The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Not enough ratings
Skyrim - Základy a obecní informace
By Rikfox
Výběr Postavy, Bojový systém, Výbava, Dovednosti, Další...
 
Rate  
Favorite
Favorited
Unfavorite
Výběr Postavy (Rasy)
Různé rasy mají různý vzhled a schopnosti. Některé jsou talentovanější pro magii, jiné zase pro boj, jiné pro zločin. Většinou bonusy ras nemají příliš velký vliv na Gameplay. Největší rozdíl, který pocítíte bude takový, že NPC a nepřátelé budou na Vás mít odlišné nadávky a hlášky. To ovšem celkovou hru příliš neovlivní. Postavu si můžete vybrat čistě podle toho, jaká se se Vám líbí, a která ne. Ovšem Vznešení Elfové mají vysoké nadání pro magii, tudíž to je jedna z mála ras, která by se měla volit za účelem.
Bojový Systém a hrubý popis oborů
Spousta lidí vnímá bojový systém Skyrimu za primitivní a jednoduchou záležitost. Ale naštěstí zde existují inteligentnější hráči, kteří si jej dokáží uzpůsobit a využít. Při boji můžete použít kombinace útoků, které soupeři můžou zcela zabránit v zaútočení. Rovněž při boji můžete využít své prostředí (Výšky / rohy / pasti / další stvoření, která dokáží způsobit soupeři problémy.) Útoky se také odvijí od směru pohybu a rychlosti pohybu.

Jako válečník budete upřednostňovat těžkou zbroj. Obecně jsou lepší jednoruční zbraně, to díky jejich rychlosti, ale obouruční zbraně častěji disbalancují soupeře, což se dá náramně využít ve svůj prospěch. Lze využít kombinaci elixírů.

Jako mág si budete muset ve většině případů dávat odstup od soupeře a využívat moment překvapení. Při boji můžete soupeře pořádně zmást a navést do pasti. Většina kouzel, které budete používat pro boj budou kouzla ničení. Magie je široký obor, ale nebezpečný, neb vaše odolnost bude nízká. Lze využít kombinaci elixírů.

Jako zloděj budete používat lehkou zboj a jednoruční zbraně, které příliš neváží. Budete využívat moment překvapení více, než kdokoliv jiný. Vaše odolnost není tak nízká jako mágova, ale z útoku ze zálohy vytěžíte mnohem více. Spousta sporů, do kterých se zaplete bude možné díky vašemu ostrému jazyku obejít. Při vaší specializaci hodně závisí na váze a zorném poli oběti. Lze využít kombinaci elixírů.
Možnosti Magie
Mág má široké možnosti ve svém oboru. Můžete se lusknutím prstů zneviditelnit / oživit někoho, co má být už dávno mrtev / Znepřátelit dva nejlepší přátele bez jediného pohybu rtů a další.

Magie má mnoho využití, od nekromancie po léčení.

Níčení
: Magie, která je určená pro boj.
Obnova
: Magie která je určená pro léčbu sama sebe nebo spojenců. Spadá i obrana magickým štítem, který blokuje nepřátelská kouzla.
Nekromancie
: Magie, která probere mrtvé ze svého spánku.
Vyvolávání
: Do tohoto odvětví spadá nekromancie. Magie, která je určená pro vyvolání zbraní a stvoření, která pomůžou v boji na straně sesílatele.
Očarování
: Slouží k magickému vylepšení zbraní. Např.: Ledové poškození, Vysátí zdraví, Vysátí many a další.
Iluze
: Ovlivňuje soupeře tak, že si toho ani nemusí všimnout. Iluze je často přehlížený obor, i když nejmocnější iluzionisti by byli teoreticky schopni si podvolit celé armády.
Nemoci
Nemoci nejsou nic obvzlášť nebezpečného. Většinou to jsou jen otravné situace, které se dají velmi snadno vyřešit, a to vypitím elixíru, který je určený pro odstranění nemoci. Je zde ale nemoc, která si od jiných liší. Tou je Sanguinare Vampiris. Tato nemoc se dále vyvijí do vampirismu, jak také napovídá její název. K té lze přijít při boji s úpíry, užívající magii "Upíří vysátí" Dlouhé působení této magie vyústí v nakažení organismu. Zpočátku je nemoc léčitelná, avšak jakmile se vyvine ve Vampirismus, už je jen jeden způsob léčby. V Morthalu si musíte promluvit s mužem, který se o upíry zajímá a je schopen Vás vyléčit. Jeho jméno je Falion. Řiďte se jeho instrukcemi a budete vyléčeni. Je možné ji opět získat, takže dbejte na prevenci.
Vampirismus
Také známý jako Sanguinare Vampiris. Jak jsem se výše zmínil, jedná se o nemoc, která se dále rozvijí. Ovšem nejedná se přímo o nemoc, pro někoho to může být požehnání. Vampirismus jako takový má 4 stádia. Stádia se odvijí od nasycení. Nasycený upír má menší slabosti, ale slabší síly. U hladovějícího je tomu naopak. Nejste-li vlastník DLC Dawnguard, ve finálním stádiu Vás budou lidé nenávidět a bát se Vás. Stádia se dají snížit nasycením. Jste-li upír, spánek Vám přidá více bonusů, než jako člověku.

Tento běžný způsob vampirismu vyšší upíři považují za nákazu, kterou je potřeba kontrolovat nebo vymýtit. Existují zde vyšší upíři jako např. Volkiharští upíři. Rod Volkihar je jeden z nejmocnějších a nejstarších rodů světa. Harkon, pán tohoto rodu je čistokrevný upír, který své síly získal přímo od daedrického prince "Molag Bala". Neb je to vyšší upír, vládne vyššími silami než ostatní upíři. Jednou z nich je schopnost přeměnit se v mocnější formu pána upírů. Jako upír získáváte odolnost vůči mrazu, jedu a nemocem. Získáváte pár schopností, které Vám rozšiřují možnosti upíra. Naopak máte slabost vůči ohni a slunci. Dokonce i Vy jako hráč můžete získat tuto silnější a čistší variantu vampirismu, a to jako odměnu od Harkona za záchranu jeho dcery společně se svitkem předků. Tím se ovšem přidáte na jeho stranu a strážce úsvitu zapudíte. Dokonce se jím můžete stát po dokončení příběhu za strážce úsvitu. Jednoduše zajděte za Seranou a požádejte o přenesení Vampirismu na Vás. (Logicky nefunguje, pokud jí před tím přesvědčíte k tomu, aby se z vampirismu vyléčila) Jediné způsoby, jak získat tuto silnější variantu vampirismu je skrze Harkona nebo Seranu.
Původcem Vampirismu je daedrický princ Molag Bal.
Za denního světla se omezují vaše regenerační schopnost a snižují se hodnoty zdraví, many a vitality.
Lykantropie
Známá také jako prokletí vlka / Vlkodlačí prokletí / Běsnění bestie apod. S tou se setkáte při dějové lince družiníků. Lykantropii získáte během linky. Chcete-li se jí zbavit, tak se můžete "očistit" při finálním úkolu družiníků, kde se chystáte "očistit" "vůdce" družiníků. Pokud byste chtěli opět Lykantropie nabýt, stačí si jednoduše zajít za Aelou a požádat jí o Lykantropii. Jako vlkodlak získáváte benefity jako odolnost vůči nemocem a jedům. Jako vlkodlak nebudete schopni se vyspat, tudíž všechny bonusy ze spánku Vám jsou odepřeny. Původcem Lycantropie je Hircine, daedrický pán lovu a divokosti. Hircine je jeden z mála daedrických princů, kteří nejsou považováni za úplné zlo.
Poznejte svého soupeře
Tato sekce bude hlavně pro mágy. Během hraní se musíte naučit, co na kterého protivníka platí nejlépe. Hledejte soupeře a zkoušejte na nich jednotlivé možnosti poškození. Na některé lépe působí oheň, na jiné led. Jiní mají zase vůči elementům imunitu. O slabostech a silách se můžete také dočíst v některých knížkách.