Recent reviews by MrWake

1 person found this review helpful
0.0 hrs on record
Masterpiece
Posted October 16, 2023.
Jakožto člověk, co má tisíce hodin na původní hře z roku 2002, je ohodnotit tento remake složité. Né vše jde popsat a hlavně srovnat, přece jenom to je 18 let od naší milované klasiky.

Příběh, postavy a dabing
Mafia je a doufám, že vždy bude příběhová hra, který v prvním díle je masterpiece. Remaku dali tomuto příběhu ještě třešničku na dortu. Dodělali vše aby dávalo smysl, přidali dost nových cutscén, které vyplní příběh hlavně mezi Sárou a Tomem. Někdy, ale i zcela změní průběh mise nebo zaplní část, kterou jsme v původní hře hráli.

Český dabing je naprosto excelentní, ano někdy nesedí mluvené slovo na ústa postav, avšak je potřeba si připomenout, že hra je dělaná na anglickém dabingu. I přes to, všichni dabéři odvedli neskutečně perfektní práci. A dělá tak za Mafia: DE, když si jí pustíte celou, bez částí kde hrajeme celovečerní film. Za který bych i já šel do kina.

Město, auta a grafika
K Mafii nepopsatelně patří řízení - mezi misemi, nebo někam dojet nebo extrémní jízda. Za mě jakožto hráče, co hrál celou hru na klasickou obtížnost musím říct, že jízdní model má chyby ale není to nic extra. Řezat zatáčky stále jde, smykovat také a vysekat se při každé blbosti také. Auta, která se nachází ve hře jsou neskutečně dobře zpracovány. Naprosto miluju dobu těchto automobilů a opět naprosto excelentní práce a hlavně jich tam není málo (když k tomu započítáte extrémní jízdu). Projížďka městěm v grafice, kterou nabízí Mafia je nepopsatelný, extra když je noc, prší a pustíte si rádio. Nádhera.

Combat a střílení
Zde trochu narazíme, celkově by combat systém potřeboval doladit. Ano přebírá mnoho věcí z té Mafie 3 a trochu jej vylepšuje. Ale stejně, řekněme si narovinu kdo sakra vymyslel, aby crosshair byl u většiny zbraní kolečko. Na konzoli OK, na PC? NE! V 90% střílení se tak stane, že sice míříte kolečkem na protivníka ale minete. A né nestane se to jednou, doslova každý druhý nebo třetí protivník. Oproti původní hře, se dá také skrýt za zeď nebo něco jiného. Zde je opět problém jelikož, když po vás jde víc jak jeden protivník a ještě k tomu hází molotov. No, pěkně se zapotíte na tu klasickou obtížnost jelikož Tommy se prostě buď nechce zvednou, když se zvedne tak zase nechce jít nebo ještě v horším případě se schová na naprosto blbou stranu a jsi hned na ráně.

Pokud by Hangar měl něco v dalších updatech vylepšit, rozhodně by to měl být combat systém. Na klasickou úroveň si s tebou hra opravdu vytře zadnici, ale jak jsem psal né kvůli tomu, že by byla extrémně těžká ale ve většině případů kvůli nemotornosti Tommyho a kolečku při střílení.

Finální rozhodnutí
Ať chcete nebo ne, Mafia: Definitive Edition je zasloužený nástupce původního originálu. Dodružuje skoro vše (příběhově) jak to je v původní hře a v neuvěřitelné grafice. Dabing je rochu pozměněný avšak stále excelentní a doplněný o nové a někdy i lepší hlášky. Je to remake, který si originál zasloužíl. A ano, na konci jsem bulel, tak jako v originále.

Věřím, že se Hangar 13 naučil dělat Mafii a pokud někdy budou dělat další, tak snad ví, jak na to...

Hodnocení: 10/10
Posted October 2, 2020.
Bezpochyby nejlepší hra na léto nebo dlouhé zimní večery, s přidáním anticheatu jsou hry více hratelné avšak stále nudné, kvůli dlouhé (v době psaní 1.) sezoně, kde stále do nekonečna ty samé mapy. Které pak většina hráčů už umí a každý druhý patří do tryhard clubu. I po tom všem, jsou to ale fazolky co tě mohou obejmout. <3
Posted September 21, 2020.
1 person found this review helpful
V této hře poznáte, jaký je to pocit být na nule. Doslova!
Posted January 25, 2020.