Recent reviews by ThatOwl

2,439.2 hrs on record (2,438.8 hrs at review time)
yeah no, not anymore

quite literally unplayable due to cheating bots infesting official servers
Posted May 27. Last edited June 3.
tl;dr - warto spróbować

Zdecydowanie widać postęp w porównaniu do pierwszego dema - wiele rzeczy uległo poprawie dzięki feedbackowi graczy.
Deweloperzy naprawdę słuchają społeczność i zgłaszane przez nią rzeczy, dzięki czemu wiele pozornie nieistotnych błędów zostaje naprawionych. Z takim podejściem symulator ma realną szansę na zostanie tym "najlepszym".

Demo pokazuje realne możliwości symulatora - fizyka pojazdów, jak zresztą i cała symulacja, stoją na bardzo wysokim poziomie. Wbudowane funkcje obsługi radiotelefonu, komunikacji z dyżurnymi ruchu i rewidentami taboru sprawiają, że jeszcze bardziej można poczuć się jak prawdziwy maszynista. Trasa, odwzorowana na stan z 2018, jest dobrze odtworzona, a modele charakterystycznych miejsc dają poczucie jakby naprawdę jeździło się po Górnym Śląsku.

Nadal jednak istnieją pewne rzeczy, które są do poprawy. Są one głównie związane z grafiką. W porównaniu do Train Sim World 2, wizualnie symulator wygląda gorzej oraz działa mniej stabilnie; LOD drzew i roślinności definitywnie jest do poprawy, odległość rysowania cieni również. Oświetlenie podczas dnia nadal wygląda trochę nienaturalnie (natomiast w nocy wygląda obłędnie).

Podsumowując, moim zdaniem warto dać szansę temu demu - prezentuje ono realny potencjał symulatora. Przed wyruszeniem w trasę, warto pobawić się ustawieniami graficznymi, szczególnie "gęstością roślinności" oraz jej ustawieniami LOD, ponieważ jest to największy pożeracz klatek na sekundę. Z niecierpliwością czekam na pełną wersję!
Posted December 18, 2021.
Fajna gra o kreatywności. :) Gorąco Polecam!
Posted February 28, 2014.
Polecam
Posted December 25, 2013.