0.0 hrs last two weeks / 4.5 hrs on record (4.0 hrs at review time)
Posted: May 11, 2020 @ 4:08am
Updated: Jun 4, 2020 @ 4:14am

Call of duty advanced warfare to świetna gra osadzona w (może i niedalekiej) przyszłości. Świadczą o tym na przykład bronie laserowe oraz futurystyczne gadżety. Jest ona zupełnie inna niż większość innych części call of duty osadzonych raczej w czasach wojny światowej, tutaj przyzwyczaić się do egzo-wślizgów itp może być trochę trudno.

Co do wrażeń z gry, uważam że gra jest trochę zbyt inwazyjna dla głowy oraz oczu. Gra się w nią jednak świetnie, szczególnie spodobał mi się tryb multiplayer. Jest on podobny do tych w innych częściach serii call of duty, ale ten jednak ma wiele rozmaitych funkcji które urozmaicają rozgrywkę. Pierwszym plusem jest to że możesz tam sam komponować wyposażenie klasy-w niektórych częściach się tak nie da (np call od duty: world at war). Dodatkowo do wyposażenia możesz dodać specjalne egzo-umiejętności które są nowością. Futurystycznym zamiennikiem granatów jest egzo-wyrzutnia z "pociskami" (granatami), moim zdaniem bardzo fajne i oryginalne.

Niestety jak już mówiłem, przez nowoczesne laserowe bronie czasami z gry robi się po prostu burdel w którym wszystko strzela światłami oraz wybucha, niektórzy jednak lubią taki styl gry, w otoczeniu zamieszania. Oczywiście nie mówię że tak jest cały czas, ale zdążają się takie momenty.

Atutem gier call of duty jest to że jeżeli nie masz znajomych (😔) albo chcesz potrenować możesz rozpocząć rozgrywkę na boty, możesz dobrać ich ilość oraz poziom zaawansowania co jest bardzo przydatne przy potrzeby treningu. Poza trybem multiplayer mamy do wyboru kampanie ale także nasze ulubione mutanty w nowoczesnym wydaniu-egzo zombie (możliwe dokupienie oddzielnych dodatków dlc takich jak np kusza).

Jeżeli chodzi o dodatki do gry (dlc) to jest ich mnóstwo, jednak większość z nich to same wzory nakładane na broń oraz urozmaicenia celownika. Poza skinami jest możliwość kupienia specjalnych pakietów które zawierają po 4 mapy multiplayer oraz inne dodatki takie jak np nowe urozmaicenia egzo szkieletu, bromie itp.
Bronie do trybu multiplayer można dokupić także w osobnym pakiecie, wszystkie za 16zł.
Ogólnie uważam że cena pakietów dlc jest torche zbyt wysoka, 60zł za jedną egzo umiejętność, dodatek oraz 4 mapy multiplayer to moim zdaniem za dużo. Jedynym wyjątkiem dla którego kupiłem pakiety dlc były liczne promocje -50% dzięki którym zapłaciłem jedynie 30zł.

Cała gra jest świetna, polecam ją zarówno fanom multiplayer, kampanii ze znajomymi a nawet ludziom preferującym wyniszczanie zarażonych zombie. Jest to bez dwóch zdań moja ulubiona część call of duty (grałem w wiele) i myślę że jest wart swojej ceny (szczególnie warto czekać na promocję takie jak winter sale/rocznica actovision a których możesz otrzymać tą grę nawet za 80zł)
Comments are disabled for this review.