20 people found this review helpful
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 24.0 hrs on record
Posted: Feb 13, 2015 @ 9:02am
Updated: Feb 14, 2015 @ 1:35am

Kdyz ten skvost vysel, nedokazal sem jeho kvality posoudit nebo je snad ocenit...
Hru sem prestal hrat v prvni tretine, nutno podotknout, ze velky vliv na odlozeni hry mela absence cestiny a "zamotany" pribeh, jenz bylo tezke uchopit.
Po letech sem se ale do Rapture vratil, hlavne tedy diky dohranemu Infinite, na ktery take velice rad vzpominam a ktery ve me vzbudil vzpominky prave na prvni dil serie. No a nestacil sem se divit!

Vyzralejsi, vyhranejsi, zvedavejsi a trpelivejsi sem se spolecne s hlavnim hrdinou znovu ponoril do uuuuzasnych kulis podvodniho mesta a zazil pribeh, ktery se neda jentak odvypravet. Pribeh o dobrem umyslu, o lidskosti. Pribeh o moci, silenstvi... Pribeh, ktery ve vas necha divny pocit, pribeh, ktery vas prinuti premyslet!!!

Oproti svemu mladsimu sourozenci (Infinite), je zakladni Bioshock v mnoha ohledech lepsi, samozrejme je to z velke casti dano tim, ze byl jednoduse prvni a na svoji dobu nadcasovy, presto se ale najdou i dalsi faktory, diky kterym sem si uzil hru mnohem komplexneji, nez prave zminovany kus z mesta v oblacich.
Bioshock ma proste koule! Rapture je neuveritelne silna kulisa a vse, co zde najdeme, zije svym zivotem, to dodava hre rozmer, ktery, kdyz uz sme se dali do toho porovnavani, mi jednoduse v Columbii chybel a hra tak po strance akce ztracela v zabavnosti i motivaci jit dal.

Spliceri, Atlas, velci tatkove se sestrickama, Adam, Eva, vsudypritomne nahravky, Tenenbaumová, plasmidy... Tohle vse do sebe skvele zapadalo a zkoumani kazdeho temnejsiho rohu byla adrenalinova jizda, kterou proste v Infinite nezazijete.
Nepratele si pobrukuji, mluvi sami se sebou, prohledavaji mistnosti a vy se je snazite prekvapit driv, nez prekvapi oni vas, protoze ty tuzsi z nich, umi radne zatopit.
Skrze skvely dabing a design prostredi dostavate presne to, co od akcnich pribehovych her ocekavate. Vse funguje jak ma, kazdy si zde najde svuj styl a kazdy ho naplno vyuzije, hra diky tomu vybizi k opetovnemu hrani, pri kterem budete sami prekvapeni, co vse jste behem prvni rundy prehledli.
10/10

Jedna z tech nejlepsich her vsech dob, tohle proste chcete zazit!
Was this review helpful? Yes No Funny Award