16 people found this review helpful
0.0 hrs last two weeks / 0.0 hrs on record
Posted: May 5 @ 4:25am
Updated: May 12 @ 1:18pm

🔵🅤🅐🟡 РЕЦЕНЗІЯ 👨🏻‍💻 NUM. 73

«Серця з каменю» — перше велике доповнення для гри «Відьмак 3: Дикий Гін».
Доповнення дуже акуратно вплетене в рамки The Witcher 3.
Якщо ви вже досягли тридцятого рівня під час проходження оригіналу, то можете сміливо завантажувати останнє збереження – новий квест автоматично з'явиться у журналі.
Можна спробувати штурмувати аддон і на більш ранньому етапі, але розрахований він виключно на досвідчених відьмаків з гарним екіпіруванням.

На події доповнення ніяк не вплинуть ухвалені вами раніше рішення (тільки в парі місць можуть трохи відрізнятися діалоги), так само як і Hearts of Stone жодним чином не торкнеться пошуків Цирі або битви з Диким Гоном.
З одного боку, це виглядає трохи дивно, особливо щодо нової романтичної лінії, з іншого — дає авторам цілковиту свободу.
Перед нами ще одна захоплююча історія із важкого відьмачого життя, блискуча всіма перевагами, якими так славляться твори Анджея Сапковського: яскраві герої, суміш гумору та драми та дуже хитка грань між добром і злом.

Головна перевага аддону — його сюжет, але розповісти про нього багато, не зіпсувавши вам враження від особистого знайомства, не вдасться.
Як це часто буває з Геральтом, почалося все із чергового замовлення на монстрів.
Ольгерд фон Еверек — ватажок банди, який вирізняється дворянськими принципами та вихованням, — призначає хорошу суму за вбивство чудовиська, що завелося в каналізації міста Оксенфурт.
Звична справа закінчується для героя зовсім не так, як передбачалося.
За збігом обставин нашому протагоністу доводиться укласти угоду з Гюнтером о Дімом, таємничою Скляною людиною.
Саме він у пролозі «Диконо Гону» наводить відьмака на слід Йеннефер.

Геральту доведеться виконати три бажання, щоб звільнитися від угоди і знову здобути свободу.
Кожна з них є міні-оповіданням, цілком гідним включення до книжкового циклу про знаменитого відьмака.
Вони сильно різняться по настрою та атмосфері.
Причому розробники не пускаються в самоповтори, а вигадують щось нове: від душевного весілля до хитрого пограбування аукціонного будинку.
Загалом оповідь лінійна, але кілька разів доведеться ухвалювати непрості рішення.

Нема у Hearts of Stone і проблем із цікавими персонажами.
Скляна людина спочатку сприймається як жартівливий малий, але ближче до фіналу починає вселяти страх і трепет.
Ольгерд, з іншого боку, видається лише пихатим розбійником, але насправді виявляється людиною з дуже складною і трагічною долею.
І, зрозуміло, мила Шані, яку ми не бачили з часів найпершої The Witcher, прикрашає своєю красою сюжет доповнення.

Весь контент «Кам'яних сердець» забирає у вас годин десять, але цей час буде максимально насиченим у плані сценарію.
Що стосується процесу то нового тут замало.
Дії розгортається переважно на околицях Новіграду, які розробники помітно пожвавили.
На схід від міста мапу розширили, додавши кілька селищ, підземель та скарбів.
У лісах таяться залишки ордену Палаючої Троянди, також знайомого по першій частині, — ми дізнаємося, що з ними трапилося після заворушень у Визимі.

Так як доповнення розраховано на високорівневі персонажі, воно не могло обійтися без кількох чудових зразків броні та зброї.
Якщо раніше зброя відьмачих шкіл була поза конкуренції за своїми характеристиками, то тепер з ними можуть посперечатися нові унікальні комплекти.
До того ж в аддоні екіпірування дозволяється покращувати не тільки простими гліфами, а й рунними словами, які дають солідні переваги — наприклад, дозволяють автоматично накладати Квен на початку бою.
З ними працює майстер із загадкового Офіра, який волею долі втратив свої заощадження та інструменти.
Як ви розумієте, накопичений за час оригінальної гри капітал тепер можна буде пустити у справу.

Рунні слова стануть у нагоді в цій нелегкій подорожі, адже зузтрічні противники будуть сильніші.
Доводиться бути напоготові, вчасно уникати атак і активно користуватися зіллями, маслами та бомбами.
Боси, як і в оригіналі, смертоносні і потребують підвищеної концентрації, а сутички з ними сповнені адреналіну та напруги.

[⌛️] ПІДСУМОК
«Серця з каменю» не можна назвати невеликим сюжетним доповненням з кількома квестами.
Студія випускає дійсно велике доповнення, яке за один вечір ніяк не подужати.
Знову цікава історія, живі персонажі, складний вибір, різноманітні ситуації та безліч другорядних завдань, які язик не повернеться назвати нудними.
🟩ПЛЮСИ👍
🔹Ще десять годин в компанії The Witcher 3: Wild Hunt
🔹Захоплююча історія із харизматичними персонажами.
🔹Нове потужне екіпірування, здатне змінити набридлий комплект.
🔹Напружені битви з босами.
🔹Різноманітні та корисні нагороди за проходження сюжету.

🟥МІНУСИ👎
🔸Доповнення та оригінальна історія жодним чином не пов'язані.
🔸Відсутність Української Локалізації та Озвучення.

Was this review helpful? Yes No Funny Award
4 Comments
CROSS🎮GAMING May 6 @ 11:02pm
Але налажав він конкретно 🙂, я його врятував але з точки зору корисності то краще віддати його о Діму.
zireael May 6 @ 8:12pm
Ольгерд такий славний козак!!
CROSS🎮GAMING May 5 @ 6:03am
О так, це дійсно було помітно та дуже круто виглядало.
KARNA May 5 @ 5:29am
Гарна рецензія на пречудове доповнення! Ще варто додати, що Ольґерд разом з бандою були задизайнені з козаків.