Install Steam
login
|
language
简体中文 (Simplified Chinese)
繁體中文 (Traditional Chinese)
日本語 (Japanese)
한국어 (Korean)
ไทย (Thai)
Български (Bulgarian)
Čeština (Czech)
Dansk (Danish)
Deutsch (German)
Español - España (Spanish - Spain)
Español - Latinoamérica (Spanish - Latin America)
Ελληνικά (Greek)
Français (French)
Italiano (Italian)
Bahasa Indonesia (Indonesian)
Magyar (Hungarian)
Nederlands (Dutch)
Norsk (Norwegian)
Polski (Polish)
Português (Portuguese - Portugal)
Português - Brasil (Portuguese - Brazil)
Română (Romanian)
Русский (Russian)
Suomi (Finnish)
Svenska (Swedish)
Türkçe (Turkish)
Tiếng Việt (Vietnamese)
Українська (Ukrainian)
Report a translation problem
Czyli krótko mówiąc - spadła wydajność gry na Twoim komputerze.
Przede wszystkim - grę uruchamiasz przy karcie graficznej zintegrowanej, czy dedykowanej? Czy posiadasz zainstalowane najnowsze sterowniki do (najlepiej) obydwóch kart graficznych?
Podczas tej aktualizacji do Windowsa 8.1, system był instalowany od nowa na świeżo, czy tylko zaktualizowany z pozostawieniem wszystkich plików/danych z Windowsa 8?
Sprawdzałeś temperatury podzespołów komputera (CPU, GPU itd)? Może występować zjawisko throttlingu. Sprawdź korzystając np. z programu HWMonitor, włącz go, uruchom grę na kilkanaście minut (pograj chwilę), a następnie sprawdź temperatury maksymalne i minimalne poszczególnych podzespołów.
Do tego podpunktu jest jeszcza jedna ważna kwestia, otóż jak napisałeś, że w laptopie nie było nic wymienianie, to rozumiem, że komputer nie był w żaden sposób czyszczony z kurzu, a pasta termoprzewodząca i/lub thermopad na CPU, GPU i chipsecie nie były wymieniane?
Czy dysk laptopa jest/był zadbany, tj. regularnie czyszczony ze śmieci (toolbary, nie potrzebne pliki itp.), defragmentowany itd.?
Pozdrawiam.
1. Grę uruchamiamna karcie dedykowanej, a sterowniki do kart są aktualizowane na bieżąco
2. Aktualizując Windowsa 8 do 8.1 wszystkie dane pozostały na dysku, zrobiłem jedynie kopię zapasową danych na wszelki wypadek
3. Temperatury podzespołów nie wahają się za dużo, jednak postaram się sprawdzić za pomocą ww. programu.
Jednak jeśli chodzi o brak wymian w laptopie, miałem na myśli wymiany części lub dołączanie dysków. Mój laptop jest regularnie czyszczony sprężonym powietrzem co dwa tygodnie, a co do pasty termoprzeowodzącej - ta, którą obecnie używam jest bardzo wydajna, jednak zmieniam ją co rok na wszelki wypadek.
4. Dysk jest całkiem dobrze zadbany, instaluję mało aplikacji i również mało plików tworzę (m.in. tabele Excel'a), z czego większość od razu przenoszę na pendrive, po czym usuwam. Sprawdzanie komputera robię zazwyczaj co tydzień, tzn. przeszukuję antywirusem, robię defragmentację itd.
Za wszelką pomoc dziękuję, również pozdrawiam.
W takim wypadku, najprawdopodobniej jest to wina dawno niesformatowanego dysku twardego. Nie jest to co prawda regułą, ale z własnego doświadczenia wiem, jak wygląda użytkowanie komputera, którego dysk twardy nie był formatowany od blisko 11 lat, a takiego, który jest świeżo po formacie.
W Twoim przypadku, jeżeli laptop posiada partycję Recovery, można z niej skorzystać i "na świeżo" postawić system. Jednak tę opcję należy zostawić jako ostateczność, po wcześniejszym ustaleniu m.in. temperatur.
Przy okazji: jaki to laptop (model, firma) jeżeli można wiedzieć?
Pozdrawiam.
HP 255
Również pozdrawiam i dziękuję za rady