Recent reviews by | ★Fel★ |

Najpopularniejsze ostatnimi czasy trendy wśród twórców niezależnych? Symulacja przetrwania, horrory oraz żywe trupy. Tych ostatnich jako jedynych nie uświadczymy w nowej produkcji twórców mobilnego End Night, ale z drugiej strony żywiące się ludźmi mutanty aż tak bardzo od nich nie odbiegają. The Forest rozpocznie się od katastrofy lotniczej, z której ocaleje jedynie główny bohater, i od pierwszych chwil zmusi nas do walki o przetrwanie. Początkowo zmierzymy się jedynie z naturą oraz podstawowymi potrzebami, jak pragnienie i głód. Wraz z zapadnięciem zmroku okaże się jednak, że wyspa, na którą trafiliśmy jest domem nie tylko dla rajskiej fauny.Sama walka ma być możliwa na kilka różnych sposobów. Najbardziej oczywisty to standardowe starcia wręcz za pomocą stworzonej wcześniej broni – włóczni, toporków czy wspomnianego prowizorycznego miotacza ognia. Inną opcją jest zastawienie szeregu pułapek i zwabianie do nich kanibali. Można też zminimalizować ryzyko i ze zwierzyny stać się łowcą – w ciągu dnia, gdy wróg śpi, wytropić jego kryjówkę i zabić podczas snu. Wreszcie można postawić całkowicie na obronę i stworzyć ze swojej kryjówki potężną, najeżoną pułapkami fortecę, której nieprzyjaciele nigdy nie zdołają spenetrować. W takim wypadku każdą z nocy będzie można bezpiecznie przespać. Podobnie jak w przypadku wszelkich surowców naturalnych również liczba oponentów ma być skończona – stąd pojawi się opcja, choć bardzo trudna do zrealizowania, by wybić ich wszystkich. Serdecznie polecam te gre!
Posted October 30, 2018.