Recent reviews by Wulthus

Archeage jest gra swietna ale i czasochlonna. Niestety Trion (tj. wydawca gry w NA i EU) zniszczyl ta gre. P2w, niestety... Ale to endgame. Poczatek i srodek to najlepsza zabawa jaka mialem grajac w MMO. Pod warunkiem ze posiadasz patrona, bez niego nie masz co zaczynac gry. Czy warto kupowac patrona? Na nowych serwerach tak. Gra jest niesamowicie wciagajaca i rozbudowana podam kilka przykladow:

Duzo mozliwosci zarobkowych, np:
-Lowienie ryb
-Uprawianie farmy
-Tworzenie paczek w miescie A i sprzedaz w miescie B z zyskiem zaleznym od dystansu dzielacego dwa miasta
-Gathering ogolnie pojety, zbieranie rud, perel, itd.
-Piractwo czyli napadanie na ludzi transportujacych paczki do lokalizacji w trakcie wojny (wiekszy zysk z wymiany ale i ryzykowne) badz na rybakow chociaz obecnie ciezko jakiegos znalezc
-Sposob na Polaka tzn. taniej kupie drozej sprzedam, czyli zabawy na Aukcjach
-Grindowanie np. Gilda Starow a nastepnie sprzedaz recek na statki

Klasy postaci:
W grze jest wprowadzony sytem drzewek. Gracz wybiera 3 drzewka z 10 dostepnych. Kazda kombinacja ma swoja nazwe klasy. Mozesz byc leczacym lucznikiem, magiem walczacym w recz badz klasycznie wojownikiem z dwurecznym toporem. Kazde drzewko ma osobny level. Mozesz miec 50lvl postaci ale jezeli przelaczysz na drzewko nie rozwiniete wtedy mozesz uzywac tylko talentow do 10lvla (o ile dobrze pamietam). Grajac levelujesz 3 drzewka, ktore masz obecnie wybrane.

Frakcje:
Sa trzy oficjalne frakcje Nuia, Haranya i frakcja Piratow. Oprocz tego gracze maja mozliwosc zalozenia wlasnej frakcji, jednak tylko najsilniejsze sojusze byly w stanie to osiagnac. Poczatkowo wybierasz miedzy Nuia a Haranya, pozniej mozesz dolaczyc do frakcji graczy badz piratow (jby zostac piratem musisz gwalcic i rabowac zeby zbierac infame punkty).

System landow:
Kazdy gracz (posiadajacy patrona) moze posiadac dzialke. Mozna postawic domek, mozna posiac cos co jest potrzebne do paczek badz cos na sprzedaz i na tym zarabiac. Sa rozne rozmiary domow od malutkich po ogromne wille, ktore pozniej sam wlasnorecznie umeblowujesz i dekorujesz.

Pojazdy i statki:
Oprocz naszego pospolitego mounta mamy jeszcze pojazdy takie jak traktorek z miejscami na paczki do ich transportu, kilka rozmiarow od 2 miejsc na paczki do 8 (chyba, nie pamietam dokladnie), na ladzie dostepne sa tez samochody, deskorolki.
Co do statkow, dla mnie najlepsza rzecz w tej grze. Dostepne w grze sa:
-Wioslowka
-Katamaran (clipper)
-Kuter rybacki
-Maly galeon
-Sredni galeon (extremalnie drogi, ale i ogromny)
-Czarna perla (extremalnie droga)
-Statek handlowy (20 miejsc na paczki)
-Motorowka

Galeony, motorowka i kuter rybacki rowniez maja miejsca na paczki. Gra pozwala na pelna modyfikacje swoich statkow, mozna wyrzucic skrzynki zeby przyspieszyc statek, wymienic zagle, itp.

Profesje:
Bardzo duzo, bardzo ciezko wymaxowac. Glownie chodzi o wydawanie laboru, ktorego bez patrona masz bardzo malo. Mimo to bardzo fajnie bawilem sie maxujac artistry. Zarobku zadnego tylko inwestowanie, ale granie na pianinie w stolicy twoich ulubionych kawalkow w midi dla publiki - bezcenne:)

Labor:
Twoje punkty pracy. Co bys nie chcial zrobic, zebrac kwiatek, posadzic kwiatek, podlac kwiatek, zbudowac domek/statek, wszystko wymaga laboru. Bez konta patron labor dostaje sie tylko w momencie kiedy jestes zalogowany chyba 5 na 10min, z kontem patron labor leci rowniez kiedy jestes wylogowany i dostajesz 10laboru na 10 min (nie jestem pewny ale mniej wiecej tak to wygladalo).

Serwery:
Kilka miesiecy temu wyszly nowe "Fresh" servery, bez mozliwosci transferu kont z innych, rozwinietych serwerow oraz ograniczone pod wzgledem zakupow za rl kase. Nie wiem ja gra wyglada na nich, jednak servery starsze takie jak Kyprosa sa calkiem martwe (przynajmniej byly jak odchodzilem).

Reasumujac:
Czy warto zaczynac? Wg mnie NIE. Jezeli jestes osoba, ktora szuka fajnego pvp to odradzam. Przepasc miedzy toba a czolowka nigdy nie zostanie przeskoczona (no chyba ze VISA pomoze :]) Gra jest martwa, chyba ze te fresh serwery sie sprawdzily i ludzie graja dalej. Patron - obowiazkowy co jest kolejnym argumentem zeby sobie odpuscic. Gra robi ogromne wrazenie ale rozmiar rozczarowania jest nie do opisania gdy dochodzi sie do endgame albo ma sie stycznosc z takimi osobami. Pierwszy miesiac po wyjscu to byly doznania epickie, kupa graczy, wojny na morzu. Teraz? Pvp 10 na 10 to rzadkosc a i tak jedna z tych 20 osob bedzie tak wykokszona ze zje 5 na raz. ODRADZAM chyba ze jestes casualowcem i chcesz pobawic sie w farmera to spoko, jednak przygotuj sie na nolajfienie :) To chyba tyle, kilka rzeczy sie moze nie zgadzac bo pamiec krotka:P Pozdrawiam
Posted June 15, 2017.