Recent reviews by ThatOwl

tl;dr - warto spróbować

Zdecydowanie widać postęp w porównaniu do pierwszego dema - wiele rzeczy uległo poprawie dzięki feedbackowi graczy.
Deweloperzy naprawdę słuchają społeczność i zgłaszane przez nią rzeczy, dzięki czemu wiele pozornie nieistotnych błędów zostaje naprawionych. Z takim podejściem symulator ma realną szansę na zostanie tym "najlepszym".

Demo pokazuje realne możliwości symulatora - fizyka pojazdów, jak zresztą i cała symulacja, stoją na bardzo wysokim poziomie. Wbudowane funkcje obsługi radiotelefonu, komunikacji z dyżurnymi ruchu i rewidentami taboru sprawiają, że jeszcze bardziej można poczuć się jak prawdziwy maszynista. Trasa, odwzorowana na stan z 2018, jest dobrze odtworzona, a modele charakterystycznych miejsc dają poczucie jakby naprawdę jeździło się po Górnym Śląsku.

Nadal jednak istnieją pewne rzeczy, które są do poprawy. Są one głównie związane z grafiką. W porównaniu do Train Sim World 2, wizualnie symulator wygląda gorzej oraz działa mniej stabilnie; LOD drzew i roślinności definitywnie jest do poprawy, odległość rysowania cieni również. Oświetlenie podczas dnia nadal wygląda trochę nienaturalnie (natomiast w nocy wygląda obłędnie).

Podsumowując, moim zdaniem warto dać szansę temu demu - prezentuje ono realny potencjał symulatora. Przed wyruszeniem w trasę, warto pobawić się ustawieniami graficznymi, szczególnie "gęstością roślinności" oraz jej ustawieniami LOD, ponieważ jest to największy pożeracz klatek na sekundę. Z niecierpliwością czekam na pełną wersję!
Posted December 18, 2021.
Fajna gra o kreatywności. :) Gorąco Polecam!
Posted February 28, 2014.
Polecam
Posted December 25, 2013.