1 person found this review helpful
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 0.0 hrs on record
Posted: Nov 30, 2014 @ 2:38pm
Updated: Dec 1, 2014 @ 12:23pm

Добре направена игра, интересна графика на пистите главно, макар и само DX9, много възможности като цяло. Остават проблемите с публиката, която е статична в повечето случаи, макар да забелязах и такива, дето "мърдат". Хубавото на играта спрямо други подобни игри е това, че противниците са сякаш по-интелигентни и се движат по-добре по пистата в зависимост от нивото на искуствения интелект. Няма ги ония су пер скорости на правите и спиране в завоите, както при доста други игри, претендиращи да са симулатори. Управлението с клавиатура е малко остро и не намерих опция да намаля чувствителността на волана при високи скорости( може и да има), но след продължителна игра се свиква и дори се оказва, че така е по-добре за управлението на колата, която реагира и при най-малкото докосване на клавиш. Все пак би било добре да има опция и за зависимост на управлението от скорстта. Като слабост бих посочил липсата на осветление на таблото и на пистата. Това много ме дразни, особено ако се пусна да карам при залез или изгрев слънце.

ПП: Все пак открих настройките за волана и така е доста по-добре. Волана можел да бъде и мек. Но докато ги търсех, попаднах на други неща, които не ми харесват. За да избере човек автомобил, трябва да преглежда клас по клас, а класовете са може би 20-25. Няма общ изглед за всички автомобили, освен в менюто Store, но пък там няма директен достъп към автомобила, освен за тест драйв. Между другото, тоя тест драйв на незакупени автомобили е добра идея. Друг недостатък е липсата на цялостна статистика, където от пръв поглед да се намери пистата и автомобила. Тия неща ги има при Assetto Corsa и е много удобно директно хем да се види резултата, хем да се мине към пистата с дадения автомобил. При Race Room статистика много, но поради многото автомобили и писти, търсенето е малко затруднено. Освен това има и опции за различните режими на игра - аматьор, реален и начинаещ, а това допълнително забавя търсенето. Не ми хареса и това, че резултати от singleplayer не се добавят към Ladeboards и така някое добро време може да остане извън статистиката( поне с такова впечатление останах). Аз знам и играя тая игра повече от година, но с последните ъпдейти нещата са коренно променени в добра посока. Сега откривам, че и управлението с клавиатура може да се настрои много добре, дори при максимален реализъм. Особено ми харесва факта, че разпределението на спирачното услие наистина оказва влияние по време на цялата обиколка и на всеки завой. Чак сега ми просветва, защо пилотите постоянно преразпределят спирачното усилие преди всеки завой. Не че не знаех ефекта, но например при GRID Autosport всичко е на много аматьорско ниво и не винаги работи.
Was this review helpful? Yes No Funny Award