10 people found this review helpful
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 15.4 hrs on record
Posted: Apr 12, 2016 @ 11:37am

A Deadfall igazi Indiana Jones stílusú FPS. A játékban James Lee Quatermain-t irányítjuk, aki bájos útitársnőjével atlantisz szívét kutatja. A történet Egyiptomon át, a sakrvidéken keresztül egészen a Maja birodalomig kalauzol minket, ahol a műkincsek iránt érdeklődő, de velünk szemben elég barátságtalan német kollégák kiiktatásán kívül természetfeletti lények (múmiák, stb) mészárlása lesz a fő feladatuk. Természetesen nem lenne igazi Quatermain-kaland, ha harcunkat nem fűszerezné különböző típusú és nehézségű rejtvények megoldása. A történet izgalmas, fordulatos akar lenni, de sajnos kiszámítható és nem túlzottan kidolgozott. A párbeszédek is elég sablonosak, bár néhány poén így is került bele, ami nagyon a helyén volt. A szinkronszínészek munkája is elég vegyes, vannak akikkel teljesen elégedett voltam, mások nem igazán hozták azt a színvonalat, amire számítottam, de nem volt zavaró, összességében ezzel is meg voltam elégedve. A játék igazi erőssége, hogy nagyon jól ötvözi az FPS elemeket és a harcos részeket a rejtvényekkel. A megoldandó feladatok pont akkor jönnek mindig, amikor már kicsit fáraszt minket az öldöklés és szinte felüdülés egy kicsit agyalni, pihentetni az ujjainkat, hogy aztán újult erővel ugorjunk a múmiáknak. A harc során többféle fegyvert használhatunk, ezeknek van erőssége, gyengéje, a géppuskák nem lőnek túl messzire, de a nagy tűzerő közelebbről elöprő, shotgun esetén kevesebb töltényünk lehet maximum, de nagyobb a sebzés és több ellenfelet is sebezhetünk egyszerre, valamint ott vannak a messzire vivő puskák és a pisztolyok, amiből szintén többféle is van. A fegyver mellett fontos eszközünk lesz az ellemlámpánk, amivel a szörnyeket riaszthatjuk, illetve tehetjük sebezhetővé. A harc során sok tereptárgyat és a pályán elhelyezkedő egyéb elemet is használhatunk (robbanó hordó stb) és kell is, mert sokszor rengetegen támadnak ránk. A rejtvények egy jegyzetfüzet formájában egyfajta minimális súgóval rendelkeznek, de nagyon sokszor nem lehet belőle egyértelműen eldönteni mit is kellene tenni, tehát nem lesz túlságosan könnyű megfejteni ezeket. Emellett ott van a rengeteg csapda, amitől azonnal meghalunk, elég egy rossz lépés, de észrevehetőek, nem lehetetlen kiiktatni sem őket, egy idő uitán rááll az ember szeme, hogy hová léphet és hová nem, illetve hová tanácsos bemenni, milyen "gombot" lehet megnyomni stb. Kapunk egy perk rendszert, ami halál egyszerű, kincseket kell gyűjtenünk a pályákon és azokat beválthatjuk különböző bónuszokra (HP bónusz, sebzés, stb).
A Deadfall önmagában, mint FPS nem kiemelkedő, kalandjátékként sem az és a sztori is hagy kívánnivalót maga után, de abban egyedi és azért élvezetes, mert nagyon jól ötvözi a különböző elemeket, ami feldobja a játékmenetet. A zene nagyon jó, a hangok is és a grafikára sincs panaszom (bár az átvezetőkön kicsit még dolgozhattak volna) az irányítás kézre áll és egyszer sem ragadtam be, nem is dobott ki a játék. Összességében nem bántam meg, jó vétel volt. A teljes árát azért szerintem nem éri meg, de ha leárazás van, mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani, aki a műfajt szereti. Nem is túl rövid, nekem kb. 15 óra szórakozást nyújtott.
Was this review helpful? Yes No Funny Award