Recent reviews by JesterCZ

1 person found this review funny
245.4 hrs on record
Napsat recenzi na hru, kterou nejspíše zná každý hráč?

Ale ano, samozřejmě že to má smysl, protože stále dorůstají noví hráči, ale i se rozrůstá naše herní základna o nové a nové obejvitele této naší nádherné ineraktivní zábavy.

Takže vy, matadoři, ať už jakéhokoliv žánru, vy v klidu uchopte do ruky Vaší myš a zapnte si svou oblíbenou, hru, tato písmena Vám nikam neutečou, vy již dobře víte, zda jsem counter strike pozitivní a nebo ne, bez ohledu na jakékoliv recenze.

Vy, kdož teprve objevujete to kouzlo, proč tolik lidí hrálo tuto velmi návykovou, ale konceptem geniálně jednoduchou hru, přímo pro Vás jsou tyto písmenka určená.

Každý hráč má svůj oblíbený žánr, pro někoho jsou to strategie, pro někoho RPG a pro někoho střílečky. Můj je kupříkladu RPG ze staré školy, čím více ukecané, tím lepší. A stejně jsem kouzlu counter strike podlehl a nechal se jím krásné roky unášet.

Tento nápad, postavit proti sobě dva teamy po 5-ti hráčích, kdy jedna strana hraje za ty dobré a druhá za ty zlé a hurá do sebe. Obě dvě strany mají stejné prostředky a jasně definované, za jakých podmínek lze vyhrát a prohrát. Stačí zabít celý team soupeře.

Samozřejmě to zní velmi jednoduše, ale jak již to bývá, jednoduché to ani zdaleka není. Každá zbraň se chová jinak a na výběr jich je hned celá řada. Chvilku Vám potrvá, než si vyberete to správné pro Vás. Aby toho nebylo málo, pak ta zlá strana může položit bombu a ta dobrá jí musí zneškodnit. Vyhrát tedy lze i bez prolití jediné kapky krve, ale tato varianta je asi tak častá a pravděpodobná, že se Vám spíše podaří vyhrát ve sportce první.

Řeknete si, no to zní jednoduše, tak kde je problém? Krásné na tom je, že nikde, skutečně to skvěle funguje a prakticky okamžitě si můžete užít neskutečnou jízdu, která není přerušovaná dlouhým nahráváním obrazovek a nesutálým čekáním na něco. Zapnete a ihned se rozběhne akce.

Jediné, co Vás brzdí je Váš skill, tedy to, jak dobří jste. Protože když hru poprvé, podruhé a i po stopedásté pustíte, budete umírat a získáte pocit, že lidé okolo Vás mají nadlidské refelxy. Jenže najednou vidíte, že už skutečně dokáete alespoň přibližně i střelit tam, kam skutečně vystřelit chcete a udělá Vám radost, že se zlepšujete. Jako ve všem zde platí klasické, opakování matka moudrosti a tréning vám pomůže danou věc vylepšit.

Ideální je, pokud je Vás víc, to také platí o většině aktivit, ale ze začáátku Vám to pomůže v tom, že ten druhý Vám rozumí, navíc je stejně špatný a společně můžete pozorovat a oslavovat Váš piostup. Navíc máte parťáka, který Vám kreje záda a navzájem si pomnůžete v tom, nevzdat to, když Vás frustruje neúspěch.

Takže začnete hrát, dostáváte rány do hlavy a Vaše prsty mají neutuchající touhu neustále to tlačítko myši držet, kdykoliv zahlídnete nepřítele a po čase si všimnete, že sakra, místo držení je daleko přesnější střílet dávkou a myš jen mačkat, žádné držení. A hele, on je tu i granát a ne jen jeden, ale více druhů a když nepřítele oslepím, daleko lépe jej lze zlikvidovat. A kouřový granát mi pomůže přežít, protože nepřítel mě nevidí.

A najednou vidíte, že nejste jen do počtu, ale skutečnbě pomáháte teamu nepřítele porazit, protože vidíte závěrečnou tabulku. A hele, takhle mapa se mi hraje lépe, než jiná.

No a než se vzpamatujete, už máte nahráno mnoho hodin a vy víte jen jedno, Váš život už nikdy nebude stejný.

Objevíte i kouzlo dalších serverů, kde se hraje i něco jiného, jako třeba můj oblíbený zombie mód, ale důležité je to, že Vše záleží na Vás, Hlavní je zábava a to, kam se nakonec vydáte, nebo třeba i to, že se klidně můžete v této hře stát skutečný mistr a stát se nejlepším, to je jen Vaše volba.

Třeba na to nemáte a třeba skončíte jako kmet, píšící recenzi na milovanou hru, kterou zná skutečně každý a ve které nikdy nebyl dobrý, ale nikdy se nevzdal a to je to, co se nakonec počítá.

Dustu zdar a fair play zvlášť.
Posted November 26, 2018.