1 person found this review funny
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 7.8 hrs on record
Posted: Dec 28, 2015 @ 3:02am

Druhý, také samostatně spustitelný datadisk ke skvělé realtimové strategii. Nepřináší žádné nové kampaně. Obsahuje 101 nových single misí z 16. až 18. století, 2 nové hratelné národy: Švýcarsko a Maďarsko (celkem tedy 20 národů), 8 nových jednotek, 20 nových budov a starým národům Alžírsku a Turecku přibyla nová jízdní jednotka s velbloudem. V režimu náhodné mapy můžete další mise vygenerovat automaticky a stejně jako v původní hře s maximem 6 soupeřů. V nastavení lze zvolit i možnosti zajímání nepřátelských budov a vesničanů, což jsem kritizoval u původní hry (možná, že to tam šlo taky vypnout :)). Engine zvládá až 8000 jednotek na mapě. Jelikož jsem tento datadisk hrál až v roce 2012, tak musím říct, že grafika už je přece jenom zastaralá, ale zase rozhodně lepší, než dnešní hnusné 3D polygony. Multiplayer: Hrát může až 7 hráčů po LAN, propojením pomocí IP adres, pomocí staršího protokolu IPX, internetu přes GSC Game.net (Steam verze nepodporuje), nebo přes GameSpy. Na GameSpy ještě v roce 2012 je k nalezení velká hromada rozehraných her, takže se hraje opravdu hodně. Hrát lze deathmatch s nastavením, jako u náhodné bitvy v singleplayeru. Jako typ vítězství lze zvolit: Total destruction, Territory capture, nebo Score (kdo bude mít v časovém limitu vyšší skóre). Druhým typem hry je historická bitva. Lze vybrat celkem 18 bitev z 8 různých válek. Žádná nová kampaň. Dokonce ani samotní autoři hry nedokázali pro Steam verzi překomprimovat úvodní video do kompatibilního kodeku a tak je hra prostě bez něj. :(