0.0 hrs last two weeks / 15.2 hrs on record (9.4 hrs at review time)
Posted: Jul 1, 2014 @ 5:28am
Updated: Jul 1, 2014 @ 5:49pm

Właściwie nie mam "Ballpoint Universe" nic do zarzucenia – w końcu miał to być prosty shooter i wcale nieźle wyszedł. Może najlepszą rekomendacją jest fakt, że "Ballpoint" nieźle mnie wciągnęło, mimo iż nigdy nie przepadałam za grami w których trzeba głównie "lecieć w prawo i strzelać". Bardzo podoba mi się podział na bronie mele i strzelające, udoskonalanie pojazdu itp. Estetycznie – co tu dużo mówić - jest to niewątpliwie jedna z najciekawszych pozycji z jakimi miałam do czynienia. Twórcy nie tylko "wybazgrolili" (i to wybazgrolili pięknie) praktycznie każdy element gry, to jeszcze poskładali to wszystko na wzór wycinanek. Muzyka, choć sama w sobie nie wydaje mi się niczym specjalnym, dobrze pasuje do tła i pomaga tworzyć specyficzny nastrój.

Mimo wszystko ciągle nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta piękna grafika i ciekawy klimat po prostu się marnują. Świetnie pasowałby mi do psychodelicznej przygodówki, oryginalnego rpg... W końcu hmups to tylko shmups - potrafi dość szybko znudzić.

Podsumowując – całkiem dobra gra, ale pozostawia niedosyt.