Долучіться до групи
Приєднуйтеся до групи Колекційних карток Steam, де ви зможете отримувати інформацію про всі зміни, знайти потрібних людей на форумі обміну або ж залишити своє побажання, щоби ми змогли покращити цю систему.
Колекційні картки Steam
Часті питання
Що таке колекційні картки Steam?
Колекційні картки Steam — це карти, які можна отримати під час гри у Steam. Зберіть повний набір карток та отримайте предмети, які допоможуть вам персоналізувати свій профіль та поділитись ігровими здобутками.
Як можна отримати колекційні картки?
Ви можете отримати колекційні картки, просто граючи у будь-яку з підтримуваних ігор. У ході гри картки довільно випадатимуть та опинятимуться у вашому інвентарі Steam.
Чи є обмеження кількості випадіння карток?
У більшості ігор випадає кількість, що дорівнює половині загальної кількості карт набору. Наприклад, набір Half-Life 2 складає 8 карт, 4 з яких може випасти під час гри. Другу половину набору вам слід виміняти в інших членів спільноти. Стежте за обговореннями групи бета-тесту, Ринком, обмінюйтеся з друзями. Дізнатися, скільки карт ще може вам випасти, ви можете на вашій сторінці значків.
А як щодо ігор із вільним доступом, таких як Team Fortress 2 чи Dota 2?
У іграх із вільним доступом картки випадають на основі вашої історії покупок. Якщо ви здійснювали ігрові покупки до початку бети колекційних карток Steam, або придбали TF2 до виходу оновлення вільного доступу, вам випаде 4 або 5 карток із цих ігор. Кількість випадних карток зростатиме з кожною ігровою покупкою з розрахунку — 1 додаткова картка за кожні витрачені $9 USD.
Як я можу отримати набір карток?
Коли вам випали усі картки, ви отримуєте право на комплект карток, який складається із 3 простих або рідкісних карток. Комплекти випадають випадково користувачам, які мають на них право. Чим більше значків зібрано користувачами спільноти — тим більша можливість випадіння. Переконайтесь, що ви входите у Steam кожного тижня для отримання можливості для випадіння.

Ваш рівень Steam збільшує можливість випадіння набору карток:
  • Рівень 10: +20% до частоти випадіння
  • Рівень 20: +40% до частоти випадіння
  • Рівень 30: +60% до частоти випадіння
  • Рівень 40: +80% до частоти випадіння
  • Рівень 50: +100% до частоти випадіння (тобто, збільшує частоту вдвічі)
  • І т. д.
Як мені дізнатись, чи можу я отримати картку або набір карток?
На сторінці з вашими значками, вікно «Як заробити ще більше?» показує скільки карток ви зібрали, як зібрати ще більше, та чи можете зібрати набори карток.
Як мені дізнатись, з якими друзями я можу обмінюватись?
На вкладці «Прогрес значків» на сторінці ваших значків можна побачити, які картки у вас уже є, скільки ви ще зможете отримати, граючи у гру, і скільки вам потрібно, щоб зібрати набір карток. Натиснувши на незакінчений значок, ви побачите список друзів, у яких є картки, які необхідні вам, щоб зібрати набір. Тут же знаходиться посилання, щоб зв’язатися з ними і почати обмін. Приміром, у Андрія і Миколи є TF2 і Portal 2. Микола бачить, що у Андрія є картки з гри Portal 2, які потрібні Миколі для виготовлення значка Portal 2. Микола починає обмін з Андрієм і дає йому картки TF2, а натомість отримує картки Андрія з Portal 2. Тепер Микола може виготовити свій значок Portal 2.
У яких іграх випадають колекційні картки?
Це повний список ігор, які беруть участь, доступних в крамниці Steam. Ми додамо більше ігор, як тільки будемо готові.
Що таке значок?
Значок — це піктограма у вашому профілі (прив’язана до вашого акаунта), яка показує зібрані набори карток або участь у подіях.
Як створити значок?
Клацніть на кнопку «Значки» у верхній частині правої колонки на сторінці вашого профілю, або клацніть на цю ж кнопку у меню Steam у спливаючому вікні з вашим псевдонімом. На сторінці, що відкрилась у вкладці «Прогрес значків», ви побачите, які значки вже можна створити. Виберіть готовий до створення значок, щоби переглянути відомості про нього, і після цього клацніть на кнопку «Створити значок».
Як мені дізнатися, котрі картки я маю, а котрі ні?
Для перегляду зібраних карток з набору і тих, що залишилось зібрати, виберіть значок під вкладкою «Прогрес значків» на вашій сторінці значків.
Що я отримаю, зробивши значок з моїх колекційних карток?
На додаток до отримання значка гри, ви отримаєте:
  • випадковий смайлик, створений для цієї гри, який може використовуватися в чаті або обговореннях;
  • випадкове тло профілю, створене для цієї гри, яке може використовуватися на вашому профілі Спільноти Steam
  • шанс отримати купон на знижку для іншої гри або DLC
  • 100 очок досвіду, що може підвищити ваш рівень Steam
При підвищенні вашого рівня Steam максимальне число друзів у вашому списку буде збільшене на п’ять, і можливо ви отримаєте можливість додати вітрину на сторінку свого профілю.
Чи можу я покращити свій ігровий значок?
Якщо ви знову зберете повний набір карток, ви зможете покращити ігровий значок. Створити новий значок ви можете не більше п’яти разів. За кожне покращення ігрового значка ви отримаєте додаткових 100 очок досвіду, а також нове зображення і назву значка.
Мій рівень Steam, що це таке?
Ваш рівень Steam — це сумарний показних зібраних вами значків, який демонструє вашу колекцію карток та участь у подіях Steam. Кожен значок дає вам очки досвіду, а кожні 100 очок підвищують ваш рівень Steam (принаймні спочатку).
Як я можу зробити значок?
Ви можете вибрати будь-який отриманий значок зі своєї сторінки значків. Відібраний вами значок буде зображатись у верхній частині профілю та у міні-профілі, який ви бачите при наведенні курсора на аватар.
Чи можу я купити і продати колекційні картки на Ринку спільноти?
Так, колекційні картки можна обмінювати в інших користувачів, а також купувати та продавати на Ринку Steam.
Я випустив гру в Steam, як залучити її до програми?
Інструкції та інструменти для колекційних карток ви можете знайти у вкладці «Спільнота» в адміністративній панелі Steamworks.
Чи можу я сам створювати смайли та заставки профілю?
Спершу ми працюватимемо над цим разом із розробниками, але після виходу ми розглянемо можливість появи Майстерні для предметів спільноти.
Коли додадуть нові ігри та значки?
Оскільки зараз ми опрацьовуємо проблеми зі системою та контентом, нові ігри з'являтимуться повільно. Коли ж усе працюватиме як слід, ми сподіваємося додати значно більше ігор.
Що робити, якщо мене не влаштовує здійснений обмін?
Всі обміни є незворотними; перш ніж підтвердити, переконайтеся, що справді хочете здійснити обмін.
Скільки мені потрібно значків для підвищення мого Steam рівня?
На перших порах кожен створений значок підвищуватиме ваш рівень. Більшість значків дають 100 ОД — саме стільки потрібно для підвищення рівня. Вартість підвищення зростає кожних 10 рівнів, тобто після 10 рівня Steam вам знадобиться 200 ОД для підвищення рівня, після 20 рівня — 300 ОД тощо.
Для чого взагалі потрібен цей Рівень Steam?
Рівень Steam допомагає користувачам швидко дізнатись, скільки хтось працював над своїм акаунтом та наскільки важливим є цей користувач для інших членів спільноти Steam. Зараз існує кілька шляхів отримання значків, однак ми сподіваємося розширити можливості користувачів.
Які переваги надає мені Рівень Steam?
Ви отримуєте більше варіантів налаштування свого профілю, а також зростає кількість людей, які можуть перебувати у вашому списку друзів.
Чи можна отримати значки, не граючи в ігри?
Найпростіше здобути значок Спільноти Steam — слід лише виконати ряд базових дій у Steam. Значок «За віддану службу» (присвоюється на річницю створення вашого акаунта) автоматично приноситиме вам ХР з кожним новим роком. Особливі події на Steam теж часто мають значки. Ми сподіваємося регулярно збільшувати кількість шляхів, якими ви зможете здобувати значки.
Що таке вітрина?
Це один зі шляхів налаштування вашого профілю за допомогою всього того, що ви вважаєте цікавим. Асортимент вітрин вражає — ви можете показати всім свої улюблені ігри, найкращі досягнення, знімки екрана, віртуальні предмети та багато іншого.
Як мені додати вітрину до свого профілю?
Досягнувши 10 рівня Steam, ви можете обрати та налаштувати вітрину на сторінці редагування профілю. Кожних 10 рівнів Steam дає вам додаткову вітрину, тобто на 20 рівні у вас буде дві вітрини, три на 30 рівні тощо.
Що таке смайлик Steam?
Смайлик — це невеличке зображення у стилі певної гри, яке ви можете отримати після створення ігрового значка. Ви можете вставляти смайлик у чат Steam, обговорення, коментарі тощо. Смайлик показується у вашому інвентарі Steam, тому ви здатні обмінювати його в інших користувачів або виставити на продаж на Ринку Steam.
Що таке тло профілю?
Заставка профілю — це велике зображення у стилі певної гри, яке ви можете отримати після створення ігрового значка. Ви можете встановити його як зображення тла вашого профілю Steam. Заставка профілю показується у вашому інвентарі, тому ви здатні обмінювати її в інших користувачів або виставити на продаж на Ринку Steam.
У чому суть лискучих колекційних карток?
Існує невеличкий шанс, що під час гри вам випаде колекційна картка зі спеціальною лискучою рамкою. Зібравши набір лискучих карток, ви зможете створити лискучий значок. Це не дасть вам ніяких додаткових бонусів, окрім рідкості самого значка.
Чи є гра, в яку я зможу грати цими картками?
Колекційні картки Steam створені для колекціонування та обміну; гри з ними не існує. Втім, це чудова ідея, і щось таке ми би додали у майбутньому, або вигадали би, як дозволити користувачам створювати ігри зі своїми картками.
Чи отримаю я колекційні картки за виконання досягнень Steam в іграх?
Випадіння колекційних карток поки залежить тільки від часу, проведеного у грі, незалежно від кількості виконаних досягнень. Надалі ми неодмінно додамо більше правил випадіння карток, але зараз є певні проблеми з ігровими досягненнями, які заважають нам їх поки використовувати. Багато ігор мають марудні та нецікаві досягнення, а ми хочемо, аби здобуття карток під час гри приносило користувачам задоволення. Також ми не прагнемо підштовхувати гравців до шахраювання заради отримання карток, адже це теж нецікаво та ще й знецінює суть досягнень. Досягнення важливі і присутність списку досягнень у вашому профілі - чудовий спосіб похизуватися своїми рідкісними здобутками.