Připojte se do skupiny
Připojte se ke skupině sběratelských karet služby Steam a přečtěte si oznámení k aktualizacím, podívejte se do fóra pro obchodování a nebo nám zde dejte zpětnou vazbu, jak můžeme vylepšit nově přidané prvky.
Sběratelské karty služby Steam
Časté dotazy
Co jsou to sběratelské karty služby Steam?
Sběratelské karty služby Steam jsou karty, které získáte prostřednictvím hraní her ve službě Steam. Nasbírejte sadu karet a získejte položky, které Vám pomohou přizpůsobit si svůj profil a ukázat, co hrajete.
Jak získám sběratelské karty?
Sběratelské karty můžete jednoduše získat hraním některé ze zúčastněných her. Během hraní čas od času obdržíte sběratelskou kartu, která bude umístěna do Vašeho inventáře služby Steam.
Existuje nějaký limit na to, kolik karet může hra přidělit?
Většina her přidělí asi polovinu z počtu karet, které jsou v sadě hry. Například hra Half-Life 2 má v sadě 8 karet a jejím hraním můžete získat 4 karty. Druhou polovinu sady budete muset získat od ostatních členů komunity. K tomu účelu vyzkoušejte diskuze skupiny beta verze, komunitní trh, své přátele a obchodní diskuze. Na své stránce s odznaky můžete zjistit, kolik karet přidělených hrou Vám ještě zbývá.
A co hry v žánru Free to play, jako je například Team Fortress 2 či Dota 2?
Hry v žánru Free to play přidělují herní karty na základě historie Vašich nákupů v dané hře. Za každých přibližně 7 euro utracených po spuštění beta verze sběratelských karet získáte jeden příděl karty. Tato karta Vám padne náhodně během hraní. Pokud jste si ve hrách Dota 2 nebo Team Fortress 2 zakoupili nějaké předměty před beta verzí sběratelských karet nebo pokud jste si hru TF2 zakoupili před její aktualizací na žánr Free to play, máte pro tyto hry k dispozici 4 resp. 5 přídělů karet.
Jak získám přídavný balíček?
Poté, co obdržíte veškeré příděly karet, získáte nárok na přídavný balíček, který obsahuje další 3 sběratelské karty, jež mohou být základní i speciální. Přídavné balíčky jsou přidělovány uživatelům náhodně v závislosti na tom, kolik odznaků vytvoří členové komunity. Přihlašujte se do služby Steam každý týden, abyste si nárok na přídavný balíček zachovali.

Pokud máte na balíček nárok, odvíjí se rychlost přídělů přídavných balíčků od Vaší úrovně ve službě Steam:
  • Úroveň 10: zvýší rychlost přídělů o 20 %
  • Úroveň 20: zvýší rychlost přídělů o 40 %
  • Úroveň 30: zvýší rychlost přídělů o 60 %
  • Úroveň 40: zvýší rychlost přídělů o 80 %
  • Úroveň 50: zvýší rychlost přídělů o 100 % (tzn. rychlost se zdvojnásobí)
  • atd.
Jak se dozvím, zda mohu získat přiděly karet a přídavné balíčky?
Na stránce s odznaky můžete přes odkaz „Jak získám další karty?“ zjistit, kolik přídělů karet jste získali, jak můžete získat další a zda máte v současné době nárok na příděl přídavného balíčku.
Jak poznám, se kterými přáteli mohu obchodovat?
Na stránce s odznaky Vám záložka „Probíhající odznaky“ zobrazí, které sběratelské karty služby Steam máte, kolik jich můžete získat hraním a kolik dalších potřebujete do kompletní sady. Kliknutím na probíhající odznak zobrazíte seznam všech Vašich přátel, kteří vlastní karty, jež potřebujete do kompletní sady, a je zde také odkaz, pomocí kterého jim můžete odeslat zprávu pro zahájení obchodování. Příklad: Martin i Petr vlastní hry TF2 a Portal 2. Petr vidí, že Martin má karty ze hry Portal 2, které Petr potřebuje k dokončení odznaku Portal 2. Petr zahájí s Martinem obchodování a dá mu karty ze hry TF2 výměnou za Martinovy karty ze hry Portal 2. Petr tak nyní může dokončit svůj odznak Portal 2.
Které hry umožňují získat sběratelské karty?
Zde je úplný seznam všech zúčastněných her dostupných v obchodě služby Steam. Další hry přidáme, až budou připraveny.
Co je to odznak?
Odznak je ikona na Vašem profilu (svázaná s Vaším účtem), která ukazuje, jaké sady karet jste již nasbírali či jaké události jste se zúčastnili.
Jak vytvořím odznak?
Na své stránce profilu klikněte na odkaz „Odznaky“, který se nachází v horní části pravého sloupce, nebo zvolte možnost „Odznaky“ u svého jména v rozbalovací nabídce klienta služby Steam. Záložka „Probíhající odznaky“ na Vaší stránce s odznaky Vám zobrazí, které odznaky jsou připravené k vytvoření. Vyberte odznak připravený k vytvoření, čímž se zobrazí více podrobností, a poté klikněte na modré tlačítko „Vytvořit odznak“.
Kde mohu vidět, které karty vlastním a které ne?
Pro zobrazení sady karet, včetně karet, které vlastníte, a karet, které ještě zbývají, vyberte odznak na své stránce s odznaky pod záložkou „Probíhající odznaky“.
Co obdržím, když ze svých sběratelských karet vytvořím odznak?
Kromě samotného herního odznaku získáte:
  • náhodný emotikon z této hry, který můžete použít v konverzaci nebo diskuzích
  • náhodné pozadí na profil z této hry, které můžete použít na svém profilu komunity služby Steam
  • šanci získat slevový kupon na jinou hru nebo stáhnutelný obsah (DLC)
  • 100 XP, které mohou zvýšit Vaši úroveň ve službě Steam
Pokud se Vaše úroveň ve službě Steam zvýší, limit Vašeho seznamu přátel se navýší o pět míst a za určitých okolností se také odemkne možnost úpravy Vašeho profilu pomocí přehlídek.
Mohu vylepšit svůj herní odznak?
Pokud znovu nasbíráte další kompletní sadu sběratelských karet pro stejnou hru, můžete vylepšit její herní odznak. Sadu pro hru můžete v odznak přeměnit maximálně pětkrát. Při každém vylepšení herního odznaku získáte navíc 100 XP a vylepšení obrázku a názvu odznaku.
Co značí má úroveň ve službě Steam?
Vaše úroveň ve službě Steam představuje souhrn Vašich odznaků a shrnuje Vaši kolekci sběratelských karet a účast na událostech služby Steam. Každý získaný odznak navyšuje Vaše XP a každých 100 XP Vám přidá úroveň ve službě Steam (alespoň zpočátku).
Jak mohu vystavit odznak?
Můžete si vybrat jakýkoli splněný odznak ze své stránky s odznaky. Váš vystavený odznak se zobrazí v horní části Vašeho profilu a v mini profilu, který vidíte, když najedete myší na svůj avatar.
Mohu nakupovat a prodávat sběratelské karty na komuntním trhu?
Ano, se sběratelskými kartami můžete obchodovat s ostatními uživateli a lze je prodávat nebo kupovat na Komunitním trhu.
Mám hru v obchodě služby Steam – jak se zapojit do tohoto programu?
Pokyny a nástroje pro implementaci sběratelských karet do Vaší hry naleznete na Vaší stránce v systému Steamworks.
Jak mohu přispět novými pozadími na profil a emotikony?
Nejdříve budeme spolupracovat se samotnými herními vývojáři, ale po vydání se chystáme přidat Workshop i pro komunitní předměty.
Kdy přidáte více her a více odznaků?
Přidávání nových her bude zpočátku pomalejší, protože budeme muset řešit všechny problémy se systémem nebo obsahem. Doufáme, že až nám bude vše fungovat hladce, přibude mnoho dalších her.
Co mám dělat, když nejsem spokojený s obchodem, který jsem provedl?
Všechny obchody jsou konečné. Před potvrzením se ujistěte, že obchod opravdu chcete provést.
Kolik odznaků potřebuji ke zvýšení mé úrovně ve službě Steam?
Každý odznak, který vytvoříte, zvýší Vaši úroveň. Většina odznaků přidává 100 XP a k získání další úrovně je potřeba 100 XP. Množství potřebné pro zvýšení úrovně se zvyšuje každých 10 úrovní, což znamená, že po 10. úrovni budete na další úroveň potřebovat 200 XP, po 20. úrovni budete na další potřebovat 300 XP atd.
Co je smyslem mé úrovně ve službě Steam?
Úroveň ve službě Steam představuje rychlý způsob, jak uživatelům ukázat, kolik úsilí kdo vložil do svého účtu služby Steam. Momentálně existuje jen několik způsobů, jak odznaky získat, ale brzy je rozšíříme tak, aby zahrnovaly všemožné činnosti, kterými uživatelé přispívají.
Jaké jsou přímé výhody mé úrovně ve službě Steam?
Získáte více možností úprav svého profilu a navýší se maximální počet přátel, které můžete mít v seznamu přátel.
Lze získat odznaky jinak než hraním her?
Odznak komunity služby Steam lze získat nejjednodušeji, pouze za provedení několika základních úkolů. Odznak „Roky služby“ (udělen k výročí založení Vašeho účtu) Vám automaticky poskytne tím více XP, čím starší je Váš účet. Speciální události ve službě Steam mají také často své odznaky. Budeme se snažit i nadále rozšiřovat možnosti, jak odznaky získat.
Co je to přehlídka?
Jedná se o způsob, jak si přizpůsobit profil pomocí věcí, které Vám ve službě Steam přijdou nejzajímavější. Máme tu hodně přehlídek, ze kterých si můžete vybrat, jako například Vaše oblíbené hry, nejlepší achievementy, snímky obrazovky, virtuální předměty a mnoho dalšího.
Jak přidám ke svému profilu přehlídku?
Jakmile dosáhnete desáté úrovně, budete si moci ve formě přehlídky vybrat, co chcete na svém profilu zobrazit. Každých deset dalších úrovní Vám umožní si na profil přidat další přehlídku. Na dvacáté úrovni se tedy budete moci pochlubit dvěma přehlídkami, na třicáté třemi atd.
Co je to emotikon služby Steam?
Emotikon je malý obrázek na téma určité hry, který získáte vytvořením herního odznaku. Můžete jej vložit do konverzací ve službě Steam, diskuzních příspěvků, vláken s komentáři atd. Emotikon si můžete zobrazit ve svém Inventáři služby Steam a můžete s ním obchodovat nebo jej prodat na Komunitním trhu služby Steam.
Co je to pozadí profilu?
Pozadí profilu je velký obrázek na téma určité hry, který získáte vytvořením herního odznaku. Můžete jej nastavit tak, aby se zobrazoval na pozadí Vašeho profilu komunity služby Steam. Pozadí na profil si můžete zobrazit ve svém Inventáři služby Steam a můžete s ním obchodovat nebo jej prodat na Komunitním trhu služby Steam.
Co jsou to speciální sběratelské karty?
Během hraní hry máte malou šanci, že získáte sběratelskou kartu, která bude mít speciální stříbrný rámeček. Po nasbírání celé sady těchto vzácných karet z nich můžete vytvořit speciální odznak. Tyto karty a odznaky nepřináší kromě své vzácnosti žádné další výhody.
Mohu s kartami hrát nějakou hru?
Sběratelské karty služby Steam jsou hlavně o sbírání a obchodování. Zatím s nimi žádná hra není. Ale je to zajímavý nápad a rádi bychom něco takového někdy v budoucnosti přidali. Anebo necháme uživatele, ať si najdou vlastní způsoby, jak s kartami hrát.
Získám sběratelské karty za plnění achievementů ve hrách?
Přidělování sběratelských karet je v současné době vázáno pouze na čas odehraný ve hře a nezávisí na achievementech, které jste získali. Pro přidělování karet chceme v budoucnu rozhodně přidat další pravidla, ale momentálně máme několik problémů s herními achievementy, které nám znemožňují jejich využití. Mnoho her má achievementy, které jsou těžké nebo nudné, ale my chceme, aby získávání herních karet bylo zábavné pro všechny typy hráčů. Rovněž nechceme hráče tlačit k podvádění či používání nástrojů odemykajících achievementy jen proto, aby získali karty – to pouze achievementy znehodnocuje a není to ani zábavné. Achievementy jsou stále hodnotné a díky přehlídce achievementů na svém komunitním profilu se můžete chlubit těmi vzácnými.