Karşınızda
Steam Koleksiyon Kartları, Steam'de oyun oynarken kazanılan sanal kartlardır. Kart setleri tamamlandığında oyun rozetlerine ve takas yapılabilen Steam Topluluğu öğelerine dönüştürülebilir.
Kart toplayın
Koleksiyon Kartı destekli oyunlardan herhangi birini oynayarak koleksiyon kartları elde edebilirsiniz. Kartların yarısını oyun esnasında düşürüp, kalan yarısını da toplama konusundaki yiğitliğinizle elde etmelisiniz.
Sahip olduğunuz destekli oyunlara bakın
Oyun rozetleri işleyin
Kart seti tamamladığınızda, bu seti oyun rozeti işlemek için kullanabilirsiniz. Halihazırdaki rozetler gibi bunlar da hesabınıza işlenir ve profilinizde görüntülenir. Diğerlerinden farklı olarak oyun rozetleri işlemek size, ifadeler, profil arka planları ve kuponlar gibi pazarlanabilir eşyalar kazandırır. Seti tekrar toplayarak ve daha fazla eşya kazanarak seviyenizi arttırın.
Seviye Atla
Rozet koleksiyonunuzun bir özeti olarak, artık bütün rozetler Steam seviyenize katkıda bulunan tecrübe puanı veriyor. Bir kişinin Steam seviyesini imlecinizi avatarının üstüne getirerek görebilirsiniz. Seviye atlamak size profil vitrini, ekstra arkadaş listesi kapasitesi gibi birçok takas edilemeyen eşya kazandırır.
Rozet işleyerek ödüller kazanın
Rozet işlenirken oyunla ilgili rastgele eşyalar alarak ödüllendirileceksiniz. Bu eşyalar takaslanabilir ve yalnızca onlara sahip olunduğunda kullanılabilir.
Profil arka planları
Bir arka plan resmi kullanarak profilinizi özelleştirin.
Kuponlar
Oyun veya DLC kuponları kazanabilirsiniz.
İfadeler
Steam ifadelerini sohbetler, tartışmalar ve profiller gibi Steam'de yazabildiğiniz her yerde kullanabilirsiniz.
Profil Vitrinleri
Neyi sergilemek istediğinizi seçin. Sizin için ne daha özel? Steam Seviyenize göre profilinizi vitrinlerle özelleştirebilirsiniz. Favori oyunlarınızı, takastaki eşyalarınızı, atölye modlarınızı veya favori ekran görüntülerinizi sergileyin...
ve daha fazlası.
Gösteriş yap
Yeni profil ve mini profilinizle rozetlerinizi, Steam seviyenizi ve oyunlarınızı gösterin.
Rozet sergile
Profilinizin tepesinde ve avatarınızın üzerine gelindiğinde çıkan mini profilinizde görüntülenecek bir rozet seçiniz.
Güncellenmiş profil
Profiliniz Steam aktiviteleriniz ve oynadığınız oyunlara bağlı olarak görsel yenilik kazanıyor. Ayrıca vitrinlerde nelerin sergileneceğini belirleyebilirsiniz.
En son oyun aktivitesi
Oynayış, başarım, ve yapılan içeriklerin hepsi Son oyun etkinliği içerisinde bir blokta toplandı.

Arkadaşların bir bakışta ne oynuyor olduğunu ve ne kadar ilerlediğini görebilirler.