Przedstawia
Karty kolekcjonerskie Steam to wirtualne karty, które zdobywasz, grając w gry na platformie Steam. Zestawy kart możesz zamieniać na odznaki oraz wymienialne przedmioty społeczności Steam.
Zbieraj karty
Zagraj w którąś z gier będących w zbiorze kart kolekcjonerskich, by zdobyć owe karty. Co najwyżej połowę kart można otrzymać podczas gry, a drugą połowę można uzyskać poprzez wymianę.
Wytwarzanie odznak gier
Po zebraniu zestawu kart można je wymienić na odznakę. Odznaki, tak jak te obecne, są przypisane do konta i wyświetlone na twoim profilu. W przeciwieństwie do obecnych odznak, wytwarzanie odznak gier sprawia, że otrzymasz wymienialne przedmioty, takie jak emotikony, tła profilu i kupony. Zwiększ poziom swej odznaki, zbierając zestaw kart ponownie i zdobywając więcej przedmiotów.
Awansuj
Wszystkie odznaki mają teraz PD, które wpływają na twój Poziom Steam – podsumowanie kolekcji odznak. Możesz zobaczyć czyjś Poziom Steam, najeżdżając kursorem myszki na jego awatar. Awans daje ci więcej przedmiotów niewymienialnych, takich jak dodatkowe gabloty, dodatkowe miejsca na liście znajomych i inne.
Zbieraj nagrody za wytwarzanie odznak
Podczas tworzenia odznaki otrzymasz losowe nagrody z zestawu przedmiotów związanych z grą. Są wymienialne i można ich używać, dopóki są w twoim posiadaniu.
Tła profilu
Spersonalizuj swój profil przy pomocy nowego tła.
Kupony
Możesz uzyskać kupony gier lub DLC.
Emotikony
Emotikony Steam mogą być użyte w każdym polu tekstowym w Steam, m.in. w czacie, dyskusjach i profilach graczy.
Gabloty profilu
Wybierz to, co chcesz zaprezentować. Co czyni cię osobą unikalną? Dostosuj swój profil dzięki poziomowi Steam i gablotom. Pokaż swoje ulubione gry, przedmioty, którymi chcesz się wymienić, mody do warsztatu, a może twoje ulubione zrzuty ekranu...
i nie tylko.
Pochwal się
Pochwal się swoimi odznakami, poziomem Steam oraz historią grania dzięki nowemu profilowi i miniprofilowi.
Wyróżnij odznakę
Wybierz odznakę, która będzie wyświetlana na górze twojego profilu i w miniprofilu, który ujawni się, gdy przesuniesz kursor myszy ponad swój awatar.
Odświeżony profil
Profil zostanie wizualnie odświeżony i skupiać się będzie na tym, w co grasz i jaki masz udział w Steam. Natomiast używając gablot możesz samodzielnie wybrać, co chcesz wszystkim pokazać.
Ostatnia aktywność w grach
Rozgrywka, osiągnięcia i przesłane treści są widoczne w aktywności ostatnich gier.

Twoi znajomi mogą sprawdzić, w co grasz i jak ci idzie.