Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

147 ratings
Bunny hop rehberi
By Spencer's Last Breath
Bu rehberde size nasıl bunny hop yapacağınızı gösterdim. Amacım bunu bilmeyen abi, abla ve kardeşlerime bir katkıda bulunmaktı. Bu iş için bir zamanımı ayırdım. Oyla tuşuna basmanız sizin için zahmet olmayacaktır. Şimdiden iyi çalışmalar.

Dipnot : VAC yeme riski yoktur
   
Award
Favorite
Favorited
Unfavorite
1.Bölüm Script ile Bhop
Artık bunny hop yerine kısaca bhop da diyebiliriz. Adındanda anlaşılacağı gibi sürekli zıplanmaktadır eğer doğru bir şekilde yapılırsa kesinlikle yüksek bir hız artışı olabilir. Script ile bhop u sadece sizin açtığınız serverlarda kullanabilirsiniz. Scriptler :


sv_cheats 1; sv_enablebunnyhopping 1; sv_autobunnyhopping 1; sv_enablebunnyhopping 1; sv_staminamax 0; sv_staminajumpcost 0; sv_staminalandcost 0; sv_staminarecoveryrate 0; sv_airaccelerate 2000; sv_accelerate_use_weapon_speed 0; sv_maxvelocity 3500;

Bunları kopyalayıp konsola yapıştırın ve daha sonra da bhop yapmanın keyfini çıkarın.
(Eğer yapmayı bilmiyorsanız 3. bir bölüm oluşturup nasıl yapacağınızı anlatacağım)
2.Bölüm Scriptsiz Bhop
Bu arada adındanda anlaşılacağı gibi hilelere gerek kalmadan (scriptler, sv_cheatsler vb.) size nasıl bhop yapılacağını göstereceğim. Space yani boşluk tuşuna sürekli basarak yapmak çok zor. O yüzden size spam şeklinde zıplamanız için mousenin scroll yani çevirme tuşunu bu iş için kullanmanızı öneririm. Ama bunu oyunun içinden kontroller kısmından yapamassınız çünkü orada kabul etmez. Konsola yazmanız gereken kodlar :

bind mwheelup +jump
bind mwheeldown +jump

Bunu herhangi bir yerde çalışabilirsiniz hatta yapmalısınız. İşte bu yüzden bu vereceğim kodu yazarak hızınızı görebilirsiniz. ÖNERİRİM

cl_showpos 1

Bu kod ile size verilecek hız birimi velocitydir. Oyun source motorunda olduğu için scriptsiz bhop ta maximum 300 velocity'e ulaşabilirsiniz. 1. bölümde verdiğim kodlarla daha da fazla hıza yükselebilirsiniz.
3.Bölüm Bhop Nasıl Yapılır
Bhop zaten daha önce bahsettiğim şekilde, art arda zıplayarak hızınızı arttırmaya denir. Bhop ta ilk olarak hız kazanmak için W ye (yani yürüme tuşuna) basılır. Sonra zıplanılır ve yürüme tuşu bırakılır. İşte bu noktada A , D ve space yani boşluk tuşu kullanılır. Eğer scriptsiz bunny yapılıyorsa space tuşu yerine size verdiğim scroll yani mouse nun çeverime tuşu kullanılır. Eğer sağa gidecekseniz D ye basıp mouse u sağ tarafa döndürülerek zıplayınız. Eğer sola dönmek istiyorsanız A tuşuna basıp mouse u sola döndürerek zıplayınız.

< >
68 Comments
Emir Apr 11 @ 7:41am 
eyw çok keyifli oluyo :thisfish:
x o x o Sep 3, 2021 @ 9:48am 
<3
Spencer's Last Breath  [author] Aug 22, 2021 @ 9:33am 
Unbind komutlarına göz atabilirsin
Atilla İlhan Aug 21, 2021 @ 6:04am 
merhaba ben nasıl bindleri kaldıracağın çok zorlanıyorum
Cleynthey Apr 28, 2021 @ 9:59am 
iimiş hacı
WHERIA THE DEMORALIZE Apr 10, 2021 @ 2:37pm 
sağol agam
HELLFRAG Apr 2, 2021 @ 1:17am 
EYW
CRAZY YARRA -G Feb 9, 2021 @ 6:26am 
senin taşşağına kurban
Spencer's Last Breath  [author] Feb 7, 2021 @ 4:48am 
cl_showpos 0