Dishonored 2

Dishonored 2

Not enough ratings
Dishonored 2 Jindosh Kilidi Çözümü
By Outsider One
Bu rehber, Dishonored 2 Jindosh Kilidi Çözümünü gösterecek.
   
Award
Favorite
Favorited
Unfavorite
Hoş Geldiniz
Dishonored 2 Jindosh Kilidi Çözümü rehberine hoş geldiniz.
JINDOSH KİLİDİ NEDİR
Jindosh'ın Toz İlçesi'nde yaptığı bir kilittir. Kilit sıradan bir kilitten farklı olarak sizden kişiler ve o kişilerin eşleşeceği ögeleri bulmanızı istiyor.
NASIL ÇÖZÜLÜR
Jindosh Kilidini çözmek için biraz kafa patlatmanız gerekiyor.

Jindosh Kilidini çözmeden başka bir şekilde de geçebilirsiniz. Durante'nin notunu okuyarak. Gözetmenlerin Karakoluna gitmek ve orada Durante'nin bedeninden Uluyanların mekanındaki odasının anahtarını almak. Sonra bu anahtarla Durante'nin odasına girmek ve Jindosh Bilmecesinin çözümünü okumak.

Durante'nin notunu okumak varken neden Jindosh bilmecesi notunu çözeyim diyebilirsiniz. Benim gibi kafa patlatmayı seviyorsanız çözmeye çalışmanızı öneririm. Hem işin ucunda bir tane başarım açmak var!
NOT ÖRNEĞİ
Bir not örneği veriyorum. Dizilim sizde farklı olabilir.

"Akşam yemeğinde Leydi Winslow, Doktor Marcolla, Kontes Contee, Madam Natsiou ve Barones Finch vardı.

Kadınlar yan yana oturdular. Hepsi farklı renkler giydi ve Leydi Winslow gösterişli bir mor şapka giydi. Doktor Marcolla en soldaydı, mavi bir ceket giyen misafirin yanındaydı. kırmızı içindeki leydi, yeşil içindeki birinin soluna oturdu. O kırmızı takımı hatırlıyorum, çünkü kadın her tarafına viski içkisini döktü. Dabokva şehrinden gezgin tamamen beyaz içinde giyinmişti. Akşam yemeği misafirlerinden biri Enfiye Kutusu yadigarı hakkında övündüğünde yanındaki kadın, yaşadığı Dabokva şehrinde daha iyi olduklarını söyledi.

Böylece Kontes Contee, Fraeport şehrinden leydinin alay ettiği ödüllü bir Savaş Madalyonu yadigarı göstererek onun Yüzük yadigarıyla dengi olmadığı söyledi. Başkası değerli bir Kuş Kolyesi yadigarı taşıdı ve Dunwall şehrinden ziyaretçi onu gördüğünde neredeyse komşusunun absent içkisini döküyordu. Barones Finch rom içkisini kaldırdı. Karnaca şehrinden şarap içkisiyle sarhoş olmuş leydi masanın üzerine zıplayarak, orta koltuktaki misafire düşerek zavallı kadının bira içkisini döktü. Sonra Madam Natsiou, Baleton şehrindeki vahşi gençliği hakkında bir hikayeyle hepsini büyüledi.

Sabah masanın altında dört yadigar vardı: Enfiye Kutusu, Elmbas, Yüzük ve Kuş Kolyesi.

Fakat her birinin sahibi kim?"


Gördüğünüz üzere yemek masasında sırayla oturmuş beş kişi var. Bu beş kişinin sahip olduğu yadigarlardan bahsediliyor. Kişileri notta yazdığı sıraya göre tabloya dizerek sahip oldukları yadigarları bulmamız gerekiyor.
ÇÖZMEYE BAŞLAYALIM
Bir kağıt ve kalem alarak aşağıdaki tablonun aynısını yapmalısınız.

--------------------En Sol----------Sol----------Orta----------Sağ----------En Sağ
Kadınlar
Renkler
İçkiler
Şehirler
Yadigarlar

Buradaki mantığın nasıl olduğunu size göstereceğim.

"Doktor Marcolla en soldaydı, mavi bir ceket giyen misafirin yanındaydı."

Bu bilgi bize Doktor Marcolla'nın en solda olduğunu ve sağ tarafında mavi bir ceket giyen birisi olduğunu söylüyor. Doktor Marcolla en solda olduğu için, yanındaki kişi de sadece sağ tarafındaki kişi olabileceği için o halde en sola Doktor Marcolla, sağ tarafındakinin rengine de mavi diyoruz.

Buradaki mantık tam olarak bu. Bize verdiği nota göre kişileri renkler, içkiler, şehirler ve yadigarlarla eşleştiriyor ve sahip oldukları yadigarları buluyoruz. Ben örnek nota göre yaptım. Sizde farklı olabilir.

Örnek nota göre sırasıyla izlemeniz gereken cümleler:
- "Doktor Marcolla en soldaydı, mavi bir ceket giyen misafirin yanındaydı."
- "Karnaca şehrinden şarap içkisiyle sarhoş olmuş leydi masanın üzerine zıplayarak, orta koltuktaki misafire düşerek zavallı kadının bira içkisini döktü."
- "kırmızı içindeki leydi, yeşil içindeki birinin soluna oturdu. O kırmızı takımı hatırlıyorum, çünkü kadın her tarafına viski içkisini döktü."
- "Hepsi farklı renkler giydi ve Leydi Winslow gösterişli bir mor şapka giydi."
- "Dabokva şehrinden gezgin tamamen beyaz içinde giyinmişti."
- "Akşam yemeği misafirlerinden biri Enfiye Kutusu yadigarı hakkında övündüğünde yanındaki kadın, yaşadığı Dabokva şehrinde daha iyi olduklarını söyledi."
- "Başkası değerli bir Kuş Kolyesi yadigarı taşıdı ve Dunwall şehrinden ziyaretçi onu gördüğünde neredeyse komşusunun absent içkisini döküyordu."
- "Karnaca şehrinden şarap içkisiyle sarhoş olmuş leydi masanın üzerine zıplayarak, orta koltuktaki misafire düşerek zavallı kadının bira içkisini döktü."
- "Barones Finch rom içkisini kaldırdı."
- "Sonra Madam Natsiou, Baleton şehrindeki vahşi gençliği hakkında bir hikayeyle hepsini büyüledi."
- "Böylece Kontes Contee, Fraeport şehrinden leydinin alay ettiği ödüllü bir Savaş Madalyonu yadigarı göstererek onun Yüzük yadigarıyla dengi olmadığı söyledi."

Tablo boyunca kullanacağınız kelimeler:
- Kadınlar: Doktor Marcolla, Barones Finch, Leydi Winslow, Madam Natsiou, Kontes Contee
- Renkler: Beyaz, Mavi, Mor, Kırmızı, Yeşil
- İçkiler: Absent, Rom, Bira, Viski, Şarap
- Şehirler: Dabokva, Dunwall, Fraeport, Baleton, Karnaca
- Yadigarlar: Kuş Kolyesi, Enfiye Kutusu, Yüzük, Savaş Madalyonunu
REHBERLERİMİZ
Tüm rehberlerimize göz atmak isteyebilirsiniz.
Bize Destek Olun
Ayrılmadan önce bize destek olmak istemez misiniz? Desteğinizi göstermek için bu rehberi beğenebilir, favorilerinize ekleyebilir, paylaşabilir, Steam ve Discord gruplarımıza katılabilirsiniz. Desteğiniz bizim için çok önemli. Teşekkürler!


Dark Glyphs Steam
Dark Glyphs Steam Sohbeti
Dark Glyphs Discord[discord.gg]
< >
1 Comments
Nökörlör Jan 15 @ 1:10pm 
Hoş