Gothic Playable Teaser

Gothic Playable Teaser

Not enough ratings
100% Osiągnięć - 29/29 (11.02.2021) [PL]
By G33/G31 ECF
Cztery osiągnięcia są obecnie (11.02.2021) zepsute, co oznacza, że nie odblokowują się wtedy, kiedy powinny. Te osiągnięcia to:

Kac, Prawda wyjdzie na jaw, Informator, Ekspert kolonii

Zostaną one oznaczone w przewodniku jako (ZEPSUTE). Trywialne osiągnięcia są oznaczone jako (FABULARNE), aby wskazać, że nie musisz robić nic, aby je odblokować i że powinny one towarzyszyć naturalnemu przechodzeniu gry.

SUGERUJĘ JAK NAJCZĘSTSZE ZAPISYWANIE STANU GRY
Jest to bardzo niestabilny teaser i twój postęp może zostać trwale ZATRZYMANY I USZKODZONY.
Czasami nawet zapisanie i ponowne załadowanie gry może zatrzymać twój postęp!
Jeśli często zapisujesz grę, zawsze możesz wrócić do poprzedniego stanu, gdy wszystko działało poprawnie.

*** Wszystkie osiągnięcia można odblokować w ciągu jednej rozgrywki. ***
   
Award
Favorite
Favorited
Unfavorite
To zabolało (FABULARNE)
Aby zdobyć to osiągnięcie należy zdobyć złamany długi miecz. Dokonuje się to prawie automatycznie. Jedyne co trzeba zrobić to rozpocząć grę, a po prologu przebiec kilka metrów w stronę świątyni Beliara, następnie samoczynnie odpali się cut-scenka, w której Bezimienny zdobędzie swoją pierwszą broń.

Pierwsza broń Bezimiennego:
Fart nowicjusza (FABULARNE)
Aby zdobyć osiągnięcie wystarczy przeczekać intro, a następnie dojść do świątyni Beliara. Bezimienny zostanie tam zaatakowany przez zębacze i uratowany przez Diega.

Bezimienny próbujący się bronić:
Zagrabione nie kradzione
Osiągnięcie polega na złupieniu 3 martwych ciał ludzi. Można je wykonać dosyć łatwo, ponieważ wszystkie ciała znajdują się blisko siebie i nie są trudne do znalezienia:
 • Pierwszym trupem do złupienia jest Berig, który ginie w trakcie zadania Skradziony wisiorek. Należy go przeszukać i zabrać wszystkie przedmioty.
 • Drugim martwym ciałem jest strażnik leżący w świątyni Beliara koło placu wymian. Tutaj także należy wejść w jego ekwipunek i zająć znalezione przedmioty.
 • Trzecią i ostatnią martwą osobą jest strażnik na moście, z którego Bezimienny wyciągnął złamany długi miecz na początku gry.
Nie jest wymagane, aby były to akurat te 3 ciała, lecz są one najłatwiej dostępne. Któregoś ze strażników można zastąpić Sarusem, o ile gracz podejmie decyzję o dobiciu go.

Jedno z martwych ciał, które można ograbić:
Pasjonat numizmatyki
Aby otrzymać osiągnięcie należy zdobyć 10 monet w trakcie gry. Jest to dosyć łatwe wyzwanie, ponieważ monety występują pospolicie w wielu miejscach kolonii karnej. Często leżą w losowych miejscach na ziemi.

Tak wyglądają monety:

Nowa broń (FABULARNE)
Osiągnięcie polega jedynie na wykonaniu zadania Porządny miecz. Można to zrobić poprzez zdobycie oręża od Caydena, za odnalezienie jego wisiorka i zgłoszenie się do Diega.

Wpis w dzienniku o zadaniu, które trzeba wykonać:
Powiększanie skarbca
Aby zdobyć osiągnięcie należy zebrać 15 bryłek rudy w trakcie rozgrywki. Jest to dosyć łatwe, ponieważ bryłki rudy znajdują się w wielu miejscach kolonii rozsiane po całym udostępnionym terenie.

Tak wyglądają bryłki rudy:
Obleśne buciory
Osiągnięcie polega na zabiciu 10 chrząszczy w trakcie gry. Jest ono stosunkowo łatwe, ponieważ chrząszcze można znaleźć na prawie każdym zakątku udostępnionej części kolonii.

Zwierzę, które trzeba zabić:
Twarda zwierzyna
Aby zdobyć to wyróżnienie gracz musi pokonać w walce jednego ścierwojada. Można to zrobić na samym początku rozgrywki, lecz w późniejszym etapie będzie o wiele prościej, ponieważ Bezimienny będzie dzierżył lepszy oręż. Ścierwojady można znaleźć koło placu wymian jak i na płaskowyżu koło wieży sygnałowej.

Zwierzę, które trzeba zabić:
Prawdziwy myśliwy
Do zdobycia osiągnięcia trzeba zabić 5 ścierwojadów w trakcie jednej rozgrywki. Jest to kontynuacja wyróżnienia Twarda zwierzyna, które gracz otrzymywał za zabicie jednej bestii. Ścierwojady można znaleźć w lasku koło placu wymian lub na płaskowyżu koło wieży sygnałowej. Są to wszystkie ścierwojady w grze.
Otwórz się przede mną
Aby uzyskać osiągnięcie trzeba otworzyć 3 skrzynie, do których wymagany jest wytrych lub pasujący klucz. Osiągnięcie powinno się odblokować wraz z postępem rozgrywki. Skrzynie, które można otworzyć to:
 • Skrzynia nieopodal obozu Diega, w której znajduje się Amulet Oświecenia (wymagany wytrych).
 • Skrzynia Beriga pod złotym znakiem Beliara w jego świątyni.
 • Zamknięta skrzynia na placu wymian.
Tak wyglądają skrzynie:
Bramy są otwarte (FABULARNE)
Za wykonanie zadania Sygnał ogniowy gracz jest nagradzany osiągnięciem o tej właśnie nazwie. Bezimienny otrzymuje zlecenie zgaszenia sygnału ogniowego od Bloodwyna po uregulowaniu mięsnego długu. Jedyne co trzeba zrobić to udać się na płaskowyż niedaleko bramy i przy pomocy klucza dostać się do wieży sygnałowej. Na samej górze znajduje się ogień, który należy zgasić.

Wpis o zadaniu, które trzeba wykonać:
Powrót w jednym kawałku (FABULARNE)
Osiągnięcie polega na uregulowanie długu Bloodwyna wobec Draxa i Ratforda w ramach jednego z zadań. Należy udać się na płaskowyż niedaleko wieży strażniczej i zabić przebywającego tam zębacza oraz co najmniej jednego wilka. Następnie Bezimienny ściąga trofea ze zwierzyny i wraca do Bloodwyna.

Wpis w dzienniku o zadaniu, które trzeba wykonać:
Twój nowy dom (FABULARNE)
Osiągnięcie polega na ukończeniu gry. Następuje to po wykonaniu zadania Sygnał ogniowy i rozmowie z Diegiem, który stoi przed wejściem do windy.

Ekran końcowy gry:
Miłośnik roślin
Aby zdobyć wyróżnik trzeba zebrać 20 borówek, które porozsiewane są po świecie gry. Roślina występuje pospolicie, lecz zebranie 20 sztuk może być już wyzwaniem. Należy podnosić każdą jedną napotkaną sztukę, a osiągnięcie nie powinno sprawić większego problemu.

Rośliny, które trzeba zebrać:
Nie jestem owieczką
Gracz otrzymuje osiągnięcie za zabicie 6 wilków w trakcie jednej rozgrywki. Zwierzynę można znaleźć w okolicach świątyni Beliara oraz na płaskowyżu koło wieży sygnałowej. Są to wszystkie wilki występujące w grze

Zwierzęta, które trzeba zabić:
Magiczny moment
Aby zdobyć osiągnięcie trzeba zdobyć jeden z dwóch magicznych przedmiotów, które można znaleźć w kolonii. Jednym z nich jest pierścień myśliwego, który znajduje się w kryjówce Caydena, Sarusa i Beriga. Można się tam dostać w trakcie wykonywania zadania Skradziony wisiorek. Drugi magiczny przedmiot to amulet oświecenia, który znajduje się w zamkniętej skrzyni nieopodal obozu Diega.

Jeden z magicznych przedmiotów:
Dzisiaj nie umrzesz
Osiągnięcie polega na dostarczeniu lekarstwa w postaci serafisu lub 10 borówek dla Sarusa, po oszczędzeniu go w trakcie wykonywania zadania Skradziony wisiorek. Borówki są rozsiane po całym świecie gry, dodatkowo za zebranie 20 sztuk gracz otrzymuje inne osiągnięcie o nazwie Miłośnik roślin. Sarusa można też uleczyć serafisem, który znajduje się na półce skalnej koło bramy pilnowanej przez Orry'ego lub po drugiej stronie mostu koło opuszczonej kopalni.

Wpis w dzienniku o zadaniu, które trzeba wykonać:
Doskonały napitek
Osiągnięcie polega na dostarczeniu wykwintnego wina dla Orry'ego w ramach jednego z zadań. Napitek można znaleźć niedaleko obozu Diega koło 3 wilków.

Wpis w dzienniku o zadaniu, które trzeba wykonać:
To była długa noc
Aby zdobyć to osiągnięcie należy wykonać zadanie Ból głowy Orry'ego. Żeby to zrobić Bezimienny musi znaleźć serafis, który znajduje się na półce skalnej nieopodal Orry'ego.

Wpis w dzienniku o zadaniu, które trzeba wykonać:
Człowiek godny zaufania
Aby zdobyć osiągnięcie gracz musi zdobyć zaufanie Caydena, który plądruje plac wymian po ataku na windę. Można to zrobić poprzez dostarczenie mu wisiorka Caydena oraz szkatułki z kośćmi Sarusa, jako dowód jego śmierci w ramach jednego z zadań.

Wisiorek znajduje się w skrzyni pod złotym znakiem Beliara w jego świątyni. Klucz do niej jest w posiadaniu Beriga.

Bezimienny otrzymuje szkatułkę od Sarusa we własnej osobie, jeśli go oszczędzi, lub zabiera z jego martwego ciała, gdy bohater postanowi go zabić.

Człowiek, którego zaufanie można zdobyć:


Szef kuchni
Aby zdobyć osiągnięcie trzeba znaleźć, a następnie wykorzystać wszystkie 3 przepisy, jakie można znaleźć w grze. Są to:
 • Przepis na zupę nordmarską – można go dostać od Orry'ego za wykonanie zadania Zasłużona przerwa.
 • Przepis na pieczeń z Cape Dun – znajduje się w skrzyni na półce skalnej koło opuszczonej kopalni.
 • Przepis na kanapkę z mięsem ścierwojada – leży na półce skalnej koło bramy, której pilnuje Orry.
Aby wykorzystać przepis trzeba posiadać odpowiednie składniki oraz skorzystać z ogniska, które można znaleźć np. w obozie Diega lub koło górnego wejścia do windy.
Warto wspomnieć, że osiągnięcie można też otrzymać wytwarzając trzy razy tą samą potrawę.

Tak wygląda jeden z przepisów:
Prawda wyjdzie na jaw (ZEPSUTE)
Osiągnięcie polega na dostaniu się do kryjówki Caydena, Sarusa i Beriga. Znajduje się ona niedaleko placu wymian, ukryta w ścianie i zasłonięta lianami. Klucz do drzwi można znaleźć w skrzyni pod złotym znakiem Beliara w jego świątyni. Aby móc ją otworzyć trzeba zdobyć inny klucz znajdujący się w ciele Beriga.
Trofeum nie działa prawidłowo i zdarzają się przypadki nie zaliczania go mimo spełnienia warunku.

Drzwi, które należy otworzyć:
Chwila relaksu
Osiągnięcie polega na wejście w interakcję ze wszystkimi 3 garnkami rozsianymi po świecie gry. Znajdują się one w następujących miejscach:
 • Pierwszy można znaleźć za zamkniętymi drzwiami na placu wymian (do ich otwarcia wymagany jest wytrych).
 • Kolejny znajduje się na małej półce skalnej po drugiej stronie rzeki, przy jej brzegu, od strony placu wymian.
 • Ostatni znajduje się na szczycie płaskowyżu, gdzie znajdują się 3 wilki oraz zębacz.
Obiekt, z którego należy korzystać:
Mało brakowało
Aby zdobyć osiągnięcie należy skoczyć z klifu w pobliżu obozu Diega. Trzeba to zrobić z witalnością na poziomie 100 punktów.

Miejsce, z którego należy spaść, aby zaliczyć osiągnięcie:
Nasienie niezgody
Aby zaliczyć to osiągnięcie należy doprowadzić do walki między zębaczem i wilkiem. Można to zrobić przy pomocy zgniłego mięsa. Wystarczy je użyć w okolicy obu stworzeń i istnieje szansa, że dojdzie do walki między nimi.

Przedmiot służący do wykonania osiągnięcia:
Koniec przyjaźni
Osiągnięcie miało polegać na wykonaniu zadania Skradziony wisiorek. Zlecenie można było wykonać poprzez dostarczenie skradzionego wisiorka Caydenowi.

Wpis w dzienniku o zadaniu, które trzeba wykonać:
Kac (ZEPSUTE)
Jest to jedno z czterech zepsutych osiągnięć występujących w grze. Nie istnieje żaden sposób, aby je wykonać, mimo spełnienia postawionego warunku. Trofeum wymaga od gracza, aby ten zebrał 10 pustych butelek. Można je znaleźć w wielu miejscach kolonii (np. w kryjówce).

Tak wyglądają puste butelki:
Informator (ZEPSUTE)
Gracz powinien otrzymać osiągnięcie za dostarczenie notki o ataku do Diega, przy rozmowie z nim w trakcie wykonywania zadania Porządny miecz. Trofeum jest jednak zepsute i niemożliwe do wykonania. Notkę można znaleźć nieopodal wykwintnego wina przy 3 wilkach obok obozu Diega.

Notka, którą należy dostarczyć:
Znawca kolonii (ZEPSUTE)
Osiągnięcie polega na zdobyciu wszystkich innych osiągnięć. Jest ono pośrednio zepsute, ponieważ 3 trofea są niemożliwe do zdobycia z powodu błędu.

Podsumowanie Poradnika
Gra: Gothic Playable Teaser (11.02.2021)
*** Dziękuję za zainteresowanie się moim poradnikiem, życzę miłego dnia! ***
< >
4 Comments
LOgut077 Apr 29 @ 1:14am 
super
LOgut077 Apr 29 @ 1:13am 
⢕⢕⢕⢕⠁⢜⠕⢁⣴⣿⡇⢓⢕⢵⢐⢕⢕⠕⢁⣾⢿⣧⠑⢕⢕⠄⢑⢕⠅⢕
⢕⢕⠵⢁⠔⢁⣤⣤⣶⣶⣶⡐⣕⢽⠐⢕⠕⣡⣾⣶⣶⣶⣤⡁⢓⢕⠄⢑⢅⢑
⠍⣧⠄⣶⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷⣔⢕⢄⢡⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣦⡑⢕⢤⠱⢐
⢠⢕⠅⣾⣿⠋⢿⣿⣿⣿⠉⣿⣿⣷⣦⣶⣽⣿⣿⠈⣿⣿⣿⣿⠏⢹⣷⣷⡅⢐
⣔⢕⢥⢻⣿⡀⠈⠛⠛⠁⢠⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡀⠈⠛⠛⠁⠄⣼⣿⣿⡇⢔
⢕⢕⢽⢸⢟⢟⢖⢖⢤⣶⡟⢻⣿⡿⠻⣿⣿⡟⢀⣿⣦⢤⢤⢔⢞⢿⢿⣿⠁⢕
⢕⢕⠅⣐⢕⢕⢕⢕⢕⣿⣿⡄⠛⢀⣦⠈⠛⢁⣼⣿⢗⢕⢕⢕⢕⢕⢕⡏⣘⢕
⢕⢕⠅⢓⣕⣕⣕⣕⣵⣿⣿⣿⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷⣕⢕⢕⢕⢕⡵⢀⢕⢕
⢑⢕⠃⡈⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⢃⢕⢕⢕
RaiMag Apr 6 @ 2:56pm 
Czy Programiści naprawią osiągnięcia?
HubsonPolaczek Feb 15 @ 11:26pm 
thx +rep