Thief™ II: The Metal Age

Thief™ II: The Metal Age

Not enough ratings
Thief 2: The Metal Age Çok Oyunculu Oynama
By Outsider One
Bu rehber, Thief 2: The Metal Age ve hayran görevlerini nasıl çok oyunculu oynayabileceğinizi gösterecek.
   
Award
Favorite
Favorited
Unfavorite
Hoş Geldiniz
Thief 2: The Metal Age'in çok oyunculu oynama rehberine hoş geldiniz.

Thief 2: The Metal Age hak ettiği değeri görmeyen bir oyun. Dünyada az sayıda hayran kitlesi var. Bu oyunla ilgili tamamen doğru ve güncel bilgi bulmak mümkün değil. Bir Thief hayranı olarak Thief serisinin bunu hak etmediğini düşündüm. Seri hakkında kurulum ve modlama rehberleri hazırlayarak Thief serisinin hak ettiği değeri görmesini sağlamaya çalışıyorum.

Daha iyi bir oyun deneyimi yaşamanız ve tüm sorularınıza cevap bulabilmeniz için rehberi baştan sona okumanızda fayda var. Rehberi tamamen okumanız yararınıza olacak.

Rehberde yaptığım bir hata olursa bana haber verin. Düzeltirim.
ㅤKurulum
Oyunu edindikten sonra oyunu oynamaya hazır hale getirmek için zorunlu olarak kurmanız ve ayarlamanız gereken bazı şeyler var. Bu zorunlu olan şeyleri kuracak ve ayarlayacağız.
Dosyaları Yedekleme
Rehberdeki adımları uygulamadan önce her ihtimale karşı oyun dosyalarınızı yedeklemeniz önerilir. Orijinal oyun dosyalarının elinizde bulunmasının önemi büyük.
Hazırlama
Çok oyunculudan önce Thief 2: The Metal Age Kurulum ve Başlangıç rehberi ziyaret edilmelidir.


Öncelikle iki Thief 2 klasörüne ihtiyacımız olacak. Birinci Thief 2'den her zamanki gibi ana hikayeyi ve hayran görevlerini oynamaya devam edeceğiz. İkinci Thief 2'den de ana hikayeyi ve hayran görevlerini çok oyunculu olarak oynayacağız.

Temiz Thief 2 dosyalarına sahip olalım. İçerisine resmi olmayan yama T2Fix, Türkçe yama ve isterseniz mod yükleyelim. Temiz Thief 2 klasörünün içindekileri thief_2mp adında başka bir klasör açarak kopyalayalım. Bu klasör çok oyunculu oynadığımız Thief 2 olacak. thief_2mp klasörüne sadece belirli şeyler kurabiliriz. thief_2'de yaptığımız gibi resmi olmayan yama T2Fix, Türkçe yama ve modlar. Biz ne kurduysak çok oyunculu oynayacağımız kişi de onları kurmalı.


Bu işlemlerden sonra yapacağımız diğer işleme geçelim.
NewDark Edinme
NewDark paketinin içindeki çok oyunculu dosyalarına ihtiyacımız var.


NewDark 1.27[www.ttlg.com]
NewDark'ı buradan indirelim.

Kurulum
mp klasörünün içinde yer alan dosyaları thief_2mp klasörüne çıkaracağız ve mevcut dosyalarla değiştireceğiz. Daha sonra Thief2.exe'yi sileceğiz ve Thief2MP.exe'nin adını Thief2.exe olarak değiştireceğiz. Ana hikayenin yanında hayran görevlerini de çok oyunculu oynayabilmemiz için FMSel'e ihtiyacımız var. Bunun için Thief2.exe'nin kısayolunu oluşturmamız gerekiyor. Kısayolunu bir yere oluşturalım ve özelliklerinden -fm kodunu ekleyelim. İsterseniz bu adımı geçebilir ve bu kodu Steam kısayolu eklemeyi düşünebilirsiniz. Oyunda sohbet penceresi olmadığı için Thief2.exe'yi Steam kısayoluna eklememiz gerekiyor. Steam kısayoluna Thief2.exe'yi ekledikten sonra Özellikler bölümünden başlatma seçeneklerine -fm ekliyoruz. Tabii isterseniz sesli olarak da konuşabilirsiniz.
Hamachi
Şimdi çok oyunculu oynamak için Hamachi'ye ihtiyacımız var.


Hamachi 2.2.0.633[www.vpn.net]
Hamachi'yi buradan indiriyoruz.

Kurulum
Bir Hamachi ağı kuruyoruz. Oynayacağımız kişiyi veya kişileri Hamachi ağımıza davet ediyoruz. Sonra oyuna giriyoruz. Multiplayer bölümünü seçiyoruz. Sonra Host kısmını seçiyoruz. Sunucu ismini istersen ayarlıyoruz. Alta adımızı giriyoruz. Next diyoruz. Odamız açılmış oluyor. Sonra oyuna katılacak kişi veya kişilerin odamıza katılması gerekiyor. Odanıza katılacak kişi veya kişiler Join bölümüne girmeli. Sonra Hamachi'nizde bulunan ağ IP'sini yazarak ağınıza katılmalı. Kişi ve kişiler odaya katıldıktan sonra bölüme başlayabilirsiniz.
ㅤOYUNA BAŞLARKEN
Oyuna başlarken bilmeniz gerekenleri size göstermediği için sizin bu şeyleri oyuna başlamadan önce öğrenmeniz gerek. Bu şeyleri öğrenip oyun içinde uygulamanız size artı olacak.
BİLMENİZ GEREKENLER
Oyuna başlarken bilmeniz gerekenler.
BİLMENİZ GEREKEN: ÇOK OYUNCULUYLA UYUMLU HAYRAN GÖREVLERİ
  • Cop, maymuncuk, anahtar ya da diğer nesneler olmadan doğduğunuz, onları sonradan aldığınız hayran görevlerini oynamak sıkıntı yaratıyor. Sadece bir kişi onları alabiliyor. Bu yüzden hayran görevlerini seçerken buna dikkat edin.
BİLMENİZ GEREKEN: ÇOK OYUNCULU OYNAMA SINIRI
  • 4. oyuncu odaya katıldığında 1 ya da 2 kişi otomatik olarak atlıyor.
BİLMENİZ GEREKEN: ÖLEN OYUNCULARI DİRİLTME
  • Ölen oyuncuların yanlarına giderek onları diriltebilirsiniz.
BİLMENİZ GEREKEN: OYUNU SIK SIK KAYDETME
  • Her ihtimale karşı oyunu sık sık hem normal olarak hem de hızlı kaydetmeden kaydetmeniz önerilir.
BİLMENİZ GEREKEN: OYUNU DURDURAN ESC TUŞU
  • Çok oyunculu oynarken ESC tuşunu kullanmayın. Aksi halde sizin gibi çok oyunculu oynayan kişilerin de oyunu duracak.
KAPANIŞ
Bu aşamadan sonra artık çok oyunculu oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

REHBERLERİMİZ
Tüm rehberlerimize göz atmak isteyebilirsiniz.
Bize Destek Olun
Ayrılmadan önce bize destek olmak istemez misiniz? Desteğinizi göstermek için bu rehberi beğenebilir, favorilerinize ekleyebilir, paylaşabilir, Steam ve Discord gruplarımıza katılabilirsiniz. Desteğiniz bizim için çok önemli. Teşekkürler!


Dark Glyphs Steam
Dark Glyphs Steam Sohbeti
Dark Glyphs Discord[discord.gg]