Torchlight II

Torchlight II

194 ratings
Polonizacja Iron Squad (v.1)
 
Rate  
Favorite
Favorited
Unfavorite
File Size
Posted
Updated
1.422 MB
Sep 8, 2013 @ 3:06am
Sep 8, 2013 @ 3:29am
5 Change Notes ( view )

Subscribe to download
Polonizacja Iron Squad (v.1)

Subscribed
Unsubscribe
Description
ENGLISH
Polish fan translation made by Iron Squad[ironsquad.pl]. It's alternative to one provided by Polish publisher - Cenega. It has one advantage over official localization - beside game itself it also translates some popular mods. Main game is fully translated, mods like Synergies or Tiered Passives are still WIP.

POLISH
Dziękujemy za pobranie nieoficjalnej polonizacji gry Torchlight II. Za stworzenie polskiej wersji odpowiada Iron Squad[ironsquad.pl] - zespół miłośników elektronicznej rozrywki, który od końca 2004 roku z powodzeniem tworzy darmowe spolszczenia gier komputerowych. Członkowie zespołu poświęcili temu projektowi wiele czasu i nerwów, często po pracy lub szkole, próbując doprowadzić go do stanu, w którym zadowoli nawet najwybredniejszych graczy. Jest to całkowicie niekomercyjny projekt, za który nie są pobierane żadne opłaty. Od graczy, dla graczy - to najprostsze słowa, jakimi można opisać działalność zespołu Iron Squad.

Zawartość
Polonizacja Iron Squad obejmuje całą grę Torchlight 2 oraz:
 • Synergies - przetłumaczone elementy współdzielone z podstawową grą, poddane w modzie zabiegowi kolorowania oraz nowe elitarne potwory i herosi
 • LurkerHUD - pełne tłumaczenie
 • LurkerHUD Lite - pełne tłumaczenie
 • Tiered Passives - niepełne tłumaczenie

Polonizacja wykorzystuje zasoby dostępne w plikach gry, w tym ścieżki audio z polskim lektorem i czcionki z polskimi znakami, których grupa Iron Squad nie stworzyła.

Instalacja przez Warsztat Steam
Modyfikacja wymaga gry Torchlight 2 w wersji 1.25.5.2 lub nowszej. Należy zasubskrybować modyfikację w Warsztacie Steam, klikając na stronie poświęconej modyfikacji przycisk 'Subskrybuj'. Klient Steam automatycznie pobierze modyfikację i przypisze ją grze Torchlight 2.


Instalacja manualna
Modyfikacja wymaga gry Torchlight 2 w wersji 1.25.5.2 lub nowszej. Plik POLONIZACJA_IRON_SQUAD.MOD należy umieścić w folderze:
"Moje Dokumenty\Runic Games\Torchlight 2\mods\".


Pierwsze uruchomienie
W przypadku dodania do gry Torchlight 2 choć jednej modyfikacji, przy próbie uruchomienia gry zostanie uruchomiony Mod Manager. Aby zarządzać modami i uruchomić z nimi grę, należy kliknąć dolny przycisk ze strzałką i kołem zębatym. Następnie na kolejnym ekranie, na liscie po lewej stronie zaznaczamy modyfikacje, z którymi chcemy grać. Na liście po prawej stronie ustalamy kolejność wczytywania modów. Proszę umieścić Polonizację Iron Squad na samej górze tej listy. Po wykonaniu powyższych czynności uruchamiamy grę przyciskiem w prawym dolnym rogu.
Po uruchomieniu należy wejść w ustawienia gry i w polu Language\Język wybrać z listy język: 'Polski Iron Squad'. Po zatwierdzeniu zmiany niezbędne będzie ponowne uruchomienie gry.


Znane problemy
Ze względu na użyty przez Runic Games mechanizm zapisu gry, wszelkie przedmioty utworzone w grze przed aktywowaniem modyfikacji i zmianą języka na Polski Iron Squad, zachowają swoją wcześniejszą nazwę oraz opis właściwości.

Ze względu na użyty przez Runic Games mechanizm lokalizacji gry, a dokładniej przez jego prostotę i tworzenie tekstów przez niejawne łączenie słów, nie wszystkie teksty zostały przetłumaczone tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.
Dotyczy to zwłaszcza:
 • losowych nazw przedmiotów
 • właściwości przedmiotów
 • efektów umiejętności i zaklęć

Tłumaczenie modów Synergies i Tiered Passives jest jeszcze niekompletne, dlatego proszę mieć świadomość, że w przypadku ich aktywacji, w grze pojawią się teksty w języku angielskim.


Aktualizacje
Istnieje prawdopodobieństwo, że spolszczenie Torchlight II będzie z czasem aktualizowane, co może mieć związek z poprawkami wprowadzanymi do tekstu bądź samej gry. Dzięki dystrybucji spolszczenia w Warsztacie Steam, aktualizacja będzie odbywać się automatycznie, bez potrzeby interakcji ze strony użytkownika.


Rozwiązywanie problemów
Nikt nie jest doskonały, my również. Pomimo wszelkich starań, jakie uczyniliśmy, aby polonizacja była możliwie najlepiej dopracowana, mogą zdarzyć się błędy, które przypadkowo umknęły naszym oczom. Jeśli zauważysz w grze błąd czy też jakieś niedopatrzenie, to zanim go zgłosisz, upewnij się, że nie jest to jeden z problemów opisanych w sekcji Znane problemy. Każdy błąd powinien składać się ze zrzutu ekranu oraz krótkiego tekstu opisującego.
Błędy można zgłaszać na kilka sposobów:
- w wątku Zgłaszanie błędów w dyskusji poświęconej modowi w Warsztacie Steam
- na naszym forum[forum.ironsquad.pl]
- przez nasz formularz kontaktowy[ironsquad.pl]


Użyteczne linki
Oficjalna strona autorów spolszczenia[ironsquad.pl]
Forum poświęcone polonizacjom gier[forum.ironsquad.pl]

Znajdziecie nas także na:
http://facebook.com/IronSquadGroup
http://youtube.com/IronSquadGroup
http://twitter.com/polonizacje
http://steamcommunity.com/groups/ironsquadgroup


Autorzy spolszczenia
 • Szef projektu
  cienislaw

 • Tłumaczenie:
  Adam „Frant!c” Pielach
  Basia „moonshine” Matela
  Kamil „Sledziu_w” Kukla
  Konrad „Tred” Gruchała
  Marcin „criav” Piech
  Paweł „Kasmażan” Boroś
  Paweł „kanthall” Turaczyk
  Piotr „Thanatos” Borecki
  Tomasz „Blattdorf” Błaut
  Jan „jasiek_barca” Marcinkowski
  r3m4ke
  cienislaw

 • Korekta
  Adrian „Tofik_PL” Jakubiak
  Radosław „Vielokont” Jakubiak
  Jan „jasiek_barca” Marcinkowski
  Kamil „Sledziu_w” Kukla

 • Grafika
  Wojtek „vhs” Wodzisławski

 • Programowanie
  cienislaw

 • Testowanie
  Paweł „kanthall” Turaczyk
  Wojtek „vhs” Wodzisławski
  Adam „ARKaM” Miłosz
  Annoyer13
  cienislaw

Życzymy miłej gry!
Popular Discussions View All (1)
8
Nov 22, 2015 @ 8:39am
Zgłaszanie błędów
cienislaw
< >
41 Comments
janex.ban Jan 19, 2017 @ 3:45am 
jak to pobrac? :)
d4wid Jun 28, 2016 @ 4:10am 
Takich ludzi właśnie kraj potrzebuje! <3
P0tw0rek May 1, 2016 @ 11:24am 
Dziękuje całemu Iron Squad za ich ciężką pracę :).
Fuss Nov 29, 2015 @ 2:51am 
Bardzo dobra robota, dzięki! : )
Czeladnik Jun 29, 2015 @ 10:42pm 
gra sama w sobie zawiera język polski i wystarczy wybrać go w ustawieniach i zrestartować grę także ten mod jest już zbędny
CJ Jun 17, 2015 @ 11:51am 
Jak pobrać skoro mam wersje non steam?
Best Glim-Glam Ever May 25, 2015 @ 7:22am 
Wie ktoś, do jakiego folderu pobiera to spolszczenie? Bo muszę manualnie zainstalować, a nie widzę w folderze Steam w/w pliku ;/
SaseK Feb 3, 2015 @ 12:22am 
Nie działa zaznaczyłem Polski Iron Squad (nie mialem swojego save) i wywalilo mnie z gry po wlaczeniu mialem save ale nie bylo pl jezyka...
adiq Jan 10, 2015 @ 8:03am 
Nawet sie nie chce pobrać ...
BoB Jan 5, 2015 @ 8:44am 
Mam problem. Mianowicie zasubskrybowałem ale się nie pobrało samo.