Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband

56 ratings
The Last Days Of The Third Age (Türkçe Rehber)
By Melkor
Mount&Blade:Warband oyununun Steam üzerinde en çok indirmeye sahip modu olan "The Last Days of the Third Age'in" Türkçe rehberi.
Oyunun 2018 yamasına uygun olarak hazırlanmıştır.
Bilgileri kullanacağınız zaman lütfen kaynak gösterin.
 
Rate  
Favorite
Favorited
Unfavorite
Taraflar
Orta Dünya'da iki temel taraf vardır: Yeni bir çağın şafağı için savaşanlar ve insanların alacakaranlığı için savaşanlar. Basite indirgeyecek olursak eğer bunları iyiler ve kötüler diye tanımlayabiliriz. Oyunumuza başlarken yapacağımız ilk seçim bu iki taraf arasında olacaktır.
Irklar ve Devletler(Yeni Çağın Şafağı)
Eğer seçiminiz bu taraftan yana olacaksa oynayabileceğiniz ırklar, insanlar, elfler ve cüceler olacaktır. Seçiminizin ardından karşılaştığınız ekran size bu üç ırktan hangisini oynamak istediğinizi soracaktır.
 • İnsanlar
  İnsan ırkını seçtiyseniz emrine girebileceğiniz pek çok krallık var: Gondor, Rohan, Dunedain, Beorningler ve Dale. Her devletin kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunmakta.
  • Gondor
   Beyaz kulenin krallığı. Gondor ordusu oldukça çeşitlidir. Gondor'un çeşitli bölgelerinden topladığınız farklı alanlarda uzmanlaşmış askerleriniz ile karma bir ordu kurmanız oldukça kolaydır. Gondor oynamanın en büyük dezavantajı ise biraz doğunuzda Barad-dur'un yükseliyor olmasıdır. Dolayısıyla Mordor'un ve Sauron'un hizmetkarlarının ilk olarak vuracağı krallık Gondor'dur. Devlet yüzük savaşı sırasında Vekilharç Denethor tarafından yönetilmektedir. Ayrıca Minas Tirith oyunda, gerçeğine uygun inşaa edilmiştir, görülmeye değer bir yapıdır.
  • Rohan
   At efendileri. Askerlerini büyük oranda atlıların oluşturduğu bir krallıkta meydan savaşlarının ne kadar rahat kazanılabileceğini tahmin ediyorsunuzdur ancak maalesef Rohan için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Sebebi Rohan süvarilerinin güçsüz olması değil, Rohan'ın en yoğun biçimde savaşacağı düşmanı Isengard'ın özellikle atlı askerleri elimine etmek amaçlı yetiştirdiği Uruk-Hai'lerdir. Dol Guldur ve Mordor ordularıyla Rohan'ı kontrol ederek kolaylıkla başa çıkabilirsiniz ancak Isengard ordularını yenmek için kaliteli bir taktiğe ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca oyunun ilerleyen safhalarında Rohan, oyunun en yüksek değerlere sahip olan kılıcına ve atına ulaşmanızı sağlayacaktır. Rohan oynamıyorsanız bile yıkılmasına izin vermeyin derim. Yüzük savaşının ilk saldırısı Westemnet bölgesine olacaktır. Savaş sırasında devlet Kral Theoden tarafından yönetilmektedir.
  • Dunedain
   İnsanların antik hanedanı. Oyuna bir Dunedain olarak başlayacaksanız, yarı-elflerin emri altında olacaksınızdır. Tahminen oyunun haritası buna elvermediğinden mod yapımcıları Ayrıkvadi'yi oyuna eklemek yerine Moria'nın doğusunda küçük bir Ayrıkvadi Kampı oluşturmuşlar. Burada yarı-elfler ve Dunedain kolcuları bir arada bulunmaktadırlar. Yetenekleri elf okçularına bile yakın olan Dunedain kolcuları oldukça işinize yarayacaktır. Imladris'in oyunda tek bir toprağı vardır, bu da orayı kaybederseniz devletinizin yok olacağının göstergesidir. Yüzük savaşı esnasında Lord Elrond tarafından yönetilmektedir. Ordunuzu yalnızca Imladris kaynak puanı kullanarak hem elf hem de insanlarla donatabilmek de avantajlı bir durumdur.
  • Beorningler
   Ayı halkı. Kuyutorman'ın doğusunda yaşayan derideğiştiren Beorn'un soyu. Kendilerine bu adın verilmesini derideğiştirenlere borçludurlar. Orduları genellikle baltalı birimlerden oluşur ve hiç süvarileri yoktur. Kuvvetli Kuyutorman oduncuları okçuları dağıtılmış bir birliği rahatlıkla ortadan kaldırabilir. En büyük dezavantajları ise düşman okçularıdır çünkü bu kuvvetli birimler kalkansızdır. (Elbette kalkanlı bir birim ağacı da bulunmakta Beorninglerde) Baltalı birimler çok yüksek hasarlar verebilir. Ortalama denebilecek okçuları vardır. Oldukça güvensiz bir bölgede bulunmalarına rağmen çevrelerinde bulunan 3 elf krallığı korunmalarına yardımcı olacaktır. Beorning oynayacaksanız müttefiklerinizle iyi geçinmenizi öneririm. Yüzük savaşı sırasında Şef Yaşlı Grimbeorn tarafından yönetilmektedirler.
  • Dale
   Göl halkı. Erebor'un hemen güneyinde bulunan büyük şehir. Önemli bir ticari merkez olan Dale her ne kadar Orta Dünya tarihinde pek çok kez yıkılsa da yeniden kurulmayı hep başarmıştır. Süvari birimleri tahmin edebileceğiniz üzere tüccar gardiyanlarıdır. Ordunuzda bulundurmanız şart olan birimler ise mızraklılardır. Hemen Dale'ın doğusunda bulunan Rhun kamplarından çıkan birlikler, yeterli bir grubunuz yoksa oyunu size zehir edeceklerdir. Ortalama okçulara sahiptirler. Dale yüzük savaşı sırasında Bard'ın torunu Kral Brand tarafından yönetilmektedir. Ayrıca Erebor cüceleriyle birlikte pek çok savaşta birlikte hareket etmeniz gerekmektedir.
 • Elfler
  Elf ırkında 3 krallık bulunmakta: Rivendell, Lothlorien, Mirkwood
  • RivendellAyrıvadi'nin yarı elfleri. Noldor soyunun Orta Dünya'daki son temsilcisi olan Yarı-elf Elrond'un emrindeki Imladris oldukça geniş bir askeri yelpazeye sahiptir. Yalnızca elfler değil insanları da buradaki kışlalardan toplayabilirsiniz. Üstelik tüm bakım masraflarını tek bir kaynak puanı kullanarak yapacaksınız. Dolayısıyla savaşın ortasında ordunuzdan "x ülkesinde yeterli kaynak puanın yok" diyerek ayrılacak farklı tip askerlerin sorununu yaşamayacaksınız. Tahminen oyunun haritası buna elvermediğinden mod yapımcıları Ayrıkvadi'yi oyuna eklemek yerine Moria'nın doğusunda küçük bir Ayrıkvadi Kampı oluşturmuşlar. Burada yarı-elfler ve Dunedain kolcuları bir arada bulunmaktadırlar. Yüzük savaşı esnasında Lord Elrond tarafından yönetilmektedir.
  • Lothlorien
   Işığın halkı, Galadhrim. Oyundaki en güçlü okçu birliklerine sahip olan 2 devletten biridir. İyi bir vurkaç taktiği ile oldukça güçlü düşman ordularını neredeyse kayıp vermeden devirebilirsiniz. Lothlorien, güneyinde Fangorn kuzeyinde Imladris bulunduğundan oldukça güvenilir bir konumdadır. Batıdaki Moria orkları büyük zorluk çıkarmayacaktır, en büyük tehlike doğudaki Dol Guldur'dur. Ordunuzda düşman süvarilerini, özellikle Warg binicilerini kesebilecek birimler bulundurmanız gerekmektedir aksi takdire kırılgan elf okçularınız kolay bir şekilde düşecektir. Yakın dövüşte diğer halklara göre daha kırılgandırlar. Ayrıca oyundaki en kaliteli atlı okçu birimi de Lothlorien ordularında bulunmaktadır. Yüzük savaşı esnasında Işığın Hanımı Galadriel tarafından yönetilmektedir.
  • MirkwoodSilvan elfleri. Oyundaki en güçlü okçu birliklerine sahip 2. devlettir (Lothlorien'le neredeyse aynı) ancak hiçbir süvari birim yetiştiremezler. Gundabad dağlarından akınlara uğramaya uygun bir pozisyondadır ancak mükemmel okçuları sayesinde akınları rahatlıkla durdurabilirsiniz. Düşman Warg'larına karşı kırılgan olan okçuları savunabilecek piyade birliklerine ihtiyacınız vardır ve Kuyutorman piyadeleri bu görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Yüzük savaşı sırasında Kral Thranduil tarafından yönetilmektedir.
 • Cüceler
  Cüceleri seçtiyseniz iki seçim hakkınız bulunmakta, Erebor ve Demir Dağlar.
  • EreborYalnız Dağ'ın cüceleri. Çok yüksek dayanıklılık seviyelerine sahip kırılmaz piyadeler. Cüceleri anlatmak için bunlar yeterli bile olabilir. Çift elli ve tek elli baltalar kuşanmış piyade birimleri oldukça zor elimine edilebildiğinden cücelerin bu birimlerini elf okçular ile desteklediğiniz zaman belki de oyunun en dayanıklı birliğini oluşturmuş olabilirsiniz ancak elfler ve cücelerin iyi anlaşamadığını hepimiz biliriz. İki farklı birim ağacına sahiptir cüceler, demir dağların cüceleri ve Erebor cüceleri. İster Erebor'u ister Demir Dağlar'ı seç, her ikisinde de aynı devlete hizmet etmiş olacaksın çünkü her ikisi de aynı devletin farklı topraklarıdır. Erebor'un cücelerini orta seviye okçulara ve kaliteli piyadelere yükseltebilirsiniz. İyi bir okçu birliği cücelerde hayat kurtarabilir. Aynı zamanda hemen doğunuzda bulunan Rhun birliklerinin akınlarından korunmak için mızraklı cüceler hayati önem taşımaktadır.
  • Demir Dağlar
   Erebor ile aynı devlet oldukları için yukarıdaki açıklamanın yeterli olduğunu varsayıyorum.
Irklar ve Devletler(İnsanların Alacakaranlığı)
Eğer seçiminiz bu taraftan yana olacaksa öncelikle hangi Maiaya hizmet edeceğinizi seçmeniz gerekmektedir. Sauron ya da Saruman.
 • Sauron
  Yüzüklerin efendisi. Mordor'un korkunç Maiası. Eğer Sauron'u kendinize efendi olarak seçtiyseniz, 3 ırk seçme hakkınız bulunacaktır: ork, uruk, insan.
  • Orklar
   Elflerin binlerce yıl uğradığı eziyetlerin sonucunda bu hale gelen orklar, düşmanlarından nefret ettikleri kadar kendilerini bu hale getiren efendilerinden de nefret ederler. Eğer orkları seçecekseniz karakterinizin oldukça zayıf olacağını bilmeniz gerekmektedir. En büyük avantajları ise binekleridir. Düşmanlarına yüksek hasarlar verebilen warglara binebilmekte ve oyunun ilerleyen seviyelerinde örümcek bineklere sahip olabilmektedirler. Ork ırkının oynanabilir 2 devleti vardır: Dol Guldur ve Mordor.
   • Mordor
    Mordor oldukça büyük bir askeri güce sahip, çok çeşitli askeri birimlere sahip bir devlet. Efendileri Sauron fiziksel bir şekle bürünemediği için savaş esnasında Sauron'un Ağzı tarafından yönetiliyorlar. Hemen hemen her çeşit askeri yetiştirebildiğiniz Mordor ordularınında bir ork olacaksanız, öncelikle kendi ordunuzda otoritenizi kurmanız gerekmektedir çünkü belli aralıklarla ordunuzdaki savaşçılar size isyan edecektir, yani ilk olarak kaliteli bir ekipman şart, en azından bir Mordor uruğunu devirebilecek bir ekipman. Ordunuzu kara Numenorlularla, uruklarla ve orklarla donatabilirsiniz. Orklar bu ordunun en kırılgan birliklerini oluşturdukları için okçu olarak tercih edilebilir.
   • Dol Guldur
    Son yüzyılda Sauron'un hayaletleri Kuyutorman'da kol geziyor, burası da onların anavatanı. Dol Guldur orduları Mordor'un hizmetinde ancak bağımsız bir biçimde burada elflere karşı mücadele vermekte. Konum olarak oldukça tehlikeli bir alanda bulunan Dol Guldur'un çevresi Imladris, Lothlorien, Mirkwood ve Beorningler ile sarılı. Birim çeşitliliği bakımından da Mordor'dan birkaç kat daha kötü durumda. Ordunuza sadece orkları alabilmeniz de ordunuzun çok kırılgan olacağını göstermekte ancak korkmayın, mod yapımcıları bunu düşünerek ordunuza aldığınız her ork için size belirli bir karizma puanı sağlamışlar ve bu sayede 40 kişilik ordu kapasitenizi 100'e çıkartıp yanınızda çok sayıda ork taşıyabilirsiniz ve bu sayede sayısal üstünlüğünüzle savaşları kazanabilirsiniz.
  • Uruk
   Orkların yeni melezleri. Sıradan orklara göre çok daha güçlü ve cüsseli olan uruklar, Sauron'un ordularının piyade birimlerini oluşturmaktadır. Diğer birimlere göre daha yüksek olan savunmaları sayesinde çok daha zor devrilen urukların en büyük dezavantajı hiçbir bineği kullanamıyor olmalarıdır. Bir uruk olmayı seçtiyseniz ekstra bir seçim hakkınız bulunmamakta çünkü uruklar sadece Mordor'da yaşıyor.
   • Mordor
    Mordor oldukça büyük bir askeri güce sahip, çok çeşitli askeri birimlere sahip bir devlet. Efendileri Sauron fiziksel bir şekle bürünemediği için savaş esnasında Sauron'un Ağzı tarafından yönetiliyorlar. Hemen hemen her çeşit askeri yetiştirebildiğiniz Mordor ordularınında bir uruk olacaksınız güçlü yapınız sayesinde ordudaki ayaklanmaları bastırmakta zorluk çekmeyeceksinizdir. Ordunuzu kara Numenorlularla, uruklarla ve orklarla donatabilirsiniz. Uruklar oldukça kaliteli piyadelere sahip olduğu için piyade tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz.
  • İnsanlar
   Seçiminiz insanlardan yana olacaksa diğer tarafta olduğu gibi çok sayıda seçim hakkınız olacaktır: Haradrim, kara Numenorlular, Umbar, Rhun ve Khand.
   • Haradrim
    Tüm birimleri ortalama seviyelerde olan bir çöl halkı. Sauron'un çağrısıyla ordularına katılan bu insanlar, Gondor ile komşu konumundalar. Atlıları ve piyadeleri diğer birimlerine göre daha tercih edilebilir durumda olan bu halkı seçtiğinizde oyun size başlayacağınız bölgeyi seçmenizi soracaktır. (Her ikisi de aynı devlete hizmet etmekte) Yüzük savaşı esnasında Şef Ul-Ulcari tarafından yönetilmektedir.
   • Kara Numenorlular
    Numenor'un yıkılışının ardından Sauron'un hizmetine giren bu insanlar soluk tenleriyle oldukça dikkat çekici duruyor. Kendileri sadece Mordor'da yaşıyor ve oldukça kaliteli süvarileri var. Bir Mordorlu olarak ordunuzu çok çeşitli birimlerle donatabilirsiniz.
   • Umbar
    Gondor ile savaşması için Sauron tarafından kiralanmış bu korsanlar çok kaliteli birliklere sahip sayılmazlar. Tek bir birim ağacına sahip olan Umbarlılar Gondor ile ilk karşılaşan halklardan biri olacaktır. Bulundukları konum nedeniyle saldırılara açık olduğu kadar güvenlidir de çünkü çevresindeki müttefikleri sayesinde ayakta kalacaklardır. Yüzük savaşı esnasında Amiral Tulmir tarafından yönetilmektedir.
   • Rhun
    Orta Dünya'nın kuzey doğusundaki bu kabileler topluluğu, atlı süvarileri sayesinde okçu birliklerini rahatlıkla bölebilecek ve büyük hasarlar verebilecek yegane halktır. Tek piyade ağacı dışında tüm birimleri atlı olan bu halkın atlı okçularını aktif biçimde kullanarak büyük düşman ordularını devirebilirsiniz. Savaş esnasında Yarl Helcaroth tarafından yönetilmektedir.
   • Khand
    Mordor'un batısındaki kamplarda yaşayan bu insanların da Rhun'de olduğu gibi atlıları oldukça kalitelidir ancak aynı zamanda kaliteli olan piyade birimleri de bulunmakta. Baltalı ve atıcı birimleri karabileceğiniz gibi aynı birimlerin atlı sınıflarını da kullanbilirsiniz. Savaş esnasında Shimb Krukmakur tarafından yönetilmektedir.
Irklar ve Devletler(İnsanların Alacakaranlığı)
 • Saruman
  Isengard'ın beyaz büyücüsü ve Ak Divan'ın eski yöneticisi. Isengard'ın beyaz elini taşıyan askerleriyle Rohan'a korku salan ordular Saruman tarafından yönetilmekte. Bu efendiyi seçecek olursanız 3 seçim hakkınız bulunacak: ork, uruk-hai, insan.
  • Orklar
   Isengard'ın orkları Mordor orklarından farklı olarak daha iyi binicilere sahiptirler hatta Isengard ordusundaki tek görevleri için bu diyebiliriz ancak orkları seçerseniz bulunacağınız tek yer Isengard olmayacak, 3 seçim hakkına sahip olacaksınız: Isengard, Moria, Gundabad.
   • Isengard
    Isengard'a orklar kısmında değil uruk-hailer kısmında değineceğim ancak Isengard orklarını zayıf, iyi binici olarak tanımlayabiliriz.
   • Moria
    Yıllarca cücelerin hüküm sürdüğü Khazad-dum yeniden goblinler tarafından ele geçirildi. İçerisinde korkunç bir eski dünya balrogu uyandı, Durin'in Felaketi. Burada yaşayan goblinler nispeten daha iyi okçu ve binicilerdir. Gundabadla birbirine çok yakın birimlere sahip bu goblinler aynı zamanda ordularına alabilecekleri trolleri, kendi şehirleri olan Troll Mağarası'nın çevresinden toplayabiliyor. Hemen doğularında bulunan elflere karşı oynayacağınız için ordunuzu okçularla değil binicilerle doldurmanızı öneririm. Aynı zamanda en donanımlı ork piyadesi de Moria'dadır. Savaş esnasında Efendi Bolg tarafından yönetilmektedir.
   • Gundabad
    Dumanlı Dağlar'ın büyük mağaralarının içerisinde yaşayan goblinler. Moria ile benzer birimlere sahip olan bu orkların aynı zamanda "çarpışmacı" denilen warglı okçuları da vardır. Yüzük savaşı esnasında Efendi Burza Krual tarafından yönetilmektedir.
  • Uruk-Hai
   Saruman'ın, Sauron'un urukları meydana getirdiği yöntemlere bir de insanları ekleyerek oluşturduğu bu savaşçılar Rohan süvarilerini yok etmek için tasarlanmış kılıçlara ve uzun mızraklara sahiptirler. Kaliteli savunma ve saldırı yapabilen bu birlikler için seçilebilir tek devlet Isengard'dır.
   • Isengard
    Saruman'ın beyaz elini taşıyan uruk-hailerin yaratıldığı yer. Bir zamanlar ak divanın lideri olan Saruman'ın taraf değiştirmesiyle çevresindeki tüm ağaçlar kesilmiş, sanayinin dumanı Isengard'da yükselmeye başlamıştır. Saruman'ın yeni melezleri uruk-hailer ise cüsseli, güçlü ve mükemmelleştirilmiş orklardır ancak en büyük eksiklikleri onların ağır vücudunu taşıyabilecek bir bineğe sahip olamamalarıdır. Oldukça iyi okçulara ve mızraklı birimlere sahip olan uruk-hailer yakın dövüşte de harika işler çıkarmaktadır ve tabi ki Isengard Saruman tarafından yönetilmektedir. "Bu gece toprak Rohan kanına doyacak!"
  • Dunlandli İnsanlar
   Her seçimde olduğu gibi evet burada da insanlar var. Saruman'ın emrine giren Dunland halkı başıbozuk hafif zırhlı askeri birliklere sahip. Çok kalitesiz ve sadece bir kez yükseltilebilen süvari birliklerine sahipler. En iyi birlikleri piyadeleri, mızraklı askerleri düşman okçularına karşı çok savunmasız olduğu için önermiyorum. Savaş esnasında Şef Kara Daeglaf tarafından yönetilmektedir. Aynı zamanda Dunlandilerin okçuları yoktur fakat piyadeleri iyi atıcı birliklerdir ve yanlarında cirit taşırlar.
Oynanış
Karakterimizi seçip o zorlu seçim ekranından çıktıysak şimdi sıra oynanışta, ben sizinle birlikte bir Dunedain karakter oluşturdum, daha önce hiç oynamadığım bir halk.
Karakterimizi yarattıktan sonra oyuna bir kervan yağmasında başlayacağız.
Tavsiyem bu kısmı geçmeyin çünkü yardım ettiğiniz halkın kaynak puanlarını kazanacaksınız.
Kaynak puanı ne diye soracak olursanız, normal Mount&Blade oyunundaki dinar sistemi burada işlememekte. Her devletin kendine özgü "Resource Points" yani kaynak puanları var. Örneğin Imladris'te kazandığın parayı Lothlorien'de, Lothlorien'de kazandığın parayı da Imladris'te harcayamazsın. Bu sistem de bize farklı devletlerin askerlerini alırken kısıtlama yapmamız gerektiğini belirtiyor. Örneğim Imladris'i seçtiğimize göre Imladris için daha fazla görev yapacak ve daha fazla paraya sahip olacağız, ordumuzu Lothlorien'li askerlerle doldurursak eğer onların masraflarını ödemek daha zor olacak ve ordunuz dağılabilecektir.
8. seviyeye ulaşana kadar devletinizin liderlerinin görevlerini yaparak kendi ülkenizdeki nüfuzunuzu arttırmaya çalışın. Nüfuz(influence) oyunda size mareşallik yaparken, yoldaşları kiralarken ve özel eşyaları alırken gerekecektir. Aynı zamanda yaptığınız görevler rütbe puanı(rank points) da kazanmanızı sağlayacaktır. Rütbe puanları sizin devletinizde hangi rütbede bulunduğunuzu belirleyecek puanlardır. Bu rütbeler yeni özel eşyaları ve yoldaşları açabilmektedir. Her devletin farklı rütbelere sahip olması da Beorninglerde bulunan bir yoldaşı veya özel eşyayı Imladris nüfuzu ve rütbesiyle alamayacak olduğunuzu gösteriyor. O yoldaşı istiyorsanız Beorninglere de çalışmanız gerekmektedir.
Gördüğünüz üzere henüz 1. seviyedeyiz Imladris için, yaptığımız her görev bize belirli oranlarda rütbe puanı verecek ve bu rütbe puanları yeterli seviyeye ulaştığı zaman bir üst rütbeye ulaşmış olacağız.
İsterseniz 8. seviyeye ulaşana kadar diğer devletlerin görevlerini de yaparak oyundaki başlangıç seviyesindeki yoldaşları toplayabilirsiniz ancak ben bu kaydımda yoğun olarak Imladris için çalışacağım size rütbe sistemini daha iyi anlatabilmek için. Şimdi görevlere başlayıp rütbe yükseltelim.
Gördüğünüz gibi birkaç görevin ardından Sindacollo rütbesine yükseldik. Atladığımız her rütbe bizim için yeni bir özel eşyayı açacaktır. (Bazı devletlerde bazı rütbeler için atanmış özel eşyalar olmayabiliyor.) Görevleri yaparak kazandığımız nüfuzu kullanarak bu özel eşyaları devlet liderimizden talep edebiliriz. Yeterli nüfuzunuz yoksa rütbeniz yeterli bile olsa eşya gözükmeyecektir.
Gördüğünüz üzere yeni rütbemizin özel eşyası olan "lembas" açıldı. Devlet liderimize gidip, özel bir eşya istiyorum sekmesinden buraya ulaşabilirsiniz. İleri seviyelerde satın alınamayan çok özel eşyaları bu sekmeden nüfuzunuzla alabilirsiniz.
Aynı zamanda çeşitli savaşlar kazanarak da bulunduğunuz bölgenin devleti için nüfuz, rütbe ve kaynak puanı kazanabilirsiniz.

Belirli bir rütbeye sahip olmak size o devletin parasından her gün ödeme yapılması demektir. Rütbeniz arttıkça aldığınız miktar da artacaktır.

Yine savaş kazanarak ve görev yaparak farklı devletlerin de rütbe puanlarını, kaynak puanlarını ve nüfuzlarını kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu rütbe ve nüfuzları o devletin özel eşyalarını almak için kullanabilirsiniz. Her devletin kendine özgü nüfuz ve rütbeleri vardır. Hangi devlette ne kadar nüfuzunuz var kontrol etmek için raporlar sekmesine geçebilirsiniz.

Görevlerle uğraşıp 8. seviyeye ulaştığımızda yüzük savaşı başlayacaktır. Ekrana bir sinematik girecek ve Batıağıl yakınlarındaki bir köyün yağmasını izleyeceğiz. Oyununuzu sinematik gelmeden kaydetmenizi öneririm çünkü bazen sinematik esnasında oyundan atabiliyor.

Ardından başka bir sinematikle Gandalf gelir ve bize yapmamız gerekenleri söyler. Bundan sonrası artık sizin elinizde, nasıl bir yol izleyeceksiniz bunu seçecek olan sizsiniz.
Devletler ve Rütbeleri(Yeni Çağın Şafağı)
 • Gondor
  • Rütbe 0: Commoner of Gondor (Gondor Sakini)
  • Rütbe 1: Soldier of Gondor (Gondor Askeri)
  • Rütbe 2: Sergeant of Gondor (Gondor Çavuşu)
  • Rütbe 3: Knight of Gondor (Gondor Şövalyesi)
  • Rütbe 4: Tower Guard of Gondor (Gondor Kule Gardiyanı)
  • Rütbe 5: Citadel Knight of Gondor (Gondor Kale Şövalyesi)
  • Rütbe 6: Steward's Guard of Gondor (Vekilharcın Gardiyanı)
  • Rütbe 7: Captain of Gondor (Gondor'un Kaptanı)
  • Rütbe 8: Champion of Gondor (Gondor Şampiyonu)
  • Rütbe 9: Hero of Gondor (Gondor'un kahramanı)
 • Rohan
  • Rütbe 0: Ceorl, Commoner of Rohan (Rohan Sakini)
  • Rütbe 1: Thain, Servant of Rohan (Rohan'ın Hizmetkarı)
  • Rütbe 2: Leod, Freeman of Rohan (Rohan'ın Özgür Adamı)
  • Rütbe 3: Rohir, Rider of Rohan (Rohan Bincisi)
  • Rütbe 4: Scylbora, Shieldbearer of Rohan (Rohan'ın Kalkan Taşıyıcısı)
  • Rütbe 5: Sweordbora, Swordbearer of Rohan (Rohan'ın Kılıç Taşıyıcısı)
  • Rütbe 6: Frumgar, First Spear of Rohan (Rohan'ın İlk Mızrağı)
  • Rütbe 7: Bealdoraed, Master Adviser of Rohan (Rohan'ın Usta Danışmanı)
  • Rütbe 8: Eorl, Nobleman of Rohan (Rohan Soylusu)
  • Rütbe 9: Haleth, Hero of Rohan (Rohan'ın Kahramanı)
 • Lothlorien
  • Rütbe 0: Sador, Faithful to Lorien (Lorien'e Sadık)
  • Rütbe 1: Tauron, Forester of Lorien (Lorien'in Ormancısı)
  • Rütbe 2: Mifaron, Grey Hunter of Lorien (Lorien'in Gri Avcısı)
  • Rütbe 3: Thindirith, Grey Guard of Lorien (Lorien'in Gri Gardiyanı)
  • Rütbe 4: Thangyl, Shildbearer of Lorien (Lorien'in Kalkan Taşıyıcısı)
  • Rütbe 5: Maglagyl, Swordbearer of Lorien (Lorien'in Kılıç Taşıyıcısı)
  • Rütbe 6: Tiribrannon, Warden of Lorien (Lorien'in Korucusu)
  • Rütbe 7: Glaurchir, Grandmaster of Lorien (Lorien'in Efendisi)
  • Rütbe 8: Galadhir, Radiant Lord of Lorien (Lorien'in Parlayan Efendisi)
  • Rütbe 9: Thalion, Hero of Lorien (Lorien'in Kahramanı)
 • Imladris
  • Rütbe 0: Hano, Brother of Imladris (Imladris'in Kardeşi)
  • Rütbe 1: Macar, Warrior of Imladris (Imladris'in Savaşçısı)
  • Rütbe 2: Macar, Warrior of Imladris (Imladris'in Savaşçısı)
  • Rütbe 3: Luinecollo, Blue Cloak of Imladris (Imladris'in Mavi Pelerini)
  • Rütbe 4: Turmacolindo, Shieldbearer of Imladris (Imladris'in Kalkan Taşıyıcısı)
  • Rütbe 5: Langocolindo, Swordbearer of Imladris (Imladris'in Kılıç Taşıyıcısı)
  • Rütbe 6: Arato, Champion of Imladris (Imladris'in Şampiyonu)
  • Rütbe 7: Hesto, Captain of Imladris (Imladris'in Kaptanı)
  • Rütbe 8: Runando, Redeemer of Imladris (Imladris'in Kurtarıcısı)
  • Rütbe 9: Callo, Hero of Imladris (Imladris'in Kahramanı)
 • Mirkwood
  • Rütbe 0: Sador, Faitful to Greenwood (Ormana Sadık)
  • Rütbe 1: Tauron, Forester of Greenwood (Ormanın Ormancısı) (Bir garip oldu yahu!)
  • Rütbe 2: Hirfaron, Master Hunter of Greenwood (Ormanın Usta Avcısı)
  • Rütbe 3: Calendirith, Green Guard of Greenwood (Ormanın Yeşil Gardiyanı)
  • Rütbe 4: Thangyl, Shieldbearer of Greenwood (Ormanın Kalkan Taşıyıcısı)
  • Rütbe 5: Maglagyl, Swordearer of Greenwood (Ormanın Kılıç Taşıycısı)
  • Rütbe 6: Tiribrannon, Warden of Greenwood (Ormanın Korucusu)
  • Rütbe 7: Pengherdir, Bowmaster of Greenwood (Ormanın Usta Okçusu)
  • Rütbe 8: Armagor, Royal Swordsman of Greenwood (Ormanın Asil Kılıç Ustası)
  • Rütbe 9: Thalion, Hero of Greenwood (Ormanın Kahramanı)
 • Beorningler
  • Rütbe 0: Forest Cub (Orman Yavrusu)
  • Rütbe 1: Forest Tracker (Orman İzcisi)
  • Rütbe 2: Forest Hunter (Orman Avcısı)
  • Rütbe 3: Forest Ranger (Orman Bekçisi)
  • Rütbe 4: Forest Shieldbearer (Kalkan Taşıyıcısı)
  • Rütbe 5: Forest Axebearer (Balta Taşıyıcısı)
  • Rütbe 6: Forest Bear (Orman Ayısı)
  • Rütbe 7: Forest Great Bear (Büyük Orman Ayısı)
  • Rütbe 8: Forest Giant (Orman Devi)
  • Rütbe 9: Hero of the Forests (Ormanların Kahramanı)
 • Dale
  • Rütbe 0: Commoner of Dale (Dale Sakini)
  • Rütbe 1: Freeman of Dale (Dale'ın Özgür Adamı)
  • Rütbe 2: Soldier of Dale (Dale Askeri)
  • Rütbe 3: Boatman of Dale (Dale'ın Kayıkçısı)
  • Rütbe 4: Shieldbearer of Dale (Dale'ın Kalkan Taşıyıcısı)
  • Rütbe 5: Swordbearer of Dale (Dale'ın Kılıç Taşıyıcısı)
  • Rütbe 6: Barding, Archer of Dale (Dale Okçusu)
  • Rütbe 7: Captain of Dale (Dale'ın Kaptanı)
  • Rütbe 8: Lake Master of Dale (Dale'ın Göl Efendisi)
  • Rütbe 9: Hero of Dale (Dale'ın Kahramanı)
 • Erebor
  • Rütbe 0: Dwarven Greenbeard (Yeşilsakal)
  • Rütbe 1: Dwarven Miner (Cüce Madenci)
  • Rütbe 2: Dwarven Warrior (Cüce Savaşçı)
  • Rütbe 3: Dwarven Longbeard (Uzunsakal)
  • Rütbe 4: Dwarven Axe (Cüce Baltasi)
  • Rütbe 5: Dwarven Master Axe (Usta Cüce Baltası)
  • Rütbe 6: Dwarven Greybeard (Grisakal)
  • Rütbe 7: Dwarven Captain (Cüce Kaptan)
  • Rütbe 8: Dwarven Chief (Cüce Şef)
  • Rütbe 9: Hero of Halls (Salonların Kahramanı)
Devletler ve Rütbeleri(İnsanların Alacakaranlığı)
 • Mordor
  • Rütbe 0: Worm (Solucan)
  • Rütbe 1: Snaga (Köle)
  • Rütbe 2: Backstabber of Gorgoroth (Gorgoroth'un Haini)
  • Rütbe 3: Sentry of Cirith Ungol (Cirith Ungol'un Nöbetçisi)
  • Rütbe 4: Slavedriver of Udun (Udun Kölecisi)
  • Rütbe 5: Despoiler of Durthang (Durthang Talancısı)
  • Rütbe 6: Watchman of Morannon (Morannon Gözcüsü)
  • Rütbe 7: Captain of Minas Morgul (Minas Morgul Kaptanı)
  • Rütbe 8: Commander of Barad-dur (Barad-dur Komutanı)
  • Rütbe 9: Scourge of Mankind (İnsanların Kırbacı)
 • Dol Guldur
  • Rütbe 0: Worm (Solucan)
  • Rütbe 1: Snaga (Köle)
  • Rütbe 2: Backstabber of Gorgoroth (Gorgoroth'un Haini)
  • Rütbe 3: Sentry of Cirith Ungol (Cirith Ungol'un Nöbetçisi)
  • Rütbe 4: Slavedriver of Udun (Udun Kölecisi)
  • Rütbe 5: Despoiler of Durthang (Durthang Talancısı)
  • Rütbe 6: Watchman of Morannon (Morannon Gözcüsü)
  • Rütbe 7: Captain of Minas Morgul (Minas Morgul Kaptanı)
  • Rütbe 8: Commander of Barad-dur (Barad-dur Komutanı)
  • Rütbe 9: Scourge of Mankind (İnsanların Kırbacı)
 • Umbar
  • Rütbe 0: Landlubber (Kara İnsanı)
  • Rütbe 1: Deck Hand (Güverteci)
  • Rütbe 2: Sailor (Denizci)
  • Rütbe 3: Harpooner (Zıpkıncı)
  • Rütbe 4: Throatcutter (Boğazkesen)
  • Rütbe 5: Plunderer (Soyguncu)
  • Rütbe 6: Sailmaster (Usta Denizci)
  • Rütbe 7: Captain of Umbar (Umbar Kaptanı)
  • Rütbe 8: Commander of the Fleet (Filo Komutanı)
  • Rütbe 9: Grand Admiral of the Seas (Denizlerin Büyük Amirali)
 • Rhun
  • Rütbe 0: Plainsman of Rhun (Rhun Bozkır Adamı)
  • Rütbe 1: Serf of Rhun (Rhun Kölesi)
  • Rütbe 2: Warrior of Rhun (Rhun Savaşçısı)
  • Rütbe 3: Bull Warrior of Rhun (Rhun Boğa Savaşçısı)
  • Rütbe 4: Shieldbearer of Rhun (Rhun Kalkan Taşıycısı)
  • Rütbe 5: Swordbearer of Rhun (Rhun Kılıç Taşıyıcısı)
  • Rütbe 6: Horsemaster of Rhun (Rhun At Efendisi)
  • Rütbe 7: Warlord of Rhun (Rhun Savaş Lordu)
  • Rütbe 8: Chief of Steppe Clans (Bozkır Klanlarının Şefi)
  • Rütbe 9: Khamul's Right Hand (Khamul'un Sağ Kolu) (Bilmeyenler için Khamul bir Nazgul)
 • Harad
  • Rütbe 0: Initiate of the Tribe (Kabile Üyesi)
  • Rütbe 1: Adult of the Tribe (Kabile Yetişkini)
  • Rütbe 2: Warrior of the Tribe (Kabile Savaşçısı)
  • Rütbe 3: Lionslayer (Aslan Avcısı)
  • Rütbe 4: Snakecharmer (Yılan Oynatıcısı)
  • Rütbe 5: Mumakil Handler (Mumakil Terbiyecisi)
  • Rütbe 6: Black Snake Guard (Kara Yılan Gardiyanı)
  • Rütbe 7: Captain of Harondor (Harondor'un Kaptanı)
  • Rütbe 8: General of the Great Desert (Büyük Çöl'ün Generali)
  • Rütbe 9: The Golden Serpent (Altın Yılan)
 • Khand
  • Rütbe 0: Plainsman of Khand (Khand Bozkır Adamı)
  • Rütbe 1: Serf of Khand (Khand Kölesi)
  • Rütbe 2: Warrior of Khand (Khand Savaşçısı)
  • Rütbe 3: Hawk Warrior of Khand (Khand Şahin Savaşçısı)
  • Rütbe 4: Shieldbearer of Khand (Khand Kalkan Taşıyıcısı)
  • Rütbe 5: Swordbearer of Khand (Khand Kılıç Taşıyıcısı)
  • Rütbe 6: Horsemaster of Khand (Khand At Efendisi)
  • Rütbe 7: Warlord of the Variags (Variagların Savaş Lordu)
  • Rütbe 8: Chief of Variag Clans (Variag Klanlarının Şefi)
  • Rütbe 9: Legendary Conqueror (Efsanevi Fatih)
 • Isengard
  • Rütbe 0: Rat (Sıçan)
  • Rütbe 1: Snaga (Köle)
  • Rütbe 2: Crankturner
  • Rütbe 3: Treeburner (Ağaçyakan)
  • Rütbe 4: Wargfeeder (Wargbesleyen)
  • Rütbe 5: Ironsmelter (Demireriten)
  • Rütbe 6: Forgemaster (Demirci Ustası)
  • Rütbe 7: Captain of Orthanc (Orthanc'ın Kaptanı)
  • Rütbe 8: Commander of Legions (Lejyonların Komutanı)
  • Rütbe 9: White Right Hand of the Wizard (Büyücü Ak Sağ Eli)
 • Moria
  • Rütbe 0: Maggot (Kurtçuk)
  • Rütbe 1: Snaga (Köle)
  • Rütbe 2: Tunnel Rat (Mağara Sıçanı)
  • Rütbe 3: Cave Forager (Mağara Toplayıcısı)
  • Rütbe 4: Plunderer of the Mines (Maden Yağmacısı)
  • Rütbe 5: Despoiler of the Halls (Salon Talancısı)
  • Rütbe 6: Dwarfbane (Cücelerin Felaketi)
  • Rütbe 7: Goblin Warlord (Goblin Savaş Lordu)
  • Rütbe 8: Goblin Chief (Goblin Şefi)
  • Rütbe 9: Terror from the Deep (Derinlerdeki Dehşet)
 • Gundabad
  • Rütbe 0: Turd (Tezek)
  • Rütbe 1: Snaga (Köle)
  • Rütbe 2: Tunnel Rat (Mağara Sıçanı)
  • Rütbe 3: Cave Forager (Mağara Toplayıcısı)
  • Rütbe 4: Plunderer of the Hills (Tepelerin Yağmacısı)
  • Rütbe 5: Despoiler of the Mountains (Dağların Talancısı)
  • Rütbe 6: Dwarfbane (Cücelerin Felaketi)
  • Rütbe 7: Wargrider Warlord (Warga Binen Savaş Lordu)
  • Rütbe 8: Great Goblin (Büyük Goblin)
  • Rütbe 9: Pillager of the North (Kuzeyin Yağmacısı)
 • Dunland
  • Rütbe 0: Pup (Yavru Köpek)
  • Rütbe 1: Dog (Köpek)
  • Rütbe 2: Wardog (Savaş Köpeği)
  • Rütbe 3: Wolf (Kurt)
  • Rütbe 4: Strong Wolf (Güçlü Kurt)
  • Rütbe 5: Dire Wolf (Ulu Kurt)
  • Rütbe 6: Great Wolf (Büyük Kurt)
  • Rütbe 7: Wolfpack Leader (Sürü Lideri)
  • Rütbe 8: Chief of the Clans (Klanların Şefi)
  • Rütbe 9: Freca's Avenger (Freca'nın İntikamcısı)
Devletler ve Özel Eşyaları(Yeni Çağın Şafağı)
Her devleti oynama şansım olmadığı için son güncellemede bazı özellikle değişmiş olabilir. Bu kısım alıntıdır.
 • Gondor
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron) +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 3: Athelas Otu (Athelas Plant) +1 İlk Yardım.
  • Rütbe 4: Efendilere Layık Gondor Av Atı (Lordly Gondor Hunter), Zırh:27, Hız:40, Manevra:36, Hücum:18, Yaşam gücü:255, Binicilik seviyesi:3.
  • Rütbe 5: Kalın Kule Şövalyesi Zırhı (Tough Tower Knight Armor), Vücut Zırhı:48, Bacak Zırhı:19, Ağırlık:25.0
  • Rütbe 6: Tulcarisil, +1 Güç
  • Rütbe 7: Silmarillion, +1 Liderlik, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 8: Batının Kılıcı (Sword of Westernesse) Savurma:40, Saplama:30, Hız:130, Uzanım:100, Ağırlık:1.3 Gerekli Güç:15
  • Rütbe 9: Gondor Borusu (Horn of Gondor) +1 Liderlik, +1 Karizma, +3 Birimleri Toparlama.
 • Rohan
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron) +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Orta Dünya Haritası (Maps of Middle Earth) +1 Yol Bulma.
  • Rütbe 4: Gondolin'in Düşüşünde (On the Fall of Gondolin) +1 Taktik.
  • Rütbe 5: Bayraklı Dengeli Rohan Kargısı (Balanced Rohan Lance with Horse Banner) Saplama:38, Hız:93, Uzanım:217, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 6: Eorl'un Kılıcı (Sword of Eorl) Savurma:40, Saplama:30, Hız:120, Uzanım:92, Gerekli Güç:12.
  • Rütbe 7: Thengel'in Eyeri (Saddle of Thengel) +1 Binicilik.
  • Rütbe 8: Kalın Asil Rohan Zırhı (Tough Royal Rohan Armor) Vücut Zırhı:48, Bacak Zırhı: 19, Ağırlık:20.0, Gerekli Güç:15.
  • Rütbe 9: Yılkı Aygırı (Mearh Stallion) Zırh:60, Hız:45, Manevra:40, Hücum:40, Yaşam Gücü:180, Gerekli Binicilik:2
 • Lothlorien
  • Rütbe 2: Lembas, +30 Grup Morali.
  • Rütbe 3: Athelas Otu (Athelas Plant), +1 İlk Yardım.
  • Rütbe 4: Elf Tılsımı (Elven Amulet), +1 Güçlü Germe.
  • Rütbe 5: Noldorin Yayı (Noldorin Bow), Hasar: 34, İsabetlilik: 90, Hız:83, Gerekli Güçlü Germe:3, Ağırlık:1.5.
  • Rütbe 6: Silmarillion, +1 Liderlik, Ağırlık:3.
  • Rütbe 7: Ustaişi Galadhrim Kılıcı (Masterwork Galadhrim Sword), Savurma:38, Saplama:38, Hız:126, Uzanım:103, Ağırlık:2.5.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Lorien Asil Zırhı (Lordly Lorien Royal Armor), Vücut Zırhı:51, Bacak Zırhı:23, Ağırlık:19.0.
  • Rütbe 9: Galadriel'in Işığı (Light of Galadriel), +1 Liderlik, +1 İkna.
 • Imladris
  • Rütbe 2: Lembas, +30 Grup Morali.
  • Rütbe 3: Athelas Otu (Athelas Plant), +1 İlk Yardım.
  • Rütbe 4: Elf Tılsımı (Elven Amulet), +1 Güçlü Germe.
  • Rütbe 5: Miruvor Şişesi (Miruvor Flask), +1 Atletizm.
  • Rütbe 6: Finwarisil, +1 Çeviklik.
  • Rütbe 7: Şampiyon Imladris Savaş Atı (Champion Imladris Steed), Zırh:46, Hız:40, Manevra:38, Hücum:32, Yaşam Gücü:135, Gerekli Binicilik:6.
  • Rütbe 8: Arathorn'un Kılıcı (Arathorn's Sword), Savurma:40, Saplama:30, Hız:110, Uzanım:120, Ağırlık:2.0, Gerekli Güç:15.
  • Rütbe 9: Süslü Ayrıkvadi Zırhı (Rivendell Decorated Armor), Kafa Zırhı:2, Vücut Zırhı:50, Bacak Zırhı:20, Ağırlık:12.0, Gerekli Güç:15.
 • Mirkwood
  • Rütbe 2: Lembas, +30 Grup Morali.
  • Rütbe 3: Athelas Otu (Athelas Plant), +1 İlk Yardım.
  • Rütbe 4: Elf Tılsımı (Elven Amulet), +1 Güçlü Germe.
  • Rütbe 5: Gondolin'in Düşüşünde (On the Fall of Gondolin) +1 Taktik.
  • Rütbe 6: Finwarisil, +1 Çeviklik.
  • Rütbe 7: Kuyutorman Bayrağı (Mirkwood Banner), Savurma:25, Saplama:40, Hız:101, Uzanım:120, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 8: Asil Orman Elfi Zırhı (Royal Woodelf Armor), Kafa Zırhı:3, Vücut Zırhı:50, Bacak Zırhı:16, Ağırlık:20.0.
  • Rütbe 9: Ormanın Nadir Kılıcı (Greenwood Relic Sword), Savurma:50, Saplama:45, Hız:120, Uzanım:120, Ağırlık:3.0, Gerekli Güç:18.
 • Beorningler
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron) +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 3: Athelas Otu (Athelas Plant), +1 İlk Yardım.
  • Rütbe 4: Kalın Avcı Eldivenleri (Tough Hunting Gloves), Vücut Zırhı:7, +1 Güçlü Germe.
  • Rütbe 5: Kalın Ormancı Kalkanı (Tough Woodmen Shield), Dayanıklılık:13, Boyut:60, Hız:116, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 6: Orta Dünya Bitki Koleksiyonu (Middle Earth Herbarium), +1 Yara Bakımı.
  • Rütbe 7: Ustaişi Ormancı Sopası (Masterwork Woodsmen Staff), Savurma:25, Saplama:25, Hız:105, Uzanım:104, Ağırlık:2.0.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Şef Tuniği (Lordly Beorning Chieftain's Tunic), Vücut Zırhı:30, Bacak Zırhı:21, Ağırlık:18.0, giyildiğinde Beorning askerlerin bakım masrafı düşer.
  • Rütbe 9: Ayı Baltası (Bear Axe), Savurma:65, Hız:110, Uzanım:71, Ağırlık:6.0.
 • Dale
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron) +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 3: Sarımsak (Garlic), +1 Yara Bakımı, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 4: Canlı Dale Savaş Atı (Spirited Dale Warhorse), Zırh:45, Hız:37, Manevra:35, Hücum:24, Yaşam Gücü: 135, Gerekli Binicilik: 4
  • Rütbe 5: Gondolin'in Düşüşünde (On the Fall of Gondolin) +1 Taktik.
  • Rütbe 6: Orta Dünya Bitki Koleksiyonu (Middle Earth Herbarium), +1 Yara Bakımı.
  • Rütbe 7: Ustaişi Akıncı Kılıcı (Masterwork Marchwarden Sword), Savurma:46, Saplama:29, Hız:99, Uzanım:95, Ağırlık:1.3.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Esgaroth Asil Göğüslüğü (Lordly Esgaroth Noble Gorget), Kafa Zırhı:10, Vücut Zırhı:44, Bacak Zırhı:21, Ağırlık:22.0.
  • Rütbe 9: Bard'ın Yayı (Bow of Bard), Hasar:32, İsabet:99, Hız:95, Ağırlık:1.5, Gerekli Güçlü Germe:5.
 • Erebor
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 3: Demircinin Çekici (Smith's Hammer), +1 Savaş Yeteneği.
  • Rütbe 4: Mithril Cüce Kalkanı (Mithril Dwarven Shield), Dayanıklılık:28, Boyut:60, Hız:82, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 5: Gondolin'in Düşüşünde (On the Fall of Gondolin) +1 Taktik.
  • Rütbe 6: Tulcarisil, +1 Güç.
  • Rütbe 7: Efendilere Layık Cüce Örme Zırh (Lordly Dwarwen Scale over Mail), Kafa Zırhı:8, Vücut Zrhı:46, Bacak Zırhı: 19, Ağırlık:18.0.
  • Rütbe 8: Keskin Cüce Baltası (Dwarf Sharp Axe), Savurma:55, Hız:83, Uzanım:102, Ağırlık:6.0.
  • Rütbe 9: Efendilere Layık Cüce Kral Miğferi (Lordly Dwarf King Helm), Kafa Zırhı:56, Ağırlık:2.0.
Devletler ve Özel Eşyaları(İnsanların Alacakaranlığı-1)
 • Mordor
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Ork İçkisi (Orc Brew), +1 Atletizm.
  • Rütbe 4: Ağır Mordor Savaş Atı (Heavy Mordor Sinister Warhorse), Zırh:63, Hız:35, Manevra:34, Hücum:44, Yaşam Gücü:160, Gerekli Binicilik:4. (Sadece insanlar alabilir !)
  • Rütbe 5: Dev Warg (Huge Warg), Zırh:45, Hız:35, Manevra:62, Hücum:62, Yaşam Gücü:180, Gerekli Binicilik:5. (Sadece uruklar alabilir ve urukların tek bineğidir!)
  • Rütbe 6: Efendinin Kırbacı (Masters Whip)
  • Rütbe 7: Efendilere Layık Mordor Kaptan Zırhı (Lordly Mordor Captain Armor), Vücut Zırhı:46, Bacak Zırhı:24, Ağırlık:30.0.
  • Rütbe 8: Nazgul Kılıcı (Nazgul Sword), Savurma:50, Saplama:45, Hız:120, Uzanım:120, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 9: Günahkar Miğfer (Wicked Helm), Kafa Zırhı:50, Ağırlık:2.5, +1 Demir Vücut, +1 Esir Yönetimi, +1 Karizma.
 • Dol Guldur
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Ork İçkisi (Orc Brew), +1 Atletizm.
  • Rütbe 4: Dengeli Mordor Bayrağı (Balanced Mordor Banner), Savurma:23, Saplama:23, Hız:93, Uzanım:120, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 7: Efendinin Kırbacı (Masters Whip)
  • Rütbe 8: Örümcek (Spider), Zırh:30, Hız:50, Manevra:75, Hücum:25, Yaşam Gücü:60, Gerekli Binicilik:3. (Sadece orklar alabilir!)
  • Rütbe 9: Günahkar Miğfer (Wicked Helm), Kafa Zırhı:50, Ağırlık:2.5, +1 Demir Vücut, +1 Esir Yönetimi, +1 Karizma.
 • Umbar
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Orta Dünya Haritası (Maps of Middle Earth) +1 Yol Bulma.
  • Rütbe 4: Zehirli Fırlatma Bıçakları (Poisoned Throwing Daggers), Hasar:50, Hız:110, Bıçak Sayısı:10, Ağırlık:3.5.
  • Rütbe 5: Kalın Yağmacı Korsan Miğferi (Tough Corsair Raider Helm), Kafa Zırhı:32, Ağırlık:2.0.
  • Rütbe 6: Finwarisil, +1 Çeviklik.
  • Rütbe 7: Ustaişi Umbar Mızrağı (Masterwork Umbar Pike), Savurma:21, Saplama:31, Hız:82, Uzanım:191, Gerekli Güç:16.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Ağır Yağmacı Korsan Zırhı (Lordly Corsair Heavy Raider Armor), Vücut Zırhı:28, Bacak Zırhı:14, Ağırlık:21.0.
  • Rütbe 9: Deniz Öfkesinin Üç Başlı Mızrağı (Trident of Sea Fury), Savurma:25, Saplama:35, Hız:94, Uzanım:166, Gerekli Güç:12.
 • Rhun
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Sarımsak (Garlic), +1 Yara Bakımı, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 4: Kalın Rhun Şef Miğferi (Tough Rhun Chieftain Helm), Kafa Zırhı:49, Ağırlık:3.5.
  • Rütbe 5: Dengeli rhun Kılıcı (Balanced Rhun Sword), Savurma:35, Hız:95, Uzanım:89, Ağırlık:2.8.
  • Rütbe 6: Orta Dünya Bitki Koleksiyonu (Middle Earth Herbarium), +1 Yara Bakımı.
  • Rütbe 7: Ustaişi Büyük Rhun Kılıcı (Masterwork Great Rhun Sword), Savurma:45, Saplama:36, Hız:95, Uzanım:101, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Rhun Soylu Zırhı (Lordly Ruhn Noble Armor), Vücut Zırhı:36, Bacak Zırhı:23, Ağırlık:24.0.
  • Rütbe 9: Şampiyon Rhun Ağır Atı (Champion Rhun Heavy Horse), Zırh:35, Hız:36, Manevra:34, Hücum:27, Yaşam Gücü:160, Gerekli Binicilik:6. (Sadece insanlar alabilir!)
 • Harad
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Orta Dünya Haritası (Maps of Middle Earth) +1 Yol Bulma.
  • Rütbe 4: Ustaişi Kartal Muhafız Yayı (Masterwork Eagle Guard Bow), Hasar:36, İsabet:99, Ağırlık:1.3.
  • Rütbe 5: Kötü Tork (Evil Torque), +1 Güçlü Darbe.
  • Rütbe 6: Tulcarisil, +1 Güç.
  • Rütbe 7: Büyük Yılanın Kılıcı (Sword of Great Serpent), Savurma:50, Saplama: 45, Hız:120, Uzanım:120, Ağırlık:3.0, Gerekli Güç:18, +1 Güçlü Darbe.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Aslan Muhafız Zırhı (Lordly Lion Guard Armor), Kafa Zırhı:8, Vücut Zırhı:36, Bacak Zırhı:14, Ağırlık:20.0.
  • Rütbe 9: Harad Totemi, +1 İlk Yardım, +1 Cerrahlık.
 • Khand
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Demircinin Çekici (Smith's Hammer), +1 Savaş Yeteneği.
  • Rütbe 4: Dengeli Khand Baltalı Mızrağı (Balanced Khand Voulge), Savurma:41, Saplama:24, Hız:91, Uzanım:126, Ağırlık:4.5.
  • Rütbe 5: Kötü Tork (Evil Torque), +1 Güçlü Darbe.
  • Rütbe 6: Tulcarisil, +1 Güç.
  • Rütbe 7: Efendilere Layık Ağır Khand Pullu Yeleği (Lordly Khand Heavy Lamellar), Vücut Zırhı:36, Bacak Zırhı:18, Ağırlık:25.0.
  • Rütbe 8: Şampiyon Doğulu Savaş Atı (Champion Easterling Warhorse), Zırh:46, Hız:38, Manevra:36, Hücum:37, Yaşam Gücü:135, Gerekli Binicilik:6. (Sadece insanlar alabilir!)
  • Rütbe 9: Khand Adak Bıçağı (Khand Sacrifical Knife), +1 Liderlik, +1 Karizma.
 • Isengard
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Ork İçkisi (Orc Brew), +1 Atletizm.
  • Rütbe 4: Isengard Crebain, +3 Tespit Etme, Ağırlık:5.0.
  • Rütbe 5: Dev Warg (Huge Warg), Zırh:45, Hız:35, Manevra:62, Hücum:62, Yaşam Gücü:180, Gerekli Binicilik:5. (Sadece uruklar alabilir ve urukların tek bineğidir!)
  • Rütbe 6: Kötü Tork (Evil Torque), +1 Güçlü Darbe.
  • Rütbe 7: Silmarillion, +1 Liderlik, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Uruk-Hai General Zırhı(Lordly Uruk-Hai General Armor), Vücut Zırhı:44, Bacak Zırhı:23, Ağırlık:30.0, +1 Karizma.
  • Rütbe 9: Maden (Mine), +1 Taktik, +2 Mühendislik, Ağırlık 5.0.
 • Moria
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Ork İçkisi (Orc Brew), +1 Atletizm.
  • Rütbe 4: Kalın Moria Ork Kalkanı (Tough Moria Orc Shield), Dayanıklılık:5, Boyut:40, Hız:96, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 5: Dev Warg (Huge Warg), Zırh:45, Hız:35, Manevra:62, Hücum:62, Yaşam Gücü:180, Gerekli Binicilik:5. (Sadece uruklar alabilir ve urukların tek bineğidir!)
  • Rütbe 6: Finwarisil, +1 Çeviklik.
  • Rütbe 7: Ustaişi Çift Elli Ork Baltası (Masterwork Orc Double Handed Axe), Savurma:45, Hız:91, Uzanım:84.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Moria Ağır Ork Örme Zırhı (Lordly Moria Orc Heavy Mail), Vücut Zırhı: 29, Bacak Zırhı:17, Ağırlık:24.0.
  • Rütbe 9: Moria Zehirli Okları (Moria Poisoned Arrows), Hasar:11, Ok Sayısı:40, Ağırlık:3.0.
 • Gundabad
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Ork İçkisi (Orc Brew), +1 Atletizm.
  • Rütbe 4: Gundabad Uçan Baltaları (Gundabad Flying Axes), Hasar:46, Hız:103, Balta Sayısı: 5.
  • Rütbe 5: Dev Warg (Huge Warg), Zırh:45, Hız:35, Manevra:62, Hücum:62, Yaşam Gücü:180, Gerekli Binicilik:5. (Sadece uruklar alabilir ve urukların tek bineğidir!)
  • Rütbe 6: Efendinin Kırbacı (Masters Whip)
  • Rütbe 7: Efendilere Layık Wargbinicisi Miğferi (Lordly Wargrider Helm), Kafa Zırhı:31, Ağırlık:1.5, Warg bakım masrafını azaltır.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Gundabad Ağır Ork Zırhı (Lordly Gundabad Orc Heavy Armor), Vücut Zırhı:26, Bacak Zırhı:14, Ağırlık:24.0.
  • Rütbe 9: Kalın Angmar Kalkanı (Tough Angmar Shield), Dayanıklılık:24, Boyut:40, Hız:96, Ağırlık:4.0.
Devletler ve Özel Eşyaları(İnsanların Alacakaranlığı-2)
 • Dunland
  • Rütbe 2: Pişirme Kabı (Cooking Cauldron), +20 Grup Morali, Ağırlık:3.0
  • Rütbe 3: Sarımsak (Garlic), +1 Yara Bakımı, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 4: Kalın Dun Kalkanı (Tough Dunnish Shield), Dayanıklılık:7, Boyut:90, Hız:82, Ağırlık: 2.0.
  • Rütbe 5: Kötü Tork (Evil Torque), +1 Güçlü Darbe.
  • Rütbe 6: Dengeli Dun Mızrağı (Balanced Dunnish Pike), Savurma:19, Saplama:29, Hız:88, Uzanım:205, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 7: Efendilere Layık Dun Uzun Savaş Miğferi (Lordly Dun Tall War Helm), Kafa Zırhı:41, Ağırlık:3.0.
  • Rütbe 8: Efendilere Layık Dun Şef Zırhı (Lordly Dun Chief Armor), Kafa Zırhı:8, Vücut Zırhı:31, Bacak Zırhı:19, Ağırlık:26.0.
  • Rütbe 9: Ustaişi Dunland Şef Kılıcı (Masterwork Dunland Chieftain Sword), Savurma:38, Saplama:29, Hız:141, Uzanım:98, Ağırlık:1.3, Dun askerlerin bakım masrafını azaltır.
Yoldaşlar(Yeni Çağın Şafağı)
Bu tarafta toplam 9 adet yoldaş bulunmakta. Hepsi için elimde fotoğraf bulunmadığından sadece bazıları ekleyebileceğim.
 • Erebor
  • Kili Goldfinger, İki elli kazma kullanan bu cüce kaliteli bir piyade görevi görebilir. Aldığınızda kalteli denebilecek cüce zırhlarıyla birlikte geliyor. Alabilmek için Erebor'da 1. rütbe seviyesine (50 rütbe puanı) ulaşmış olmanız gerekmekte ve 8 nüfuz kullanmanız gerekmekte. Kendisi 2 elf yoldaş olan Luevanna ve Glorfindel ile iyi anlaşamıyor ve Faniul ile iyi anlaşıyor. Kendisini Erebor şehrinde bulabilirsiniz.
 • Lothlorien
  • Glorfindel, binlerce yıl yaşındaki bu elf, ilk çağlardan beri yaşayan büyük bir savaşçı. Kendisi de oyuna bu yüce şekilde aktarılmış. Oyundaki en yüksek silah kullanma yeteneklerine sahip olan Glorfindel takmımıza 55. seviyede katılıyor. Takmımıza alabilmek için Lothlorien'in 8. rütbe seviyesinde(550 rütbe puanı) olmanız gerekiyor ve 50 nüfuz harcıyorsunuz. Kendisi Luevanna ile iyi anlaşıyor ve Kili ile anlaşamıyor. Kendisini Caras Galadhon'da bulabilirsiniz.
 • Mirkwood
  • Luevanna, düşük seviyelerde alınabilen bu orman elfini seviyesi yükseldikçe kaliteli bir elf okçuya dönüştürebilirsiniz. Takımınıza geldiğinde başlangıç eşyaları ile donanmış olan bu elf 1. seviyede takıma katılmaktadır. Alabilmek için Mirkwood'da 0. rütbe seviyesinde olmanız gerekmekte ve 1 nüfuz kullanmanız gerekmektedir. Başlangıçta ilk olarak alınabilir. Kendisini Thranduil'in Salonları'nda bulabilirsiniz.
 • Gondor
  • Cirdil, yine düşük seviyelerde alınabilen bu Gondor muhafızı takımınıza başlangıç eşyaları ile 1. seviyede katılır. Alabilmek için Gondor'da 0. rütbe seviyesinde olmanız gerekmekte ve 1 nüfuz kullanmanız gerekmektedir. Kendisini Minas Tirith'de bulabilirsiniz.
  • Mablung, kendisini Henneth Annun'da ulabilirsiniz.
 • Rohan
  • Ulfas, genç bir Rohan süvarisi olan Ulfas modun eski sürümlerinde West Emnet'te bulunduğu için hemen almanız gereken bir yoldaştı, yoksa kısa sürede West Emnet yağmalandığı için alamadığımız bir yoldaş olmaktaydı dakat 2018 yamasıyla karakter Miğferdibi'ne taşındı. Kendisi Rohan binicisi eşyalarıyla takıma katılmaktadır. Almak için Rohan'da 1. rütbe seviyesinde(50 rütbe puanı) olmanız gerekmekte ve 12 nüfuz harcamanız gerekmektedir. Galmyne ile iyi anlaşıyor.
  • Galmyne, ileri seviyeler için idare edebilecek bir savaş doktoru olan Galmyne Edoras'ta bulunuyor. Takıma 24. seviyede katılan Galmyne elit atlı okçu eşyalarına sahip. Kendisini takıma almak için 250 rütbe puanına sahip olmalı ve 30 nüfuz harcamanız gerekmektedir.
 • Dale
  • Fainul, başlangıç için kullanışlı bir savaş doktoru olan Fainul, Dale şehrinden alınabilen bir karakter. Düşük iyileştirme yetenekleri seviyesi de düşük olduğu için hızla geliştirilebilir. Almak için Dale'da 0. rütbe seviyesinde olmanız ve 3 nüfuz harcamanız gerekmektedir.
 • Beorningler
  • Dimborn, oyunun eski sürümlerinde kalkansız bir piyade olarak takıma katılan ve fazla işlev görmeyen bu Beorning, 2018 sürümüyle çok daha kullanışlı bir hal almıştır. Savaş grubunuza savaş hayvanı ile birlikte katılan Dimborn, oyunun başlarında alınabilen bir savaşçı. Almak için Beorningler'de 0. rütbe seviyesinde olmalı ve 4 nüfuz harcamalısınız.
Yoldaşlar(İnsanların Alacakaranlığı)
 • Isengard
  • Durgash, kendisi Isengardlı bir warg binicisi. Oyunun başlarında kolaylıkla alabileceğiniz bir ork. Eğer siz de bir ork olarak oynuyorsanız warg almak yerine Durgash'ın wargını kullanabilirsiniz. Almak için Isengard'ın 0. rütbe seviyesine ve 8 nüfuzuna sahip olmak gerekmekte.
  • Gulm, kendisi Isengardlı bir uruk vahşi savaşçısı. Piyade birliğinde oldukça iş görebilecek olan bu Uruk, Uruk-Hai Av Kampı'nda bulunuyor. Almak için 3. rütbe seviyesinde bulunmanız ve 20 nüfuz kullanmanız gerekmektedir.
 • Moria
  • Bolzog, Moria madenlerinde yaşayan bir ork, başlangıç için idare eder iyileştirme yeteneklerine sahip olan bu ork'u takımınıza almak için Moria'da 1. rütbe seviyesine(50 rütbe puanı) ve 5 nüfuza ihtiyacınız var. Kendisini Moria'da bulabilirsiniz.
  • Mordor
   • Ufthak, güçsüz bir ork kölesi. Ordunuzda önemli bir görev yapmasa da bir warg ile iş görebilecek bir ork binici halini alabilir. Almak için 0. Mordor rütbesine ve 1 nüfuza sahip olmanız gerekmektedir. Kendisini Ork Devriye Kampı'nda bulabilirsiniz.
   • Gorbag, kaliteli bir uruk savaşçısı. Gorbag ileri seviye için iyi bir piyade. Almak için Mordor'un 3. rütbe seviyesinde bulunmanız gerekmektedir. Aynı zamanda 18 nüfuz harcamalısınız. Kendisini Minas Morgul'da bulabilirsiniz.
  • Harad
   • Lykyada, oldukça iyi ekipmanlarla takımımıza katılan bu karakter bir Harad atlı okçusu. İleri oyun için oldukça kullanışlı olabilecek bu yoldaş Harad Kampı'nda bulunuyor. Almak için 350 rütbe puanına sahip olmalısınız.
  • Umbar
   • Fuldimir, yine başlangıçta alınabilen yoldaşlardan olan bu karakteri Umbar Korsan Kampı'nda bulabilirsiniz. Almak için Umbar'da 0. rütbe seviyesine ve 3 nüfuza sahip olmalısınız.
Unvanlar
 • Elf Dostu (Elf Friend)
  Elferin arasında saygıdeğer bir müttefik olursanız bu unvanı kazanabilirsiniz, kazanıldığında elflerin kiralama bedeli düşer.
 • Vekilharcın Kutsaması (Stewards Blessing)
  Vekilharç Denethor'un saygı duyduğu bir karakter olursanız bu unvanı kazanabilirsiniz, kazanıldığında Gondorluların kiralama bedeli düşer.
 • Kralın Adamı (King's Man)
  Kral Theoden'in saygı duyduğu bir karakter olursanız bu unvanı kazanabilirsiniz, kazanıldığında Rohanlıların kiralam bedeli düşer.
 • Barbar Şampiyon (Barbarian Champion)
  Sauron'a hizmet eden kabilelerin saygısını kazanırsanız bu unvanı kazanabilirsiniz, kazanıldığında barbarların kiralama bedeli düşer.
 • Kutsanmış (Blessed)
  Denizin ötesinde ve belki de daha uzaktaki güçler tarafından kutsanmış olduğunuzu hissediyorsunuz. Bunun neden olduğunu ya da ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz ama bunun böyle olduğundan eminsiniz.
 • Saygılı (Reverent)
  Kazanıldığında elfler ve insanları daha kolay ikna edebilirsiniz.
 • Merhametli (Merciful)
  Düşman birliklerine merhamet ederek kazanılabilir, nüfuz bonusu sağlar.
 • Cesaret (Bravery)
  Büyük tehlikelerle karşılaşırak kazanılabilir, cesaretinizin ordunuzun moralinin yüksek tutulmasını sağlar.
 • Yemintutan (Oathkeeper)
  Ettiğiniz bir yemini başarıyla tamamladığınızda kazanırsınız. Haftalık nüfuz bonusu sağlar.
 • Yeminbozan (Oathbreaker)
  Ettiğiniz bir yemini tutmadığınızda kazanırsınız. Haftalık nüfuz cezasına sebep olur.
 • Ork Çukur Şampiyonu (Orc Pit Champion)
  Büyük savaşlarda, fazla düşman öldürerek ve savaşlardan canlı çıkarak kazanılabilir, haftalık moral bonusu sağlar.
 • Talancı (Despoiler)
  Gittiğiniz her yeri yağmalayarak kazanabilirsiniz, haftalık nüfuz bonusu sağlayacaktır.
 • Lanetli (Accursed)
  Denizin ötesindeki güçlerin öfkesini hissediyorsun. Takipçileriniz de bu kıyameti hissediyor ve etrafınızda olmaktan korkuyorlar. Haftalık moral cezasına sebep olur.
 • Gizlilik (Stealthy)
  Gizlilik görevlerindeki başarınızın ardından alabilirsiniz, sonraki gizlilik görevleri için gizlilik bonusu alırsınız.
 • Vahşi Savaşçı (Berserker)
  Hiçbir zırh kullanmadan çok sayıda savaş kazandığınızda bu unvana sahip olabilirsiniz. Deriniz sertleşir ve savaşlarda yaralandığınızda yaşam bonusu sağlar.
 • Piyade Kaptanı (Infantry Captain)
  Piyade yönetiminde kendinizi kanıtladığınız zaman kazanırsınız. Savaşlardan önce küçük bir yaşam bonusu sağlar.
 • Okçu Kaptanı (Archery Captain)
  Okçu yönetiminde kendinizi kanıtladığınız zaman kazanırsınız. Savaşlardan önce küçük bir yaşam bonusu sağlar.
 • Süvari Kaptanı (Cavalary Captain)
  Süvari yönetiminde kendinizi kanıtladığınız zaman kazanırsınız. Savaşlardan önce küçük bir yaşam bonusu sağlar.
 • Komuta Sesi (Command Voice)
  Savaşlardaki deneyiminiz otoritenizi güçlendiriyor. Ordu yönetmek için harcanan nüfuz miktarı azaltıldı.
 • Hasım Çekici (Foe Hammer)
  Güçlü düşman generallerini çok fazla yenmeniz sizi korkulan bir savaşçı haline getirdi. Emrinizdeki birlikler haftalık moral bonusu kazanacak.
 • Savaş Yaraları (Battle Scars)
  Pek çok savaşta yaralanarak kazanabilirsiniz, haftalık moral bonusu sağlar.
 • Düşmüş Yaratık (Fell Beast)
  Çok fazla savaş deneyimine sahip olduğunuzda kazanabilirsiniz.
Yukarıdaki kısım yabancı bir kaynaktan alıntı olup tarafımdan çevrilmiştir.
Kullanılan Kaynaklar
Eğer isterseniz kullandığım kaynakları inceleyebilirsiniz.

Oyun hakkında genel bir bilgiye sahip olduğunuza göre artık her şey sizin elinizde.
İleri Eorloğulları!
< >
22 Comments
AQUARAMSES Mar 1 @ 6:34am 
düşman karakolarina nasil salrdicaz lordlar kuşatiyo ama bi sureden sonra çekip gidiyolar fazla askerim var ama kuşatamiyon (not düşmanin üstündekidnen fazla deyil 300 asker fuul lotherien)
SCP-001 Feb 23 @ 11:27am 
çok karışık geldi ama yinede başarılı :cozysmitedaji:
KaraMurat Sep 22, 2018 @ 12:52am 
Çok güzel hazırlanmış, akıllarda soru işareti bıracak hiçbir konu kalmamış.
Bunun haricinde rohanlı bir piyade olup oyunda garip fanteziler yapabilirsiniz elinize aldığınız çift elli kılıçla birlikte çift elli kılıç yeteneğinizi güçlendirip katliamlar yapabilirsiniz.
Melkor  [author] Sep 18, 2018 @ 10:26am 
Belirli aralıklarla devletin seferberlikler ilan edip seni çağıracak zaten, sen sadece kendi devletindeki rütbeyi arttırmaya bak.
Melkor  [author] Sep 18, 2018 @ 10:25am 
8. seviyeden sonra içerisinde bulunduğun devletin düşmanlarına karşı savaşıp rütbeni yükseltiyorsun.
Adam Sep 17, 2018 @ 10:41am 
8. Seviyeye Geldim Ve Kral In Yanına Gittim Ondan Sonra Ne Yapacağımızı Bir Turlu Bulamadım 8. seviyeden Sonra Ne Yapacağız?
Melkor  [author] Aug 7, 2018 @ 7:02am 
Thank you InVain :)
InVain Aug 7, 2018 @ 4:21am 
Hi, thanks for this guide! I added it to TLD's general info thread: https://steamcommunity.com/workshop/filedetails/discussion/299974223/1759104780482831381/
Lelicon Jul 29, 2018 @ 5:18am 
Her yüzüklerin efendisi hem de oyundaki modu hakkında akılda soru bırakılmayacak bir şekilde hazırlanmış
Başarılı
Melkor  [author] Jul 28, 2018 @ 3:36pm 
Maalesef bu modda krallık kurma gibi bir sistem yok. Bu arada beğenip beğenmediğine dair oy kullanırsan sevinirim.