Not enough ratings
Weryfikacja dwuetapowa - bezpieczniejsze konta na Social Clubie!
By Qrix
Co jakiś czas komuś niestety kradną konto na Social Clubie, w tym i grę. Steamowcy mają Steam Guarda, ale nie chroni to przed dostępem do Social Clubu przez stronę internetową. W tym poradniku opiszę co to jest weryfikacja dwuetapowa i jak ją włączyć na Social Clubie
 
Rate  
Favorite
Favorited
Unfavorite
Co to jest weryfikacja dwuetapowa?
Weryfikację dwuetapową znają z pewnością użytkownicy banków. Do zalogowania na konto oprócz loginu i hasła jest potrzebne dodatkowe hasło które otrzymujemy SMSem lub wygenerowane przez aplikację mobilną. Osoby dbające o bezpieczeństwo konta Steam pewnie znają to rozwiązanie jako Steam Guard.
W przypadku Social Clubu również tak to zadziała. Przy pierwszym logowaniu zarówno do gry jak i przez stronę www wymagane będzie podanie kodu wygenerowanego przez aplikację na komputerze lub telefonie. Choćby ktoś złamał Twoje hasło do konta w celu jego kradzieży to nie uzyska dostępu dopóki nie uzyska dostępu do Twojej komórki. Proste? A jakże!

Jak zabezpieczyć swoje konto?
Po pierwsze musisz pobrać aplikację generującą klucze. Możesz mieć ich kilka, polecam mieć jedną na PC, drugą na telefonie.


Jeśli już masz apkę zainstalowaną, to teraz zaloguj się na Social Club i przejdź pod ten adres[pl.socialclub.rockstargames.com]. W tym miejscu zobaczysz konfigurację tokenu za pomocą QR Code oraz Klucza Poufnego. W aplikacjach mobilnych skanowanie kodu QR powinno wystarczyć, w przypadku aplikacji na Windows konieczne będzie skopiowanie klucza poufnego. Gdyby kamerka w telefonie nie łapała kodu QR to można również skorzystać z przepisania klucza poufnego.

UWAGA. Jak wspominaliśmy wyżej można korzystać z kilku urządzeń/aplikacji. W każdej jednak musi zostać wpisany ten sam klucz/użyty ten sam kod QR ponieważ na tej bazie będą generowane klucze ;)

Kiedy już skonfigurujesz swoje aplikacje te zaczną generować co minutę nowy kod weryfikacyjny. To właśnie ten numerek musisz podać w ostatnim etapie konfiguracji.
Logowanie
Zarówno do gry jak i na stronkę logujesz się jak zawsze. W następnym kroku będziesz musiał podać kod weryfikacyjny. Kod zmienia się co minutę, więc odpalasz aplikację i przepisujesz/kopiujesz. Taką czynność wystarczy wykonać tylko raz i przestać martwić się złodziejami kont ;)
< >
15 Comments
Qrix  [author] Jun 30, 2019 @ 7:39am 
Skopiujcie sobie kody QR gdzieś, wydrukujcie czy coś... na wypadek gdyby telefon Wam padł. Dopiszę to później do obu wersji poradnika ;)
TayaNNa Jun 29, 2019 @ 10:13pm 
Super poradnik, wszystko działa jak należy :)
Qrix  [author] Jun 12, 2019 @ 1:18pm 
I właśnie dlatego:
"polecam mieć jedną na PC, drugą na telefonie"
waters Mar 10, 2019 @ 12:56pm 
czekać
Ricardo Milos Mar 10, 2019 @ 9:51am 
ja jeszcze hajsu nie dostałem i co zrobić>???