Ksiadz_Malkavian
Marcin Krzyśków   Bialystok, Poland
 
 
I don't accept requests from private profiles - too many scammers these days. I block you without warning, if you send me invitation to game I don't own or I don't play (like CS).
My translation attempts:
http://store.steampowered.com/app/515910/
http://store.steampowered.com/app/806800/

Nie przyjmuję zaproszeń od kont o profilu prywatnym - za dużo oszustów tak działa. Jak mi wyślesz zaproszenie do gry, której nie mam w bibliotece albo w którą nie gram (jak CS), to blokuję Cię bez słowa ostrzeżenia.
Moje próby tłumaczeń w grach:
http://store.steampowered.com/app/515910/
http://store.steampowered.com/app/806800/

Recenzent i redaktor pomocniczy na stronie: http://jrkrpg.pl/ (i ogółem recenzent gier). Zapraszam do obserwowania mojego kuratora https://store.steampowered.com/curator/38123333/ .
Currently Offline
Favorite Group
Recenzje na 100%... osiągnięć!
168
Members
10
In-Game
40
Online
4
In Chat
Recenzje na 100%... osiągnięć - grupa oraz Kurator
Review Showcase
Poniższa recenzja może urazić twoje uczucia religijne i powodować szok aksjologiczny - w przypadku gdy jesteś osobą gorliwie wierzącą i praktykującą. Przed użyciem skonsultuj się z rabbim, mułłą, księdzem albo innym kapłanem z którego usług korzystasz. Jeżeli mimo ostrzeżeń nadal to czytasz, to robisz to na własną odpowiedzialność i żal o straty moralne możesz mieć tylko do siebie. Uwaga! Tekst recenzji wzbogacony o apokryfy powstałe z mistycznych objawień i zwykłego wodolejstwa!

I rzekł Bóg do ludu swego: Niech stanie się The Binding of Isaac! A dalej poszło już z górki... Następnie z łez i potu męczenników grających w ów powstała esencja, z której uformowano Rebirth. Tako plecie Zaratusztra!

Żył więc sobie chłopiec imieniem Isaac, a matce jego głos z niebios (ewentualnie telewizora - w tej kwestii są nadal zażarte spory doktrynalne) nakazał syna swego jedynego od grzechu zbawić (poprzez izolację od pokus świata oraz dóbr materialnych). Stało się tak. Jednak wiara wymaga poświęceń, a czy może być lepsze ofiarowanie niż jedyny syn? Jednakże syn marnotrawny życie ocalić postanowił i w czeluście piwnicy salwował się ucieczką. Przyszło mu tam własnymi łzami walczyć z piekielnymi pomiotami i innymi stworzeniami, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. W stylu gier z Link'iem - postacią w niektórych kręgach otoczoną niemal boskim heretyckim kultem. Zastał tam świat, którego nie zdoła opisać mędrca szkiełko i oko, gdyż powstaje on z odmętów otchłani za każdym razem na nowo - ginie on z Isaac'iem i odradza się na nowo, za każdym razem inny, pełen nowych cudowności, ale i potworności.
Powstał więc twór ciężki, acz obiecujący grzeszne przyjemności niczym owoc z Edenu. I zaprawdę powiadam wam: cokolwiek uczyniliście w tej grze może zemścić się na was po siedmiokroć. Siedem grzechów głównych będzie przyczyną waszej zguby:
1. Pycha - azaliż wierzysz, że zdołasz każde pomieszczenie odwiedzić i całą grę tak ukończyć? Rychło zemrzesz, a truchło twe zgnije.
2. Chciwość - czy warto czcić Mamonna? Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż Ty tę grę.
3. Pożądliwość - często jest to droga do zatracenia i zgubiła wielu zacnych ludzi.
4. Zawiść - jeżeli oko twe i ręka powodem grzechu, to odetnij je. Albo po prostu wyćwicz, aby lepiej służyły Ci z pożytkiem doczesnym w tej grze.
5. Obżarstwo - nie po dwakroć, nie po trzykroć, ale po stokroć i więcej sprawdzianem dla wytrzymałości twych trzewi gra będzie.
6. Gniew - zaiste, doświadczysz go często. Przyczyną Twej zguby nie raz się stanie.
7. Lenistwo - nie chce mi się nic tu pisać...

Ty, który zaczynasz tą grę, porzuć wszelką nadzieję. Nie zaznasz w niej zbawienia czy zgubienia, acz apokryfy powiadają, że może zaznasz obu, w różnych proporcjach. A kiedy uznasz, że to już koniec: wiedz, że koniec może być dopiero początkiem. McMillen z wami! Niechaj przygrywają wam zastępy Baranowsky'ego. A nie, tutaj nie...Danny popadł w niełaskę i jego muzyka objęta jest anatemą. Zaiste, smutny to był dzień... Nowe utwory są dobre, ale ulotnił się gdzieś absurdalizujący polot pieśni minionych.
Nie jedyna to zmiana, której doświadczy kandydat na męczęnnika. Azaliż: Isaac ma jeszcze więcej inkarnacji, takich jak choćby Zagubiony czy Skarbnik (przeklęci! przeklęci niech będą!). Takoż: ponad 450 przedmiotów do odnalezienia, suplementowane o nowy tryb arenowy Chciwość (a nawet i jeszcze trudniejszy drugi jej wariant!). Najstarsi góralscy prorocy nie są w stanie określić losu naszego udręczonego Isaac'a, bo i rozstrzygnięć finalnych jest też więcej, a co za tym idzie - pluralizm zła do pokonania przed każdym z nich. Pamiętaj, Ty który w to wkroczysz porzuć wszelką nadzieję! I wiedz, że czas twych cierpień zostanie proporcjonalnie wydłużony.

CNOTY:
- Grywalność, każda gra to proceduralnie budowany świat
- Pluralizm odniesień do różnych mitologii, folkloru i klasyki gier komputerowych
- Niepokojąca fabuła, kilkanaście zakończeń
- Trudna (tak, to zaleta!)
- Muzyka

PRZYWARY:
- Jeżeli nie lubisz trudnych gier, to może być bardzo solidna wada. Bo tytuł bywa solidnie trudny miejscami.
- Pierwowzór miał bardziej odpowiednią ścieżkę dźwiękową

Osoby, które grałyby w tę grę:
- Søren Kierkegaard
- Fryderyk Nietzsche
- Anton Lavey

Osoby, które nie grałyby w tę grę:
- Karol Wojtyła
- Osama Bin Laden
- Blaise Pascal

Więcej moich recenzji na wartym obserwowania kuratorze Recenzje na 100%... osiągnięć .
Publikacja recenzji także na Świecie Recenzji .
Awards Showcase
x3
x24
x18
x17
x6
90
Awards Received
5
Awards Given
Rarest Achievement Showcase
Favorite Game
1,081
Hours played
425
Achievements
Screenshot Showcase
Maxed it out!
15 3
Salien Stats
Level Reached
25
Bosses Fought
36

Experience Earned
37,482,467

Recent Activity

162 hrs on record
last played on Oct 25
276 hrs on record
last played on Oct 25
388 hrs on record
last played on Oct 25
🖤 Ṡōlūtiōn- 🖤 Aug 25 @ 10:22am 
<3<3<3
🖤 Ṡōlūtiōn- 🖤 Aug 25 @ 10:13am 
Cześć, chcę dołączyć do Twojej grupy, aby czytać recenzje)
tungpham Jun 18 @ 5:54am 
ponieważ dużo promujesz na https://www.steamgifts.com/go/comment/uvcTcs6 , nie ma problemu, jeśli nie mogę dołączyć
Ksiadz_Malkavian May 9 @ 6:34am 
Dziękuję obu przedmówcom za pochlebną opinię.
Leanthir May 9 @ 5:34am 
Z ogromną przyjemnością czytam napisane przez pana recenzje.
Zostawiam plusik na pożegnanie. :steamthumbsup:
Doey May 4 @ 6:06am 
Świetna recka Yakuzy Kiwami 2