Barbarossa
Halil / 1990   Turkey
 
 
No information given.
Favorite Game
1,463
Hours played
33
Achievements
Review Showcase
344 Hours played
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1961670575
DİKKAT!!!
Aşırı dozda role-play ve takım çalışması barındırıyor.
İkinci Dünya Savaşı temalı simülasyon oyunumuz, kitlesini hâyli memnun ediyor!
Grafikler başarılı. Ses ve savaş atmosferi sizi oldukça içine adapte ediyor. Allies ve Axis tarafları harita üzerinde ki stratejik noktaları ele geçirip düşmana üstünlük sağlamaktadır. Tankı yakıt karşılığında çağırabildiğiniz gibi uçakları da mühimmat karşılığında sahaya sürüyorsunuz.

General

Commander -Tabiri uygun ise Ordumuzun Generali oluyor. Officer ve Spotter kadroları ile kendilerine özel ses kanallından organize olup bütün stratejiyi belirliyorliyorlar. Sadece Commander lar uçaklar komut verebilir istenilen bölgeye saldırı düzenletebilir yahut destek paraşüt ile destek malzemesi çağırabiliyor.

INFANTRY (6)

Officer - Belirlenen strateji doğrultusunda kendi takımına gerekli hamleleri yapmak ile yükümlü. Bu tür kaptanlar, dürbün ile stratejik hamlelere yönlendirmektedirler.

Rifleman - Yedek cephanelik taşıyor ve ihtiyaç halinde cephanelik kurabiliyor. Mühimmat ihtiyacınızı oradan giderebilirsiniz.

Assault / A.Rifle- Bir tür saldırı askeri. Farklı silah kullanıyor.

Medic - Savaş alanımızın en kıymetlileri doktorlar, düşeni kaldırmanın yanısıra yaralarınızı da iyileştiriyorlar.

Support - Savaş alanına kurulacak her şeyin bir gideri var. İşte bu destek malzemeleri taşıyan kimsedir. Re-spawn olmak için istenilen garnizon malzemesinden tutun ki, kum torbaları, dikenli teller, kaynak depoları, anti tank gun için harcanılan destek malzemelerini Support rolü karşılıyor. Officer ın yakınlarında olmalıdır daima.

Machine Gunner - Adından da anlaşılacağı üzere MG taşıyorlar. Durağan gibi gelse de kritik rolü oynuyorlar. Bazen mevzilere bazen oyuncuların inşa ettiği mevzilere kurunca aleti ölüm kusuyorlar resmen! Mg yi kurmanız için eğilmeniz gerekiyor yahut kurabileceğiniz uygun bir yer (duvar, mevzi ) olmalıdır. Haricen de sağ tık ile atış gerçekleştirebiliyorsunuz.

Anti-Tank - Bazuka taşıyorlar, 2 adet mermisi ile beraber. Kordineli bir çalışma ile tankı yok edebilirler. Daha fazla mermiye ihtiyaç duyulduğunda, rifleman'in cephanesinden karşılayabilirler. En önemlisi ise, tamir anahtarına sağ tıklayarak gerekli malzeme karşılığında Anti-Tank Topu kurabiliyorsunuz. 2 kişi kullanabilir.

Engineer - Mayın taşırlar ve İnşa işlerini bu role yapabilmektedir. tamir Anahtarını elinize alıp sağ tuşa basılı tutunuz.

ARMOR(3)

Tank Commander / Crewman - Pek bir izahata gerek yok, tank kadrosu üç kişiden oluşuyor. Tank Komutanı, Nişancı, Gözcü

RECON (2)

Spotter Officer - En kritik rolü oynayan kadrolardan bir tanesi. Spotter officer ordunun gözü kulağı. Dürbünüyle savaşın hamlelerini ön görüp bildirir. Belirleyici rol oynar. Commander ve Officer lar ile özel irtibata sahiptir.

Sniper - anlatmaya luzum yok herhalde.

****************************************************************
Anekdot.
Oyuna başladık, Takımımızda ki bir asker kaptana nerede respawn olacağımızı sordu; Kaptandan cevap -Commander ile konuşuyorum, şurada toplanın bekleyin. Bir süre geçtikten sonra yanımıza geldi, beni takip edin dedi. Yürüyoruz altı kişi, e ben de medic oldum bilerek malum tecrübe yok bandaj dayar geçerim biraz da oyunu öğrenirim niyetiyle. Bir kiliseye geldik kaptan emir vermeye başladı, hey sen şu pencereye çık, rifleman sen şu kapıda dur, Otomatikci sen kuzeye de ki mevziye geç, sen ikinci kata çık derken bana geldi sıra, Sen de git şu ortada(korunaklı bir yer var bunker gibi) orada dur sana bişey olmasın sen bize lazımsın diyor. te allam , sütten sayıldık iyi mi, sinir oldum süt çocuk muamelesi görüyoruz!
Bir süre geçti aradan bizim takım hariç herkes her kadro kapışıyor, havanlar, artillery, uçakların pike sesleri bombarduman falan derken ortalık fena! Sadece biz mal mal durup pencereden bakıyoruz e mırıldanmalar da başladı tabi, kaptana biz niye boş yapıyoruz burada falan derken bir yandan da sırayla tekmil veriyoruz asayiş berkemal!

Ses soluk gitgide çekildi, kuşun derenin sesini duymaya başladım. Hartiayı kontrol ettim cephe hayli ilerlemiş, ağır eziyor bizimkiler.
Kaptan commander ile konuştu (tabi biz onu duymuyoruz, onların kendi ses kanalları var) Emir geldi Commander dan zannediyorum ki bulunduğumuz bölgeyi korumamız doğrultusunda. Elbette ki ben yine süt çocuk gibi takılıyorum.

Yaklaşık on dakika kadar olmuştu ki silah patlama sesi duymamızla bizim makineli Eric (erkik diyelim biz buna) eriğin ölmesi bir oldu. hemen gittim dayadım buna morfiin + bandaj - tişikkirlir - your welcome.
Sonra bir kişi daha öldü, herhalde işsizin birisi sızdı taa oradan buraya gelip trollüyor dedim malum bu tür oyunlarda oluyor böyle şeyler diye aklımdan geçirirkeeeeen!!!! Bir patlama sesi altıma sıçtım, yanımdan iki üç kişi havaya uçtu. Sherman Amerikan Tankı! ve bize nefes aldırmıyor. Bir yandan amerikan askerleri rushluyor bir yandan tank eyvah mevzunun ortasına düştük. Komut geldi hemen bizim Ağır makineli aleti bir binanın penceresine kurdu dayıyor bunlara mg 42 ile tatatatatata. Ben oradan oraya koşturuyorum olabildiğince düşenleri kaldırıyorum arkadan mediiic bağırma sesleri, sürünerken sağımda solumda kopmuş kanlı bacak, kol. Bir yandan tüfeği çekip vurabildiğimi vuruyorum. Tabi bu esnada ben de bir kaç kere öldüm ve komutan dedi ki ölmemeye dikkat edin, respawn olamıyoruz artık ( buyrun cenaze namazına, ihale sende olm dedim kaldıramazsan GG) Bizim Makineli erik rushlayanları durdurdu tabi bir kaç kere öldükten sonra, Kaptan anti tank cımız ---> Reaperman ile beni bir binay gönderdi, tanka en yakın bina! bu lavuk pencereden tankı vuracak güya, ölürse ben kaldıracağım falan. Ulan tamam da herifin tipine baksanız mümkün değil ihtimal veremezsiniz bunun tankı vuracağına. Çıkttık en üst kata, çatının yarısı uçmuş yarısı açık tuhaf bir mekan, baktım bu lavuk tüfekle asker vuruyor! ulan reaperman dibimizde tank çeksene bazukayı! tank nefes aldırmıyor bu tüfeği çekmiş askerlele çatışıyor. Mikrofondan trip atar gibi komutana dedim ki bizim anti-tankcımız yok mu bu tankı vursa falan. Var Reaperman dedi, biliyorum ki bu işe bir el atmazsak telef olacağız. Mikrofondan konuşuyorum bir yandan gazladım bu lavuğu yapabilirsin edebilirsin baktım çekti bazukayı,
nişan aldı ( pencerenin altında eğilmiş buna bakıyorum) ateşledi roketi , ateşledi ama bana soruyor '' DİD I HİT TO TANK? '' bakayım derken kafama yedim kurşunu. Vuramamış mal.
Bu böyle olmayacak, bu işe bir el atmak lazım. Medic ler smoke taşıyabiliyor, dedim ben bu tanka smoke atayım görüşü kapansın, ayrıca yoğun da ateş altındayız, biraz rahatlarız o esnada sen bunu vur. Tamam dedi, ilk smoke fail :D kendi üstüme attım. Fakat atmosfer gerçekten izah edilmesi çok zor! Üç katlı binadayız, giriş katına cesetler düşüyor, bir yandan tapancayı çekiyorum oraya bakıyorum bir yandan reapermanle uğraşıyorum. Yan binada birisi düşüyor onu kaldırıyorum derken İkinci smok başarılı, tutturdum, tankın görüşünü kestikten sonra iki bazuka attı bu fakat tank patlamadı. Mermisi bitti. Hemen kaptan cephaneci askeri gönderdi amaaaaaaa akıllara zarar bir çatışma dönüyor! Sonunda tankı havaya uçurabildik ve kasabayı elimizde tuttuk.

Sonradan çözüyorum mevzuyu, Eğer bu ipneler bizim olduğumuz kasabayı ele geçirselerdi, ordumuzun ileride ki cephesi düşecekti, zaruri olarka gerilemek durumunda kalacaklardı. Evet oyunun içerisinde Anti-Tank Gunnder lar da var, Artillary de var fakat kordineli çalışarak takımınız ile de bir tank kadrosu ve bir dolu adamı cehenneme gönderebiliyorsunuz. Oyunu keşfetmeniz için detay vermeyeceğim. Türü seviyorsanız pişman olmazsınız.

Velhasıl kelâm :p
Filmlerde ki sahneleri aratmayacak tempoyu yaşıyorsunuz emin olun.

Recent Activity

0.1 hrs on record
last played on Jan 25
1,463 hrs on record
last played on Jan 19
11.1 hrs on record
last played on Jan 14
HuNNy Jan 21, 2022 @ 9:33am 
Küllerimizden doğdumuz günlerin baştacı seçilmiş insan :steamthumbsup:
GÖKTÜRK Oct 20, 2020 @ 9:02am 
Dayz ile başlayan yaman sohbetimizi reel ile taçlandırdığım ender arkadaşlarımdan,10 numara Kardeş, 10 numara Abi..10 numara Gamer..
HuNNy Sep 1, 2020 @ 2:55am 
     ..,,.. __..,, 。='`1
   ,,..;~`''''   `<`彡 }
 _...:=,`'  ︵ т ︵  `. J
<` 彡 / ミ ,_人_. *彡 `.
 `~=::       Y
  i.       :
  \    ,。---.,,  ./
  ヽ /゙''```\;.{  \/
   Y  `J..r_.彳  |
   {  `` `  i
   \     \  ..︵︵.
   `\ Barbarossa ``ゞ.,/` oQ o`)
   `i,     Y ω /
    `i,   .  "  /
   `iミ      ,,ノ
    ︵Y..︵.,,   ,,+..__ノ``
   (,`, З о  ,.ノ
   ゞ_,,,....彡彡~ 
123 Jul 26, 2020 @ 9:04am 
Onu anlatmaya çalışsam -en kısa şekilde- kelimelerin kifayetsiz kaldığı sözün bittiği yer diyebilirim. Hem iyi bir yayıncı hemde birçok özellik bakımından iyi ki onu tanımışım diyebileceğim ender nadide adam gibi adamlardan biri...
HuNNy Jun 14, 2020 @ 4:06am 
TAM BİR BAYKUŞ
ASKART Jun 14, 2020 @ 1:42am 
Oyun dünyasında tanıdığım en kibar ve adaletli insanlardan biri.Muhabbetine zaten doyum olmuyor,seviliyosun abi. :LegendaryShield: