12 személy találta hasznosnak ezt az értékelést
Ajánlott
0.0 óra az elmúlt két hétben / 0.2 óra a nyilvántartásban
Közzétéve: 2017. nov. 17., 14:59

Finally!
Ось, нарешті, ми й дочекалися цього дня.
Тохо Тенкусьо, також відома як Hidden Star in Four Seasons, дійшла до Стіму.
Протягом 20 років Джунья Ота, більш відомий нам як ZUN, радує нас своїми данмаку-шутерами.
І після декількох візитів Зуна до Штатів, де йому показали популярність Тохо у світі, він дав нам Тохо у Стімі.

Всесвіт Тохо
Якщо ви хоч раз чули пісню Bad Apple, або знаєте, хто така Сирно(Чірно) і чому вона "бака" - це значить, що Тохо не обійшло і Вас стороною.
Тохо - це великий світ, зітканий з уламків фантазій однієї людини.
Вже котрий раз ми можемо вивчити ще трохи про японскькій фольклор та легенди. Та трохи більше зрозуміти загадкову японську душу.
Котрий раз ми кидаємо виклик своїй нервовій системі і ухиляемося від десятків куль водночас.
Котрий раз ми створюємо нові списки відтворення у наших плеєрах, и слухаємо його чудову музику.
І дивимося на дівчат, намальованих рукою маестро в його специфічному стилі.
Цей чарівний світ неодмінно заслуговує на Вашу увагу.

Відгук
Повна версія цієї гри вийшла 11 серпня, тоді ще без Стіма.
Гра вишла лише японською - але це не проблема. З Touhou Patch Center (або thcrap) її вже було перекладено на багато мов. Враховуючи російську та навіть українську!
Ви можете загуглити ці слова та ознайомитися з перекладами самостійно.
Наші хлопці встигли її перекласти У ТОЙ САМИЙ ДЕНЬ, і ми навіть показали перекладену гру публіці на одеському Фан Експо 2017.

Але повернемося до гри.
16та гра Тохо загалом не дуже складна. Я, хто проходить "нормали" з великими зусиллями, пройшов її за 1 день. Знадобилось декілька спроб та рівневих практик.
В ній багато цікавих паттернів (4+ рівні), пов'язаних з коловими траекторіями пуль.
Екстра-рівень взагалі специфічний - спробуйте і побачите.
Музика, як і завжди - на висоті.

В неї є і минуси. Практис-мод трошки баганий, особливо Нішіда Сатоно. Зун, мабуть, квапився.
Але, завдяки thcrap (і системі патчингу у Стімі), ці баги фіксабельні.
Також, на перших рівнях кольорова гама куль та фонів не дуже приємна для зору.

Незважаючи на це, я рекомендую цю гру.
Вона цілком заслуговує свої 8/10.
І ще 1 бал за Стім. Отож, 9/10.

Touhou в Україні
Може, в це важко повірити, але в Україні є своє тохокоммьюніті.
Я Pu1s3 з харківського тохоклубу "Phantasy Shrine".
Якщо ви фанат Тохо чи зацікавились грою, ми чекаємо на Вас.
Hasznos volt ez az értékelés? Igen Nem Vicces Díjazás