Products
reviewed
781
Products
in account

Recent reviews by Propaganda!

< 1  2 >
Showing 1-10 of 20 entries
28 people found this review helpful
1 person found this review funny
0.0 hrs on record
Should've been a part of the game, not a seperate DLC. Very scummy SEGA. >:(
Posted May 2, 2020.
46.7 hrs on record
Podobało ci się Trigger Happy Havoc: Danganronpa? Bierz Danganronpę 2 w ciemno. Nie licząc "Improved" Hangman Gambit, to jest więcej i lepiej, czyli tak jak powinno być w sequelach.
Nie grałeś w pierwszą Danganronpę? To radzę nadrobić przed tą grą.
Nie podobała ci się pierwsza Danganronpa? To po kiego grzyba szukasz kolejnej części? ;d

PS. Angielski dublaż wciąż jest świetny.
PS2. Jakby ktoś miał wątpliwości do kolejności ogrywania/oglądania:
Danganronpa -> Danganronpa 2 -> Ultra Despair Girls* -> Danganronpa 3 -> Danganronpa v3
*Jest to spin-off mocno różniący się od poprzednich części, więc można go pominąć, albo obejrzeć fabułę na YT.
1 person found this review helpful
45.0 hrs on record (45.0 hrs at review time)
Prawdziwy rollercoaster emocji.
Jeżeli odrzuca cię stylistyka anime, to nie obawiaj się dać Danganronpie szansy, nie jest to typowa anime Visual Novelka.
Gra po nudnym prologu naprawdę mocno się rozkręca i hamuje dopiero na napisach końcowych.

Ale o co chodzi?
Jesteś Makoto Naegi i dostałeś zaproszenie do Hope's Peak Academy - najelitarniejszej szkoły ponadpodstawowej w kraju do której nie da się nawet kandydować, gdyż to ona wybiera sobie uczniów którzy są w czymś ponadprzeciętnie utalentowani. Z tobą do klasy będzie chodzić np. najlepszy bejsbolista w kraju, najpopularniejsza pisarka książek, czy... przywódca największego gangu motocyklowego w kraju. Ty zostałeś wybrany jako "najszczęśliwszy student" w ogólnokrajowym losowaniu. Sielanka trwa do czasu, gdy okazuje się, że w wraz z tobą w szkole uwięzionych i odciętych od świata zewnętrznego zostaje 14 innych uczniów, a sposób na wydostanie się jest tylko 1 - zabić innego ucznia tak by nikt nie wiedział, że to ty jesteś sprawcą...

Po morderstwie rozpoczyna się dochodzenie w którym bierzesz czynny udział, a gdy to się skończy rozpoczyna się klasowa rozprawa w której musimy znajdować sprzeczności w zeznaniach i zrekonstruować wydarzenia, aby dojść do tego kto jest mordercą. Jeżeli obawiasz się, że to może być zbyt trudne dla ciebie to bez obaw - gra jest bardzo liniowa i nie da się dotrzeć do złych wniosków bez "game over".

PS. Jeżeli myślałeś nad obejrzeniem Danganronpa: The Animation zamiast zagrania w tę grę, to odradzam. To anime zostało zrobione mocno po łebkach i nie oddaje nawet ćwierci klimatu z gry. Już lepiej obejrzeć jakiegoś Let's Play'a niźli tą słabiutką adaptację.
PS2. Z tego co się orientuję ta gra nie posiada spolszczenia, więc co najmniej średnia znajomość angielskiego lub japońskiego jest wymagana.
PS3. Angielski dublaż jest naprawdę dobry, nie ma potrzeby odpalania japońskiego.
1 person found this review helpful
0.4 hrs on record
Najlepsza gra o dwuręcznym piciu napojów gazowanych stworzonych z ziemi.
No one has rated this review as helpful yet
2.6 hrs on record (0.3 hrs at review time)
Neputnia Shooter jest rozwinięciem żartu primaaprilisowego, którego Idea Factory zaserwowało nam w tymże (2019) roku. (Konkretnie tego: https://twitter.com/IdeaFactoryIntl/status/1112762812852428800 )
Jest to bardzo prosty shump z online leaderboardem, co nie znaczy że łatwy dla takich laików w tym gatunku jak ja. Jednakże wymiatacze tego gatunku raczej nie mają czego tu szukać. Grę tę polecałbym raczej tylko fanom Neptuni, którym koncept 8-bitwego prostego shumpa w tym świecie wygląda interesująco. Jeżeli po prostu szukasz czegoś w tym gatunku, to w tej cenie chyba dowolne Chicken Invaders ma więcej do zaoferowania.
Posted May 21, 2019.
3 people found this review helpful
5.0 hrs on record
Jak żeś chojrak i lubisz horrory - bier, jest za darmo i jest wyjątkowo dobre, niech cię oprawa anime nie zwiedzie, to jest naprawdę chore gunwo*(W tym dobrym tego słowa znaczeniu dla horroru, nie dla hińskiej bajki.).

Jak żeś nie jest chojrak - poczytaj, albo obejrz sobie jakieś recenzje i analizy (Jak np. ta od Nexpo na YouTube.), bo to co ta gra wyczynia jest cholernie ciekawe, ale i zawałogenne.

Jeżeli boisz się własnego cienia, albo jakiekolwiek skoki stresu mogą poważnie zaszkodzić twojemu zdrowiu - omijaj z daleka.

* Chromolić Steamową cenzurę!
Posted December 16, 2018. Last edited December 16, 2018.
0.4 hrs on record
Jeżeli masz wolne pół godzinki to warto się zainteresować odblokowaniem wszystkich zakończeń w tejże grze. Krótka i zabawna. Polecam.
Posted July 21, 2018.
2 people found this review helpful
1.2 hrs on record
Bardzo ciekawy film, który przedstawia nie jedną z niewielu historii sukcesu wśród indy developerów, a jedną z wielu historii, ludzi którym się nie udało pobić serca setek tysięcy graczy. Z punktu widzenia gracza jest to ciekawa podróż wśród tej strony braży gier o której zbyt często i głośno się nie mówi, a dla twórców gier indie może być to kubeł zimnej wody, bo z dużym prawdopodobieństwem ich historia nie będzie się dużo różnić od tej przedstawionej w tym filmie.
Chyba największą wadą filmu jest brak jakiegokolwiek wprowadzenia w kontekst. Czym jest Lichtspear? Co chłopaki z Lichthund robią w biurze Crunching Koalas? Kim są Crunching Koalas? Odpowiedzi na te pytania trzeba poszukać na własną rękę. Mimo to, jeżeli interesują cię gry indie, to warto ten film zobaczyć.
Posted May 23, 2018.
3 people found this review helpful
0.2 hrs on record
Świetne przeniesienie klimatu gry do filmu. Jeżeli gra Papers, Please ci się spodobała, to z całą pewnością nie pożałujesz tych 10 minut.
Chwała Arstoczce!
Posted February 25, 2018. Last edited February 25, 2018.
No one has rated this review as helpful yet
66.1 hrs on record (24.2 hrs at review time)
Jeżeli jesteś tak leniwy jak ja i już nawet ci się nie chce grać i wolisz by gra praktycznie grała się sama za ciebie, a do tego poszukujesz swojej waifu i masz nadmiar hajsu na nowe samochody (Hińskobajkowe dziewoje lecą na nie ostro, serio. Nic tak nie buduje związku jak 100 nowych aut kupionych za pensję czarodzieja, czy astronauty...), to Crush Crush jest dla ciebie!
Posted November 24, 2016.
< 1  2 >
Showing 1-10 of 20 entries