Products

Recent reviews by mbnq

< 1  2  3  4  5  6  7 >
Showing 1-10 of 65 entries
1 person found this review helpful
84.5 hrs on record (84.0 hrs at review time)
ok
Posted November 7.
5.9 hrs on record
Obrzymi potencjał, ale niewykorzystany. Gra tak naprawdę zaczyna się w 3/4, tak jakby twórcy zapomnieli zupełnie o wprowadzeniu, o początku. Totalnie niewykorzystana Warszawa, gdzie klimat bardzo fajny. Bardzo fajny rozdział lotniczy, tam się bawiłem najlepiej, również ostatni, na Helu całkiem, prawie spoko.

Ogólnie historia protagonisty zupełnie bez sensu, lepiej byłoby przedstawić historię z perspektywy różnych postaci niż jednego super Herosa który przemierza pół Polski, jest piechociarzem, czołgistą, celowniczym kmu, pilotem, celowniczym ponownie, ale w samolocie, celowniczym plot, celowniczym ppanc.

AI nie istnieje, to co potrafi to biec, znaleźć się w odległości x od gracza, strzelać gdy tylko go widzi - no tragedia.

Design poziomów - nienajgorszy (5/10)

Muzyka - nie da się słuchać (2/10)

Sterowanie - porażka (2/10)

Grafika i optymalizacja - ujdzie (3,5/10)

Dlaczego nie wzięto gotowego silnika unity albo ue, zrobić ładnie wszystko, dodać ray tracing i inne bajery. No k... czemu? Nie wiem może się mylę, nie mam pewności czy to jest autorski engine, ale jeśli tak to jaki sens miało marnować czas i zasoby na wynajdywanie koła na nowo? Nie lepiej było poświęcić ten czas na eleganckie asety, map design, modele i tekstury, efekty graficzne?

Udźwiękowienie teraz, no jak można było to zrobić tak sucho, bez efektów, bez odrobiny reeverbu, przestrzeni jakiejkolwiek, rozbudowania ambientów... Nie wiem czy niezauważyłem czy faktycznie nie ma dźwięków rykoszetów, przelatujących pocisków, ogólnie dołu pasma brakuje i energii, w ogóle nie ma energii. Nie wiem, może kiedyś gdy będę się nudził wezmę jakiś fragment i udźwiękowię żeby pokazać o co mi chodzi. Całość sprawia wrażenie jakby niektórych rzeczy po prostu nie zdążono dodać, albo przeoczono.

Gra aktorów głosowych? 1/10 (z wyjątkami, dwoma może trzema). Dlaczego wszystkie wokale brzmią jakby pochodziły z tego samego miejsca? Wszystkie dialogi są sztywne, nienaturalne, suche. Od czego są przeróżne efekty? dlaczego nie użyć eq i nie wiem, jakiegoś lofi żeby zrobić komunikację radiową jak należy. Kto to w ogóle realizował, a zresztą... nie chcę wiedzieć.

Kolejna sprawa - checkpointy... dawno tak się nie wk... w żadnej grze. Czemu one są tak sporadycznie i czemu w momentach gdy np gracz musi coś konkretnego zrobić nie są wyłączone obrażenia? No masakrycznie się wk... ekhm, denerwowałem gdy postać zamrażała się w jakiejś akcji (np leżąc i oglądając jak ktoś atakuje czołg) i aiki mogą zadawać obrażenia? kilka razy tak zginąłem. Totalna porażka.

Czemu na niskim poziomie trudności HP nie odnawia się samo? i na 100%? Z tym AI i health regenem to jest totalna porażka. Masa prostych bugów które na pewno dałoby się załatać w jeden dzień. Np skopane sterowanie gdy jeżdżąc tankietką czułość wzrasta milion razy albo waypointy dla gracza z odległością aktywacji 1m...

Koło wyboru broni tragedia, posługiwanie się granatem - porażka.
Można było pokusić się o jakieś misje w nocy, więcej szarości (jak w bf1), więcej randomowych eventów - mniej liniowości. Więcej statystyk. To tragiczne AI mogłoby czasem nie trafiać w gracza na litość boską.

ZA MAŁA PRĘDKOŚĆ PORUSZANIA SIĘ GRACZA!!!
Totalny brak dynamiki, przecież to nie miał być symulator tylko gra akcji, tak?

Quicktime eventy... serio? Trzeba było sobie to darować, znowu użyję tego słowa - TRAGEDIA.
Czy ktoś to w ogóle testował? Czy naprawdę nie szkoda Wam było pieniędzy? Odwalaliście jakąś pańszczyznę czy co?

No nic, pisałem na gorąco, jednak wystawiam komentarz jako pozytywny, dlaczego? Bo szkoda mi tego co zostało zrobione dobrze, albo prawie dobrze. Wrzućmy kilka pozytywów na koniec:
- grafika chwilami jest ok
- całkiem spoko deszcz, szkoda, że wykorzystany tylko raz
- pociąg pancerny (można by było to bardziej rozwinąć)
- detale które czasem pojawiają się w grze, jak np obwieszczenia na słupach ogłoszeniowych, błoto
... i chyba tyle.

Nawet nie chce mi się poświęcać więcej czasu na tą "recenzję". Napisałem dokładnie tak samo jak Wy zrobiliście tą grę.

Ocena ogólna:
3/10

...a za zmarnowany potencjał należy się 50 lat w gułagu.
Posted November 1.
3 people found this review helpful
7.5 hrs on record (6.6 hrs at review time)
DEATH DEATH DEATH
Posted August 17.
43 people found this review helpful
2 people found this review funny
1.8 hrs on record (1.7 hrs at review time)
It looks like it was made back in 2010 PS3 era. Even on 4k ultra the game lacks details. GUI looks awful and music is bad.
I thought that it cannot be that bad as people says, but I was wrong.
Luckily I spent only 10€ on that game.

Namco, CM... shame.
Posted August 12.
2 people found this review helpful
3.5 hrs on record
Wspaniały stosunek ceny do jakości!

Gra jest bardzo dobra. Wspaniały klimat, bardzo dobra grafika. Świetna dbałość o detale. Dobra, minimalistyczna muzyka. Bardzo proste sterowanie i zagadki, dzięki czemu gra się bardzo przyjemnie i można się zrelaksować.

Czego brakuje mi w grze? Co bym dodał?
- przybliżanie pod prawym klawiszem myszy (podobnie jak w ArmA/DayZ)
- obsługa VR
- szybszy sprint
- możliwość odgrywania wybranych poziomów po przejściu gry
- polskojęzycznego voicoveru
- może zrezygnowałbym z kwestii mówionych i postawił na komunikację tekstową

Zdecydowanie jest to jedna z lepszych polskich produkcji w którą grałem. Bardzo polecam!
Posted August 5.
2 people found this review helpful
30.4 hrs on record (1.4 hrs at review time)
It feels great so far! Looks good, works not that good yet but I'm sure they gonna fix that.

I was running it on 1440p 60fps on:
amd 3600
rtx 3070
32GB DDR4
Posted July 14.
1 person found this review helpful
8.3 hrs on record (7.0 hrs at review time)
Still works in 2021 on Windows10 and RTX3070
Posted July 11.
3 people found this review helpful
63.1 hrs on record (50.0 hrs at review time)
yes
Posted July 3.
1 person found this review helpful
327.6 hrs on record (257.6 hrs at review time)
Early Access Review
great for making custom crosshair
Posted June 12.
< 1  2  3  4  5  6  7 >