leksio
Stargard Szczecinski, Zachodniopomorskie, Poland
 
 
No information given.
Currently Online
Artwork Showcase
Review Showcase
Po przejściu Metro 2033 od razu kupiłem jego nową odsłonę czyli Metro: Last Light w wersji Redux, bo już tylko taką można dostać na Steam. Gdzieś na internecie wyczytałem "Budżet Metro: Last Light jest znacznie niższy od pieniędzy, jakie konkurencja wydaje na scenki przerywnikowe, mniej więcej 10% tego, co najwięksi deweloperzy z zachodu." I co? Nie widać!

W wersji Redux została poprawiona grafika (nie wiem jak wyglądała ona w klasycznej odsłonie), która po prostu zapiera dech w piersiach, na najwyższych detalach każda ściana, każdy cień czy nawet najmniejszy element taki jak zniszczona maska przeciwgazowa leżąca na ziemi jest tak dokładnie dopracowana, że w pewnych momentach nie wierzyłem ze to gra. Oczywiście nie zapomniano o elementach otoczenia takich jak np. deszcz lub mocny wiatr, który wieje nam w oczy i brudzi cała maskę błotem. Modele postaci również trzymają poziom nie mówiąc już o modelach karykaturalnych bestii z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. I choć widok zniszczonego, szarego i ponurego miasta nie jest niczym miłym to w Last Light wygląda to jak małe dzieło sztuki.

Oczywiście doskonała grafika byłaby niczym bez dobrej muzyki i dźwięków. O to również nie trzeba się martwić każdy dźwięk czy to odgłosu deszczu, uderzenia pioruna, ryku potwora, wybuchu granatu czy nawet charakterystycznego chrupnięcia kości po spadnięciu z dużej wysokości jest doskonale zrobiony i na dobrych słuchawkach lub głośnikach nie raz można mieć wrażenie, że ten piorun walnął nie w grze a gdzieś obok nas za oknem. Samej muzyki w grze nie ma dużo ale gdy już jest to nadaje całej rozgrywce genialnego klimatu.

Całą mechanikę gry uważam za jedną z najlepszych jakie kiedykolwiek spotkałem w grze. Strzelanie, ocieranie maski przeciwgazowej, skakanie czy nawet przeszukiwanie ciał aby podnieść trochę amunicji daje wielką satysfakcje. Monstra z jakimi musimy się mierzyć to nie tylko puste modele, które bezmyślnie na nas biegną, o nie! Każdy przeciwnik zachowuje się indywidualnie i nigdy nie wiadomo kiedy i jak zaatakuje. W grze możemy wybierać także różne wybory, nie mają one jednak dużego wpływu na fabułę, ale w jakiś sposób urozmaicają cała rozgrywkę.

Czy gra jest straszna ? W moim przypadku bałem się przez pierwsze 2 godziny gry, później przyzwyczaiłem się do „tego wszystkiego”. Oczywiście nie znaczy to, że do końca gry już nic mnie nie wystraszyło, co jakiś czas twórcy dopieszczają nas cut scenkami podczas, których można się konkretnie wystraszyć.

O fabule nie będę dużo pisał ponieważ nie chcę nikomu zbytnio spoilerować, powiem tylko tyle, że Artem czyli główny bohater gry próbuje naprawić swój największy błąd jakiego dokonał w poprzedniej części gry. Przemierzając tunele metra i zabijając setki ludzi oraz mutantów Artem spotyka wiele postaci tych dobrych i tych złych, a nawet robi sobie dziecko ;). Cała fabuła ma smutny i ponury charakter a niektóre teksty wypowiadane przez drugoplanowe postacie są tak boleśnie prawdziwe, że wprowadzają w przygnębienie, „Wy ludzie więcej zabijacie niż rodzicie”.

Przejście całej gry zajęło mi prawie 9 godzin podczas gdy grałem na normalnym poziomie trudności , to całkiem niezły wynik jak na dzisiejsze standardy. A zapomniałbym! Polecam ustawić sobie polskie napisy oraz rosyjski dźwięk, nadaje to całej rozgrywce genialnego klimatu.
Podsumowując Metro: Last Light to jedna z najlepszych gier w jakie miałem przyjemność zagrać, każdy element jest dopracowany i wyszlifowany do perfekcji, przepiękna grafika, genialny dźwięk i wciągająca fabuła – to właśnie całe metro.
10/10

Recent Activity

0.6 hrs on record
last played on Mar 7
3,112 hrs on record
last played on Mar 2
775 hrs on record
last played on Feb 28
Nucky May 20, 2018 @ 8:48am 
YOU’VE BEEN HIT BY THE

|^^^^^^^^^^^^](ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧
|UGLYY TRUCK | ‘|”“”;.., ___.
|_…_…______===|= _|__|…, ] |
.”(@ )’(@ )”“”“*|(@ )(@ )*****(@
Apokalipsa Apr 19, 2018 @ 10:21am 
Leksis od 4 lat dalej taki sam!
Dobry przyjaciel ha. Wzięło mi się na wspominki :meadowswan:
Nucky Nov 12, 2017 @ 8:19pm 
█░░░░░░░░░▄▄▀▀▀▀▀░░░░▀▀▀▀▄░█
█░░░░░░░░░░░░░░░░▀░░░▐░░░░░▐▌
▐▌░░░░░░░░░▐▀▀██▄░░░░░░▄▄▄░▐▌
─█░░░░░░░░░░░▀▀▀░░░░░░▀▀██░░█
─▐▌░░░░▄░░░░░░░░░░░░░▌░░░░░░█
──▐▌░░▐░░░░░░░░░░░░░░▀▄░░░░░█
───█░░░▌░░░░░░░░▐▀░░░░▄▀░░░▐▌
───▐▌░░▀▄░░░░░░░░▀░▀░▀▀░░░▄▀
───▐▌░░▐▀▄░░░░░░░░░░░░░░░░█
───▐▌░░░▌░▀▄░░░░▀▀▀▀▀▀░░░█
───█░░░▀░░░░▀▄░░░░░░░░░░▄▀
..... cosplay for once in your life.
Kurwa mordo ile ty solisz Aug 15, 2017 @ 1:29pm 
+rep Pizda ogień
ЯЭТAЯD[*] Jul 20, 2017 @ 7:53am 
╭━━━━━━━╮
┃  ● ══  █ ┃
┃██████████┃
┃██████████┃
┃██████████┃
┃█ ur adopted. █┃
┃█ -Mom&Dad █┃
┃██████████┃
┃██████████┃
┃██████████┃
┃   ○    ┃
╰━━━━━━━
ЯЭТAЯD[*] Jul 18, 2017 @ 4:47am 
cieniak