David Kolář
David Kolář   Prague, Hlavni Mesto Praha, Czech Republic
 
 
Game collector ❤️💚❤️
Currently Offline
Rarest Achievement Showcase
Items Up For Trade
612
Items Owned
588
Trades Made
11,730
Market Transactions
Screenshot Showcase
Mafia: Definitive Edition
1
Review Showcase
Jako fanoušek první Mafie oceňuji, že se Hangar 13 pustil do kompletního remaku. Myslím, že hra velice důstojně vylepšuje původní Mafii. Vše se snaží držet v kolejích původní hry, na některých místech však najdeme mírné odchylky - některé pasáže jsou mírně jiné, někde jsou doplněné nové informace, někde něco chybí - celkově na mě však nepůsobí dojmem, že by z toho autoři udělali kočkopsa. Dokonce bych i řekl, že na spoustě míst mi upravená verze dává větší smysl než originál. Shrnu-li to, nemyslím si, že by některé provedené změny byly špatně - spíše naopak.

DABING
Pochopitelně pro čechy velmi důležitá věc. Dabing je podle mě naprosto v pořádku. Většina hlavních rolí obsazuje opět původní dabéry. Tam, kde to nebylo možné je podle mě adekvátní náhrada. Dabing působí důstojně a profesionálněji než v původní verzi hry. Snad s výjimkou Vašuta, který bych řekl že hraje po svém a moc se netrefuje do emocí a mimiky postavy.

SOUNDTRACK
Většina hudby, až na výjimky, je jiná než v originálě. Osobně se mi ale líbí více, v původní hře mi všechny melodie přišly hrozně utahané a začali mě otravovat.

OBTÍŽNOST
Hraju hru na klasickou obtížnost a některé pasáže jsou dost těžké. Na druhou stranu systém checkpointů je poměrně benevolentní a nikdy jsem neopakoval dlouhý kus mise. Vyšší obtížnost člověka nutí v boji lépe plánovat a skutečně si dávat pozor před každou střelou, což podle mě pozitivně ovlivňuje herní zážitek a více vtáhne do děje. Doporučuji určitě začít s klasickou obtížností. V případě, že byste se objevili v místě, odkud se nemůžete dostat, hra vždycky umožňuje snížit libovolně obtížnost i v průběhu boje bez nutnosti restartovat checkpoint, což je šikovné (jediná nevýhoda je že taková změna vypne achievement za dokončení hry na klasickou obtížnost a nelze již získat jinak než začít odznova).

BOJ
Boj je po vzoru Mafie III poměrně dobře udělaný a zábavný. Tím, že u sebe můžete mít pouze dvě zbraně a při klasické obtížnosti věčně bojujete s nedostatkem nábojů, vás hra nutí více sbírat co leží na zemi a naučit se tak bojovat s různými zbraněmi, které aktuální situace nabízí. Řeší tím nešvar, kdy si u jiných her často zvyknu na jednu zbraň a používám jí po celou dobu. Nejvíce mi asi vadí systém krytí, kdy se postava příliš lepí na objekty v okolí a je problém se občas bezpečně "vymanipulovat" z krytu kam potřebuji aniž bych se odhalil pro střelbu. Ale není to game-breaker. Celkově hodnotím boj jako nadprůměrný a hlavně zábavný. Navíc oceňuji, že i v přestřelkách není k zahození používat vlastní ruce a překvapit rozběhem ozbrojeného nepřítele a srovnat ho pár ranami pěstí a ušetřit tak náboje je také uspokojující.

ŘÍZENÍ VOZIDEL
Tvůrcům se povedlo poměrně dobře simulovat těžkopádnost starých vozidel, podobně jako tomu bylo v originále. Jízda vozem je zábavná a nižší rychlost a akcelerace některých vozidel mi zde tolik nevadí oproti originálu. Celkově má člověk pocit že řídí skutečné hmotné vozidlo a ne papírovou krabičku. To alespoň platí pro jízdu v režimu simulace - arkádu jsem nezkoušel.

VEDLEJŠÍ OBSAH
Hra je zaměřena téměř výhradně na hlavní lineární příběh, jehož vyprávění ale kvalitně provedené. Hromady vedlejších opakujících se misí známých z jiných her mi zde nechybí. Hra vedlejší mise prakticky neobsahuje vyjma 11 misí telefonních budek, 5 skrytých vozidel a sbíraní časopisů a kartiček.

GRAFIKA
Grafika hry je na tom poměrně dobře, naštěstí hra už NETRPÍ nešvary z trojky (jako vybledlé barvy, tečkované a blikající stíny, přepálené světlo, extrémní rozmazání) snad mimo vynuceného TAA, který je dobré trošku elimitovat doostřením (nVidia / ReShade). V některých oblastech, zejména ve městě, v noci a za vlhka hra vypadá naprosto úchvatně. V některých částech, zejména venkov, je vidět, že by hra uvítala vyšší rozlišení textur a větší vykreslovací vzdálenost. Nicméně zde si myslím, že autoři omezili vizuální dojem díky nižší náročnosti viz dále.

OPTIMALIZACE
Hra je podle mého názoru optimalizovaná velice dobře. Na 1920x1080 a maximální detaily dostahuji s RTX 2080 ve městě 120+ FPS. To je určitě velmi nadprůměrné oproti současným hrám. Hru by tedy neměl být problém hrát na nejvyšší detaily plynule i na výrazně slabších GPU (odhadují že i GTX 1060 bude schopná udržet 60 FPS na max). A ti s ještě slabšími PC mohou ubrat nějaké detaily.

CELKOVÉ HODNOCENÍ: 8/10
Awards Showcase
x6
x7
x5
x37
x15
115
Awards Received
1
Awards Given
Steam Replay 2022
Replay 2022

Recent Activity

817 hrs on record
last played on Jun 2
5.2 hrs on record
last played on Jun 1
6.0 hrs on record
last played on Jun 1
Bubba Gump Dec 29, 2021 @ 10:04am 
✅======🏆======🏆======🏆======✅
۞║║╔║║╔╗ ║……(\___/)☢️►
۞╠╣╠║║║║ ║……(=*~*=)☢️►
۞║║╚╚╚╚╝ O…☆(”)__(”)☆☢️►
۞┊  ┊  ┊  ┊
۞┊  ┊  ┊  +REP💌►
۞┊  ┊  COOL►
۞┊  GUY►
۞ADDED YOU FOR PLAYING TOGETHER IN FUTURE►
💝I HOPE YOU HAVE A WONDERFUL DAY►
ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬ Oct 31, 2021 @ 9:38am 
💝──🏆──🏆──🏆──💝
✅ + REP
      💌💟   💟💌
   💟🌠💝💟💝🌠💟
   💌🌠💌🏆💌🌠💌
      💟🏆🔝🏆💟
🔝      💌🌠💌      🔝
   ⚡      💟      ⚡
      💫         💫
✅ Cool guy !!!
fast_and_the_curious Jul 24, 2021 @ 5:22am 
☢️●▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬●☢️►
◄☢️●▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬●☢️►


Friendly Guy !!! ❤️
We can be friends for future games ^_^


✅✅✅+REP Good Player
✅✅✅+REP Good Friend
✅✅✅+REP Nice profile
✅✅✅+REP Have a nice day !
◄☢️●▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬●☢️►
◄☢️●▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬●☢️►
♠✠†ѦRCѦÐÝUŠ†✠♠ Jul 20, 2021 @ 1:15pm 
🧚‍♂️┌──── ·⚡。゚☆: *.☽ .* :☆゚⚡. ────┐🧚‍♂️
💖💝 +Rep.Friendly guy!!! 💖💝
💓└──── 🔱。゚☆: *.☽ .* :☆゚🔱. ────┘💓
Mrmariobros222 Dec 21, 2018 @ 6:14pm 
+rep. Friendly and awesome trader :)
Sugoikage Mar 25, 2018 @ 3:25pm 
+rep nice guy. Very helpful and friendly.