spieWW
I'm from   Turkey
 
 
↓↓ Profilime Hoşgeldin Dostum Detaylı Bilgi Aşağıda ↓↓
Arkadaş listem dolu davet kabul etmiyorum .
Öğğ Ermeni Soykırımı Diye Dolaşan Arkadaşlar İçin Bir Yiğidin Sözü
"Türk Soykırım Yapmaz, Yapsa da Bana Soykırım Yapıldı Diye Gezecek Adam Kalmaz."

Listem Dolu Olduğundan Level Atlayana Kadar İstek Kabul Edemiyorum.
İmza : hadi yine iyisin lan yorum kastın, ne bekliyordun lan signed by spieWW falanmı
Tek Kuralım : Herhangi Bir Olayda Israr Etmeyin Yoksa E N G E L L E N D İ N Yazıp Her Şekilde Engellerim Sizi.

ÖNEMLİ NOT : Steam Dışı Bir Oyun Oynuyorsam Ders Çalışıyorumdur Mesaj Yazmayın
Potansiyel Durumlar
Oyunda Ama Cevap Vermiyor : AFK veya oyunda bir şey yapıyor
Çevrimiçi : Meşgul değilse mesajına anında cevap verir
vermezse uğraşma engeller
Dışarıda : Bilgisayarın karşısında yatıyor
Meşgul : Video veya flim izliyor
Çevrimdışı : Yazmama gerek varmı ?
Currently Online
Screenshot Showcase
The Witcher 3: Wild Hunt
2
Featured Artwork Showcase
Funny bar scene
3 1
Review Showcase
The Witcher 3: Wild Hunt İncelemesi

Giriş

Muhteşem The Witcher Serisinin Üçüncü Ve Son Oyunu. CD Projekt Red'den Gelen Başyapıt. 2015 Yılın Ödülü Ve 800'den Fazla Ödülü Bulunmakta. Yapım Maliyeti 81 Milyon Dolar Olarak Açıklanmış, 2017 Verilerine Göre 255 Milyon Dolar Hasılat Yapmıştır. Fazla Uzatmadan İncelemeye Geçiyorum.

Hikaye

Hikayemiz, Geralt'ın Diyar Diyar Yennefer'i Aramasıyla Başlıyor. Yeneffer'in Önceden Geçtiği Yerleri Takip Ediyor, İzler Arıyoruz. Giriş Sahnesi Bittiğinde Gözümüzü Kaer Morhen'de Açıyoruz. Küvette Keyif Yaparken Gözlerimiz Güzeller Güzeli Yennefer'i Görüyor. Biraz Hoş Sohbetten Sonra "Witcher Sense" Kullanarak Anahtarı Buluyor Ve Aşağıya İniyoruz. Ve Usta Vesemir İle Karşılaşıyoruz. Yaşlı Kurt Minik Cirilla İle İlgilenirken Uyuya Kalmış. Balkona Gidiyor, Göz Alıcı Grafikler Eşliğinde Etrafa Göz Attıktan Sonra Cirilla'yı Görüyoruz. Pratiklerini İnceledikten Sonra Bahçeye İniyor Ve Savaş Mekaniklerini Öğrenmek İçin İsteğe Bağlı Olarak Eğitim Gördükten Hemen Sonra Cirilla Eğitim Gördüğü Maketin Kafasını Uçurduğu İçin Almaya Gidiyor. O Sırada Ortalık Sessizleşiyor, Soğuyor Ve Garip Birşeyler Olduğunu Seziyoruz. Kafamızı Çevirdiğimizde Kaer Morhen Surlarına Dayanmış Wild Hunt Gemilerini Görüyoruz Ve Kötülüğün Vücut Bulmuş Halini, Eredin'le Karşılaşıyoruz. Minik Cirilla Wild Hunt'ın Getirdiği Soğuk Karşısında Donmuş, Wild Hunt Askerlerinden Birisi İse Kılıcı İle Cirilla'ya Hamle Yaparken Ekranımız Kararıyor. Az Önce Gördüğümüz Kabustan Uyanıyor, Vesemir İle Kamp Yaparken Buluyoruz Kendimizi. Vesemir İle Biraz Konuşmanın Ardından Düşüyoruz Yollara, Ve Blaviken Kasabı Geralt'ın Macerası Son Kez Başlıyor.

Grafikler Ve Tasarımlar

Grafikler Göz Alıcı Ve Bir O Kadarda Detaylı. Dokular Mükemmel Hazırlanmış. Yollarda, Ormanlarda, Patikalarda, Köylerde Veya Dağlarda Herşey Çok Detaylı Ve Gerçekçi. Mekan Tasarımları Çok İyi Hazırlanmış. Alakasız Hiç Bir Nesne Bulamıyorsunuz Girdiğiniz Ortamlarda. Renk Paletleri İse Adeta Şaheser. Novigrad'da, Velen'de, Skellige'de Veya Toussaint'ta Kullanılan Renklerin Canlılığı Veya Soğukluğu Çok İyi Düşünülmüş. Taşlar, Kayalar, Tuğlalar, Tahtalar Hepsi Sanki Gerçek Gibi Duruyor. Eğer Ultrada Oynuyorsanız Ve NVIDIA Ekran Kartı Kullanıyorsanız, Ansel Uygulamasını Açarak Harika Kareler Yakalamanız Mümkün. Bazen Görevleri, Savaşı Veya Kontratları Bırakıp Sadece Manzarayı İzleyesiniz Bile Geliyor.

Sesler Ve Müzikler

Çok Az Oyun İçin Koca Bir Orkestra Toplanır, Bu Oyunlardan Biri Haliyle The Witcher 3.
Müzikler O Kadar Harika Ve Kulağa O Kadar Hoş Geliyor Ki. Her Girdiğiniz Ortam, Her Gördüğünüz Tanıştığınız Karakter İçin Ayrı Ayrı Arkaplan Müzikleri Hazırlanmış. Ormanda, Dağda, Bayırda Gezerken Çalan Şarkılar Ayrı Bir Huzur Verirken Savaşın Ortasında Düşmanlarınızı Ölürürken Çalan Şarkılar İse Bir O Kadarda Gaza Getiriyor. Seslere Gelirsek, Haliyle Savaş Süren Topraklar Ve Açlık, Kıtlık, Hastalık Almış Başını Gidiyor. Geçtiğiniz Köylerde Veya Mekanlarda Hapşıran Öksüren İnsanların, Ağlayan Kadınların, Yetim Kalan Çocukların Ve Söylenip Duran Askerlerin Seslerini Duymanız Mümkün. Ormanlarda Ağaç "Hışırtıları" Veya Rüzgarın Yaptığı Uğultular İle Kendinizi Gerçekten Oradaymış Gibi Hissedebilir, O Atmosferin İçine Girebilirsiniz. Aksiyon Sahnelerinde İse Düşmanınızın Veya Geralt'ın Konuşmaları Yerinde Ve Mantıklı Olmuş, Bir Yaratığa Çok Yaklaştığınızda "Ne Kadar Kötü Kokuyorsun!" Gibi Bir Cümle Duyabilirsiniz Veya İnsanlarla Savaşırken "Witcher Signs" Kullandığınızda "Büyü Yapıyor Lan Bu" Gibi Benzeri Cümleler İle Karşılaşmanız Mümkün.

Mekanikler Ve İşaretler

Mekanikler Yerli Yerinde. Akıcı Ve Oturaklı Mekanikleri Var. Ne Çok Hantal Ne De Çok Hızlı Olmuş. Tam Yerinde Diyebilirim. Yakın Mesafe, Uzak Mesafe Hareketleri Çok Çeşitli. Aksiyon Sahnelerinde Yaptığınız Bir Hareketi Sürekli Görmemek Güzel bir Detay. "Witcher Signs"lerde Bir O Kadar Güzel. İgni, Quen, Aard, Axii Ve Yrden Olmak Üzere Beş Adet İşaretimiz Bulunmakta. Karakter Ekranından İşaretlerinizi Geliştirebilir, Dalga Şeklinde Savurduğunuz İgni İşaretinizi Bir Akım Halinde Atabilir, Vücudunuza Uyguladığınız Quen Yerine Quen Kalkanı Oluşturabilirsiniz. Bunun Gibi Çeşitli Geliştirmeleri İse Level Atlarken Aldığınız Kabiliyet Puanı İle Yapabilirsiniz.

Yapay Zeka Ve Yaratıklar

Yapay Zeka Gördüğüm Kadarı İle Mükemmele Yakın. Boş Boş Dolaşan Karakterler Yok. Herkesin Kendine Göre Bir Kişiliği Ve Hikayesi Var. Dünya Adeta Yaşıyor, Boş Hissettirmiyor. Herkesle İletişime Geçebiliyorsunuz. Bir Witcher'sınız Ve Heryerde Sevilmiyorsunuz. Siz Geçerken Tükürenler, Küfredenler Olabiliyor. Ama Bir O Kadarda Seveniniz Var. Bir Köyü Yaratıklardan Kurtarıp Geri Döndüğünüzde Hatırlanıyorsunuz. Çocuklar Size Hayranlıkla Bakıyorlar. Yaratıklara Gelirsek, Yapay Zekanın Önemi Sanırım Burda Kritik Nokta. Çünkü Son Derece İyi Ayarlanmış. Oyun İçerisinde Onlarca Yaratık Çeşidi Var Ve Hiçbirinin Saldrma Veya Savunma Biçimi Bir Değil. Örnek Vermem Gerekirse Bir Garkolan Ve Heyula İle Aynı Taktikle Savaşamazsınız. Hareketlerini Ve Zayıf Yönlerini Öğrenmeli, Ona Göre Karşılık Vermelisiniz. Bunun İçin Oyunda "Yaratık Külliyatı" Adı Verilen Bir Bölüm Oluşturulmuş. Yaratıkları Avlarken Buraya Göz Atmanızda Fayda Var. Aynı Zamanda Sağda Solda Bulduğunuz Kitaplarda Yaratıklar Hakkında Bilgi Edinebilirsiniz.

Görevler Ve Yan Görevler

Oyunda Esnasında Yaptığınız Görevler Diğer Oyunlardaki Gibi Yap Bitir Geç Kafasında Değil. Derin Bir Hikayeye Sahip Ve Yaptığınız Seçimler Büyük Sonuçlar Doğurabilecek Nitelikte. Görev Esnasında Seçtiğiniz Yol, Bir Kişinin Ölümüne Yol Açabilir Veya Tümüyle Bir Köyü Yok Edebilir. "Witcher Sense" Kullanarak Görev Esnasında İşlerinizide Kolaylaştırabilirsiniz. Oyunun Yan Görevleri Bile Ana Görev Olabilecek Nitelikte. Yan Görevler, Kontratlar Ve Hazine Avları Son Derece Kaliteli Ve Güzel Hikayelerle Harmanlanmış. Bu Yan Görevlere İlan Tahtalarından Veya Haritada Gördüğünüz Soru(?) - Ünlem(!) İşaretlerinden Ulaşabilirsiniz.

Simya

Oyunun Kritik Noktalarından Biride Simya. Craft Sistemi İle Aynı Mantıkta Çalışan, Sağdan Soldan Veya Öldürdüğünüz Yaratıklardan "Loot" İle Elde Ettiğiniz Öğelerle Simya Bölümünde İksirler, Yağlar, Glifler Veya Kaynatılmış Özler Üretebilirsiniz. İksirler İle Savaşırken Canınızı Doldurabilir, Vuruş Şiddetinizi Arttırabilir Bunun Benzeri Ekstralar Alabilirsiniz. Yağları Savaşacağınız Yaratığın Türüne Göre Kılıcınıza Sürebilir, Ekstra Hasar Verebilirsiniz. Glifleri Kılıcınıza Uygulayarak Geçici Değil Kalıcı Ekstralar Elde Edebilirsiniz. Yanma, Dondurma, Sendeletme Gibi Türleri Olan Glifleri İster Üretebilir İstersenizde Pek Ucuz Olmayan Miktarlarda Otacılarda Veya Simyacılarda Bulabilirsiniz. Tabii Bu İksirleri Kullanırken Gözünüzü Toxicity Barından Ayırmamanızı Tavsiye Ederim. Aksi Taktirde Zehirlenip Can Kaybetmeye Başlayabilirsiniz.

Genişleme Paketleri (DLC)

2'si Ücretli Geri Kalanını Ücretsiz Olarak Elde Edebileceğiniz Toplam 19 DLC Bulunmakta.
Ücretli Olan Hearts Of Stone Ve Blood & Wine DLC'leri Oyuna Yeni Bir Hikaye, Karakterler Ve Yaratıklar Gibi Materyaller Ekliyor. Parasını Sonuna Kadar Hakediyor. Ücretsiz Olan DLC'ler İse, Yennefer, Ciri Veya Triss İçin Alternatif Bir Görünüm, Yeni Saç Stilleri, Yeni Bitiriş Hareketleri Gibi Ufak Detaylar Ekliyor.

Fiyatlandırma

Sadece Oyunu 59.99 TL'ye,
Heart Of Stone Genişleme Paketini 19.99 TL'ye
Blood & Wine Genişleme Paketini 39.99 TL'ye
Bunların Hepsini Bir Arada Alabileceğiniz "Game Of The Year" Versiyonunu 74.99 TL'ye Alabilirsiniz..

İndirimlerde Kaçırmamanızı Önerir, İyi Oyunlar Dilerim!
Favorite Game
367
Hours played
64
Achievements
Completionist Showcase
Awards Showcase
x4
x2
x3
x2
x2
17
Awards Received
3
Awards Given
Items Up For Trade
2,128
Items Owned
1,479
Trades Made
3,041
Market Transactions

Recent Activity

153 hrs on record
last played on Apr 17
38 hrs on record
last played on Apr 17
367 hrs on record
last played on Apr 17
Uras Apr 10 @ 6:32am 
+rep good trader :winter2019happydog:
☯ CroX ☯ Apr 4 @ 5:46pm 
____❄️❄️❄️❄️❄️__________❄️❄️❄️
__❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️______❄️❄️❄️
❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️__❄️❄️❄️❄️
❄️❄️❄️❄️❄️❄️+REP❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
_ ❄️𝕎𝕖 𝕔𝕒𝕟 𝕓𝕖 𝕗𝕣𝕚𝕖𝕟𝕕𝕤 𝕗𝕠𝕣 𝕗𝕦𝕥𝕦𝕣𝕖 𝕘𝕒𝕞𝕖𝕤 ^-^❄️
__❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
____❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
_______❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
_________❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
___________❄️❄️❄️❄️❄️❄️
____________❄️❄️❄️❄️❄️
_____________❄️❄️❄️
_____________❄️❄️
MESUT KOMİSER Apr 4 @ 1:34am 
+rep
☢●▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬●☢► 
◄☢●▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬●☢► 
 
 
Friendly Guy !!! ❤️ 
We can be friends  for future games ^_^ 
 
 
✅✅✅+REP Good Player  
✅✅✅+REP Good Friend 
✅✅✅+REP Nice profile  
✅✅✅+REP Have a nice day !  
 
 
 
 
◄☢●▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬●☢► 
◄☢●▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬●☢►
Opigra Mar 20 @ 2:39am 
sup bro, lets play together, send me a friend request pls
spieWW Mar 12 @ 9:47pm 
lan