Brasikona |CZ|
Prague, Hlavni Mesto Praha, Czech Republic
 
 
Nezírej tak! Lítostným pohledem jen v lítost zvrátíš můj strohý úmysl. Můj čin pak ztratí účin i barvu! Z krve budou slzy...
Vy nevidíte nic?


Omlouvám se těm, kteří mi píšou a já neodpovídám, bohužel na Steamu netrávím mnoho času – když už se dostanu ke hraní, často tak ani nečiním skrz knihovnu, a mobilní Steam je na mé nervy prostě "moc".
Currently Offline
Screenshot Showcase
Ha! A teď se můžu chlubit, že mám jméno v KCD...
21 9
Awards Showcase
x6
x9
x16
x2
x11
77
Awards Received
10
Awards Given
Review Showcase
"Yes, Kate Walker?"

+ Poutavé vyprávění i dialogy, k postavám si lze vytvořit vztah a prožívat příběh s nimi
+ Půvabná vizuální stránka, výtvarná stylizace podporuje celkovou estetiku hry
+ Úchvatný hudební doprovod, bezchybně zpracované audio, příjemný anglický i francouzský dabing
+ Hádanky a jejich různorodost, zakomponování hudby coby mechanismu, využití „nového“ společníka
+ Dostatek nejrůznějších dokumentů, komentářů a interakcí, jak s postavami, tak s předměty

- Hádanek by přece jen mohlo být o něco více
- Občas ztížený a nepohodlný pohyb ve 3D scéně, nemožnost přizpůsobit si ovládání, příležitostné škubnutí obrazu při střihu nebo změně pohledu
- Chybí možnost přeskakovat již viděné (a například omylem znovu spuštěné) interakce a cutscény

----------
Vývojáři se poučili ze svých chyb, které trápily třetí díl, jenž dorazil před pěti lety, a výsledek vážně stojí za to. Já jsem zkrátka nadšená. Čtvrtá Syberia opět servíruje poutavý příběh napříč časem v mimořádně vyvedeném krásném světě, v němž žijí téměř skutečné osudem zmítané postavy. The World Before je vskutku působivou herní i výtvarnou záležitostí. Pakliže jste měli tu čest s předchozími díly, zcela jistě vás čeká závan nostalgie díky nezaměnitelné poetice a rukopisu Benoîta Sokala a jeho týmu, a pokud ne, určitě brzy pochopíte, co je hlavní předností hry. Ve čtvrté Syberii je duše a i tentokrát se ji hra nebojí vystavit na odiv.

Je krásná, okouzlující, fascinující, zábavná. A jakmile jejímu kouzlu propadnete, svět plný automatů a dalších strojů ani příběh, který vypráví, vás jednoduše nepustí a vše prožijete až do konce. Výborně napsaný příběh, dobře vyvedené postavy a úchvatnou grafiku, v níž výtvarná stylizace podporuje celkovou estetiku hry, navíc doplňuje i řada skvělých nápadů a hádanek, které ze hry činí skutečně zábavnou point and click adventuru, a famózní zvuková stránka, jak ruchová, tak hudební. Co dodat, Inon Zur je zkrátka génius. Odpustíte-li hře občasné komplikace s ovládání, ovšem nijak zvlášť závažné, čeká vás úžasný zážitek. A pokud jste znalci série, pak věřím, že i krásný nostalgický výlet do minulosti.

Sám Sokal se vydání již bohužel nedožil, avšak výsledná hra je tím nejlepším pomníkem, jaké si jeho dílo zasloužilo. Já každopádně doufám, že Kate Walkerová i přes skon otce série ještě neřekla poslední slovo. Konec totiž nevyřkl úplně vše a naznačuje další možné pokračování a nové dobrodružství, do kterého bychom se mohli společně s Kate vrhnout. A já bych si jej upřímně přála.

Pokud vás hra zajímá, případně jste fandy Syberie, a doteď jste tak ještě neučili, možná bych doporučila přeskočit trailery. Věřím, že mi neznalost jakéhokoli úryvku dialogu či místa přinesla ještě o něco intenzivnější zážitek.

Více zde: https://www.vortex.cz/recenze-syberia-the-world-before/

9/10
Video Showcase
Mafia 2 - Complete Soundtrack (2010) | OST, in-game, cut, unreleased (Matúš Široký, Adam Kuruc)
3 1

Recent Activity

288 hrs on record
last played on Mar 22
31 hrs on record
last played on Mar 19
0.0 hrs on record
last played on Mar 9
RIVAI Feb 14 @ 6:02am 
have a nice valentine♥♥
Piggsy Dec 24, 2022 @ 2:41am 
Krásné, kouzelné a klidné Vánoce + hodně úspěchů v roce 2023 Ti přeje zlaté prasátko Piggsy. :happypiggy::lost_ld::steamflake::ElderRaceSign::MSCaptain::snowfl::zgsanta::whfstar::piglet:
Brasikona |CZ| Nov 9, 2022 @ 4:12pm 
Prosím, a co je to ta Mafija?
ValiantFan771 Nov 8, 2022 @ 11:15am 
Pokud je vám život drahý tak před ní nikdy neříkejte, že je Mafia špatná hra. Nebo mě je to vlastně jedno. Dělejte si co chcete. A já vás rozhodně nechci odrazovat od toho aby jste říkali pravdu. I když to někdo nedokáže přijmout.
fourgrams4 ㊅ Apr 15, 2022 @ 5:52am 
+rep super Recenze na Poldu 7 :good:
Piggsy Apr 14, 2022 @ 10:56pm 
Ahoj, líbí se mi tvé recenze, takže posílám žádost o přátelství. :lunar2019coolpig::ss13ok: