34
Products
reviewed
516
Products
in account

Recent reviews by Blurp

< 1  2  3  4 >
Showing 1-10 of 34 entries
No one has rated this review as helpful yet
2.3 hrs on record
DISTRAINT to króciutka ale całkiem przyjemna gra przygodowa. Wcielamy się w młodego adepta sztuki komorniczej, któremu na drodze do wymarzonego bogactwa i kariery stoją własne wyrzuty sumienia. Fabuła nie jest skomplikowana ale dosyć interesująca. Twórca gry postawił na klimat: gęsty i soczysty. Udało mu się to osiągnąć mimo nieskomplikowanej rozpikselowanej grafiki i raczej oszczędnej oprawie dźwiękowej. Zagadki w grze nie są trudne do rozwiązania a co najważniejsze ich rozwiązania są logiczne. Żeby ukończyć grę naprawdę nie potrzeba psuć zabawy solucją. Drobny minus za sterowanie. Kwestią otwartą pozostaje czy gra na 2 godziny jest warta swojej ceny o ile nie została kupiona w jakimś bundlu. Jeśli jednak już masz ją na koncie zdecydowanie warto zagrać.
Posted February 24.
Was this review helpful? Yes No Funny
No one has rated this review as helpful yet
1 person found this review funny
1.8 hrs on record
Gomo to klasyczna gra przygodowa typu point'n'click. Gracz wciela się w sympatycznego pluszakostwora, który musi uratować swojego ukochanego pieska porwanego przez szantażystę z kosmosu. Rozgrywka polega na rozwiązywaniu prostych łamigłówek typu "znajdź jakiś przedmiot i użyj go na innym przedmiocie a czasem ułóż/rozwiąż jakieś puzzle". Zagadki są logiczne a tam gdzie trzeba np. wpisać kod zawsze w pobliżu ukryte są mniej lub bardziej oczywiste wskazówki.

Wielką zaletą gry jest klimat zbudowany przez bardzo dobrą oprawę graficzną i muzyczną. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że autorzy czerpali inspiracje z przygodówek ze stajni Amanita Design - zwłaszcza z klasycznego Samorost czy Machinarium. Tu też mamy fajną, ręcznie rysowaną grafikę i zabawną, klimatyczną oprawę muzyczną (aczkolwiek uczciwie trzeba przynać, że skala i jakość jednak są po stronie twórców z Amanity).

Mankamentami gry są zbyt proste zagadki i rozmiar. Grę można bez wysiłku przejść w ciągu godziny. Szkoda. Na szczęście przy obecnych promocjach na Steam gra kosztuje już poniżej 2zł. Za tyle zdecydowanie warto ją kupić i zrelaksować się przez godzinkę.
Posted May 9, 2018. Last edited May 9, 2018.
Was this review helpful? Yes No Funny
11 people found this review helpful
13 people found this review funny
1.1 hrs on record
Gra ćwicząca spostrzegawczość i czas reakcji. Należy zaregować odpowiednio w zależności od tego czy kolor liter zgadza się z nazwą koloru jaką tworzy napis. Plus oczopląs. Miłośnicy zielska powinni być ukontentowani.
Posted July 16, 2017.
Was this review helpful? Yes No Funny
4 people found this review helpful
1 person found this review funny
0.7 hrs on record
Ten symulator oczekiwania na załadowanie gry/programu/strony to nie gra - to wytwór kupopodobny. Nazwać go po prostu kupą to obraza szlachetnych ekskrementów. Dziełko sfrustrowanego krytyką innego swojego szajsu programisty, który wysilił się na żart ale mu nie wyszło.
Posted July 16, 2017.
Was this review helpful? Yes No Funny
1 person found this review helpful
1 person found this review funny
3.2 hrs on record
orbt xl to mega grywalna gra zręcznościowa bazująca na ultra prostym pomyśle wykorzystującym elementarne zasady fizyki rządzące ruchem po orbicie. Celem gracza jest utrzymać jak najdłużej planetę/księżyc/kostkę Borga/psią mordę/Słońce/czarną dziurę/Gwiazdę Śmierci na orbicie czarnej dziury. Przytrzymując przycisk klawiatury/myszy/kontrolera gracz przyspiesza ruch planety. Tym samym zwiększa się siła odśrodkowa, która wypycha planetę na bardziej odległą orbitę. Puszczasz przycisk - planeta zwalnia i zaczyna spadać na powierzchnię gwiazdy. Dodatkowo trzeba unikać kolizji z kosmicznym śmieciem ściąganym przez grawitację czarnej dziury. Punkty przyznawane są za każde okrążenie centralnej dziury oraz za ryzykanckie przeloty przez ogon gazów pozostawiany przez spadające ciała niebieskie. Chociaż brzmi prosto wcale niełatwo długo przeżyć. I bardzo dobrze. Bo kolejne partie są szybkie i krótkie. Świetna gra akurat na przerwę.

Za
+ Proste zasady.
+ Grywalna.
+ Cena.

Przeciw
- Bardzo monotonna oprawa muzyczna.
Posted April 22, 2017. Last edited April 22, 2017.
Was this review helpful? Yes No Funny
No one has rated this review as helpful yet
1.3 hrs on record
Gra tak zła że aż niemal dobra
Pain Train to kolejny zombie shooter. Akcja rozgrywa się na stacji metra i tylko tam. Fala za falą najpierw musimy porozwalać coraz to liczniejsze spawnery aby móc zmierzyć się z ciągle tym samym bossem. Aby zabić bossa trzeba wpierw zniszczyć generatory osłon, które z resztą wyglądają jak spawnery (które przed chwilą rozwalaliśmy). I tyle! Gra wygląda nienajgorzej ale jest biedna pod każdym względem. Jest tak źle że aż prawie zabawnie. Ale tylko przez pierwsze 20 minut. Potem jest tylko nuda. Dobrze, że chociaż jest tanio, bo jedynymi atrakcjami tej gry są karty kolekcjonerskie i prawie 600 trywialnych do zdobycia osiągnięć. Strzał - osiągnięcie. Zabity zombiak - osiągnięcie. Zabrakło tylko osiągnięć za osiągnięcia. Dwa kilo mułu i litr szamba na dodatek.
Posted February 21, 2017.
Was this review helpful? Yes No Funny
4 people found this review helpful
22.2 hrs on record
Udana odmiana klasycznej gry
Pac-Man to klasyka klasyki. Kwintesencja grywalności przy maksymalnej prostocie rozgrywki. Od czasów oryginalnego praszczura powstała niezliczona ilość mutacji Pac-Mana. Niemniej jednak z grywalnością bywało różnie - na ogół słabo. PAC-MAN 256 jest tutaj wyjątkiem. Autorzy twórczo podeszli do tematu. Mamy tu nieskończoną planszę i chmary duszków usiłujących nas zeżreć. W dodatku graczowi depcze po piętach glitch, który niczym Langoliery Stephena Kinga pożera odwiedzoną już przez Pac-Mana przestrzeń zmuszając do ciągłego parcia do góry. Gra zawiera też element strategiczny: duszki różnego koloru zachowują się w różny sposób. Poznawszy ich zachowanie gracz może zawczasu zaplanować trasę którą się porusza. No i jak w klasyku, po skonsumowaniu power-upa można wziąć srogi rewanż na upierliwych duchach. A że asortyment powerupów jest całkiem spory i urozmaicony można duchy zżerać na surowo, podsmażyć, spalić, detonować itd. Słowem - dzieje się. Naprawdę udana i przyjemna gra, w którą warto zagrać.
Posted February 15, 2017. Last edited February 15, 2017.
Was this review helpful? Yes No Funny
No one has rated this review as helpful yet
0.9 hrs on record
Słaba koncepcja
Czasem osiągnięcie sukcesu wymaga poświęcenia - tytuł gry stanowi jej kwintesencję. Gracz steruje ludzikiem eksplorującym po omacku świat pogrążony w całkowitych ciemnościach w poszukiwaniu portalu do następnego poziomu. Z czasem pojawiają się przeszkadzajki: ruchome i stacjonarne piły tarczowe oraz dżin morderca podążający za graczem tyleż niestrudzenie co całkowicie przewidywalnie dzięki czemu można z łatwością go unikać. Każde poświęcenie życia, czy to celowe harakiri spacją czy też nieintencjonalne pozostawia w miejscu spoczynku lśniącą duszyczkę rozświetlającą mrok istnienia kolejnemu pokoleniu błądzących po omacku ludzików. A po ludzku: im więcej giniesz tym masz więcej światła i tym jest łatwiej. Acha, zapomniałem dodać że w trakcie eksploracji możesz znaleźć cztery nic nie wnoszące do gry artefakty.
Można grać w kilka trybów: klasyczne błądzenie po omacku szczura po labiryncie; bezsensowny endless polegający na zebraniu medali z niewielkiego, zapętlonego na krawędziach obszaru porośniętego smętnymi drzewkami; swobodny spadek polegający na unikaniu pojawiających się tu i ówdzie pił; no i prymitywna wariacja Pac-Mana gdzie trzeba zeżreć wszystkie gwiazdki unikając przy tym kontaktu z flegmatycznymi kostkami żelu. Już na grzybobraniu można liczyć na więcej emocji.
Gra jest prosta pod każdym względem. Nie stanowi żadnego wyzwania. Nie nagradza ani nie karze. Co tu dużo gadać - po po prostu pomysł na grę jest słaby.
Posted October 18, 2016.
Was this review helpful? Yes No Funny
No one has rated this review as helpful yet
1 person found this review funny
1.4 hrs on record
Krótka i bez sensu
Planet Driller to gra będąca żałośnie ubogim klonem całkiem udanej gierki SteamWorld Dig. Tutaj latamy stateczkiem, który wydobywa minerały z ziemi. Minerały potem sprzedajemy a za zarobione pieniądze kupujemy paliwo, ulepszenia do stateczku i większe stateczki. Oczywiście im głębiej się dokopiemy tym cenniejsze minerały wydobywamy. Jedyną przeszkadzajką, która może nam zrobić krzywdę są rozrzucone tu i ówdzie pola eksplozywnej lawy. Dodatkowo będąc na powierzchni możemy oberwać meteorem podczas deszczu meteorytów. Dodajmy do tego oświetlenie pod ziemią zależne od pory dnia na powierzchni i nie pozostaje nic innego jak pogratulować idiotycznych pomysłów twórcom.

Gra jest ultra prosta i nie stanowi absolutnie żadnego wyzwania. Można ją ukończyć w godzinę wbijając przy okazji wszystkie osiągnięcia. Ale nawet w ciągu tej godziny można się znudzić bo po pół godzinie gry w sklepie nie ma już czego kupować a kasą można tapetować kible. Szkoda czasu i pieniędzy na tę grę. Typowy bundlowy crap służący za wypełniacz.
Posted July 27, 2016.
Was this review helpful? Yes No Funny
No one has rated this review as helpful yet
2.3 hrs on record
Krótka za to klimatyczna
Transmission: Element 120 to darmowy mod do Half-Life 2 będący samodzielnym epizodem osadzonym w uniwersum klasyka Valve. Gwoździem programu jest zmodyfikowany Gravity Gun, który tutaj zamienia się broń strzelającą kulami energii i umożliwiającą wykonywanie rocket jumpów. Wpierw jednak trzeba tę broń odnaleźć.

Gra jest bardzo krótka - składa się z zaledwie czterech rozdziałów. Nie jest też trudna. W zasadzie jedyną trochę trudniejszą walkę stoczymy podczas epilogu. Poza tym rozgrywka jest bardziej nastawiona na rozwiązywanie problemów niż walkę. Warto więc zwracać uwagę na pojawiające się sugestie np. w formie napisów wysmarowanych fosforyzującą farbą na ścianach korytarzy.

Mod znakomicie wpisuje się w klimat oryginalnego Half-Life 2. Na pochwałę zasługuje bardzo dobra oprawa muzyczna. Autorzy moda nie poszli na łatwiznę i postarali się nowe utwory, których naprawdę przyjemnie się słucha.

Zdecydowanie warto poświęcić chwilę i zagrać!
Posted June 28, 2016. Last edited June 28, 2016.
Was this review helpful? Yes No Funny
< 1  2  3  4 >
Showing 1-10 of 34 entries