kek reis
Sezer Çelik   Mersin, Icel, Turkey
 
 
Battle.net : WTFLLama#21492
Origin: dafuggllama
Social Club: dafuggllama
uPlay: WTFLama
Currently Online
AKP'YE VERECEĞİNE SAADET'E VER!
“Müslümanlığın bizatihi kendisi laiktir. Açın Sultan Fatih’in İstanbul’un Fethinin arkasından çıkardığı beyannameyi, okuyun; Galata’daki Cenevizlilere dahi: “Bütün haklarınız benim teminatım altındadır. Her türlü inanç hürriyetine sahipsiniz. Patrikhane her türlü hizmetine devam edecektir” demiştir. Hz. Ömer Efendimizin Kudüs’ü fethettiği zamanki beyanatına bakın: “Herkes kendi dininde serbesttir. Her inanç sahibi kendi ibadetini muntazam yapacak, rahatlıkla yerine getirecektir. Sizin koruyucunuz benim”demiştir. Selahattin Eyyubi Kudüs’ü aldıktan sonra aynı şekilde: “Hepinizin inancının teminatı benim” demiştir. Bizim tarihimiz hep bunlarla doludur, dünya alem buna şahittir. Bunun için Müslümanlık içindedir bizzat laiklik. Aslında Müslümanlık varken ayrıca laiklik diye bir şey aramanız bile gereksizdir. Müslümanlık her zaman, herkesin dinine saygı göstermiştir. Bakınız Müslümanlıkta hiçbir zaman, şahısların Dine ait kurallara aykırı hareket etmesiyle ilgili bir ceza-i müeyyide getirilmemiştir. Kur’an-ı Kerim’de iki tane nizam vardır. Bir “Genel İnsanlık Nizamı”. Bu genel insanlık nizamında müsaade edilenler var, yasak edilenler var. Yasak edilenler nedir; adam öldürmek, yalan yere şahitlik etmek, çeşitli ahlaksızlıklara yönelmek, ırz ve namusa tecavüze yeltenmek; bütün bunların hepsinin ve her din için eşit oranda cezası vardır. Ama namaz kılmamışsa bunun bir cezası yoktur, çünkü bu Allah’la kul arasındadır. Ancak bu durumda Müslümanlar için tavsiye vardır, o da tatlı dille yapılacaktır. ‘Namazını kılarsan yarın şu sevabı alırsın’ diye uyarılacaktır. Müslümanların yapacağı işlerin adı “Helal”, yapmayacaklarının adı “Haram”dır. Herkesin yapacağı işin adı “Maruf”, yapmayacağı işin adı “Münker” olmaktadır. İki ayrı sistem tarif edilmiştir. Maruf ve Münker’de ceza vardır. Çünkü herkesi bağlayıcıdır ve temel insan haklarıyla alakalıdır. Hangi dinden olursa olsun adam öldürmeye kalkışırsanız, zina yaparsanız, yalan yere şahitlikte bulunursanız, hırsızlık yaparsanız cezasına katlanırsınız. Ama namaz oruç vs. Müslümanlara ait şahsi ibadetleri terk etme gibi hususlara gelince bunların dünyalık cezası konulmamıştır. Bunlar tavsiyeyle, telkinle, tatlı dille, kavli leyyinle anlatılacaktır. Bundan dolayı eğer Milli Görüş okulundan ve arka kapıdan kaçıp top oynamazsan, o zaman bilirsin ki Müslümanlık, laiklikle tamamen bir aradadır, hiçbiri arasında tezat bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayıdır ki bizim elli senelik geçmişimizde, Anayasanın Laiklik maddesiyle değil, bu maddeye aykırı hareket edilmesiyle mücadele ettiğimiz ortadadır.”

-Necmettin Erbakan


"Hem müslüman hem laik olunmaz. Ya müslüman olacaksın ya laik! İkisi bir arada olduğu zaman adeta ters mıknatıslanma yapar, mümkün değil bir arada olması. E durum böyle olunca ben müslümanım diyenin tekrar gelip ben laikim demesi mümkün değil. Niye? Çünkü müslümanın yaratıcısı olan Allah kesin hakimiyet sahibidir. "Egemenlik kayıtsız şartısız milletindir", bak, yalan. Koskoca bir yalan. Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır."

-Recep Tayyip Erdoğan
Favorite Group
Welcome to the main page of our council
4
Members
0
In-Game
1
Online
0
In Chat
OG Tim the TOOLZ man Taylor Jun 9 @ 11:41pm 
xo
OG Tim the TOOLZ man Taylor Jun 9 @ 11:41pm 
AUSTRALIA isnt Asian mate. Try killing people with a 250ping you chat pig. Itll cuck you harder then your daddy got it last night
Fleecy Bear Feb 10 @ 8:45am 
+rep, fast and goot trader.
πlif Jan 5 @ 12:04pm 
Greetings!Good guy :D
retired Jan 5 @ 12:04pm 
disgusting turk should be extinct with the rest of them
DeadlyAddiction Oct 15, 2017 @ 11:22pm 
omg rocket leauge you are dead too me :'( xD