SirMurloc
Onur
 
 
No Gods or Kings, Only Man
Currently Offline
Last Online 11 hrs, 24 mins ago
Artwork Showcase
Jaina Proudmoore
4 1 2
Review Showcase
Şunu söylemek istiyorum ben bu oyunu oynarken gerçek anlamda bu oyunu erken erişimde sanıyordum ta ki arkadaşım bu oyun erken erişimde falan değil tam çıktı diyene kadar. Oyunda okadar hata ve eksiklik mevcutki bu oyunun tamamen çıkmış olduğuna inanamadım. birazdan bu hatalardan aklıma gelenleri anlatacağım

Önce yazımıza güzel başlayalım ve oyunun hem güzel yönlerinden bahsedelim hem de tanıtalım.

Oyunda 1 tane jason voorhees ve 7 tane falan kurbanımız oluyor. Kurbanlarımızın amacı kaçmak. ( nasıl olduğu önemli değil yeter ki kaçsınlar) Bu oyun kaçmak için çeşitlilik katmış ve bu gerçekten iyi olmuş. Kaçmak için 2 tane araba 1 tane tekne ile istediğinizden biriyle kaçabiliyorsunuz. İsterseniz polisi arayıp polis sayesinde de kaçabilirsiniz.Zamana oynayıp sürenin bitmesinide bekleyebilirsiniz. Hatta jasonu bile öldürebilirsiniz! Tabi bu biraz uğraştırıcı ve biraz da zor olsada güzel bir detay olmuş öldürebilmek. Jasonumuzun amacı ise kurbanlarımızı öldürmek tabi ki. Oyunda karakter bakımındanda çeşitlilik katmışlar ve bu olay güzel olmuş gerçekten. Her karakterinde farklı özellikleri bulunuyor. Jasonların bile filmlerdeki farklı halleri mevcut. Her jasonunda özelliği farklı oluyor.

Kurbanlarımızın hepsinin farklı özellikleri bulunuyor. Mesela birinin tamiri daha iyiyse öbürünün gizliliği daha iyi oluyor. Bu kurbanlara bazı perkler de takabiliyoruz bu perkleri açmak içinse biz level atladıkca gelen puanlardan rastgele perk aç demeliyiz. Perkler şansınıza çıkıyor. Bazen her maç yanınıza alacağınız bir perk çıkarken bazen çöp perkler çıkabiliyor. İşin iyi tarafı bu perkleri satabiliyoruz. Jasonlara gelirsek her jasonun da farklı özelliği oluyor. Mesela kimisinin silahı daha güçlü vururken öbürü suda daha hızlı yüzebiliyor. Bu jasonlara da puanlarla öldürme seçenekleri açabiliyoruz. Jasondan jasona bazı öldürme şekilleri de değişiyor.
Oyun içinde bu kurbanlarımız ev ev dolaşarak eşya bularak ilerliyorlar. Bu eşyaların arasında araba için akü, tekne için motor pervanesi ve benzin gibi şeyler de bulabiliyorsunuz. Jasonumuz ise 4 ana yeteneği ve 2 tane silahı ile kurbanları yakalamaya çalışıyor. Bu ana yeteneklerden biri haritada istediği yere ışınlanma, biri kısa zamanda uzak mesafe kattetmek için yine ışınlanma türü birşey ve buna benzer. Silahları ise Jasonun elinde bulunan ana silahı saymazsak 2 tane var. Biri uzaktan fırlatmak için bıçak öbürü de ayı kapanı. Bu silahlar sınırlı olduğu için arada etrafta toplaması gerekiyor.
Oyuna arkadaşlarınızla girebiliyor ve çok eğlenebiliyorsunuz ama bu olayın bir olumsuz yanı var onada birazdan geleceğim.

Oyunu tanıtırken güzel yanlarından da bahsettim ama şimdi oyunun kötü yanlarına geldik. Bunlar başta sizin gözünüze çarpmasada oynadıkca sizi biraz sinirlendirebilecek kötü yanlar. Aklıma gelenleri maddeler hallinde yazacağım

-Oyunda arkadaşlarınız ile oynayabiliyorsunuz demiştim. Buda gerçekten eğlenceli oluyor ama jasonun bir kurban arkadaşı varsa bu kurban jasona ciddi anlamda yardım ediyor ve oyunu kazanmanızı imkansız hale getiriyor. Bazıları bunu gizli gizli yapıyorken bazıları gözünüze sokarak jasona yardım ediyor. Hepiniz öldürmeyi sağladıktan sonrada kendisi de kaçıp gidiyor ve puanınıda cebe indiriyor. Bunu nasıl yapıyorlar derseniz kurbanlar bir harita buldumu tüm arkdaşlarının yerini görebiliyorlar ve yerinizi jasona söyleyebiliyorlar. Bazıları diğer oyuncuları arabaya bindirip arabayı sürüp arabayı bilerek ağaca falan çarparak bozuyor ve siz arabadayken jasonun sizi yakalamasını sağlıyor. Bu örnekler uzar da gider.

-Trollerde var tabi. Oyunda takım arkadaşına saldırma mevcut. Bazıları size bilerek saldırmaya başlıyor ve sizi öldürebiliyor. Bazen de kendiniz savunmak ister ve size saldıranı öldürürsünüz o zaman oyun size -1000xp veriyor ve oyun sonu sadece 1xp kazanmış oluyorsunuz. Oyunda oylama ile atma yada rapor etme sistemi olmadığı için müdahale etme şansınızda yok. Aman ne güzel.

-Oyunda jason fazla güçlü. Şimdi bazıları sen kaçmasını bilmiyorsun yav falan diye laf edecekler ama öyle. Jason haraket eden herkesin ses izlerini görebiliyor. Bu konuda bir sıkıntım yok ama tek başınıza kaldığınızda izinizi belli etmeden kaçmanız çok zor oluyor. Eğer elinizde de iyi eşyalar yoksa kaçmanız tam işkence olur sizin için. Hatta jason oyun sonlarına doğru öfkesi dolarsa rage i aktif oluyor ve tüm kilitli kapıları tek hamlede indirebiliyor. Bu konuda da sıkıntım yok ama bu rage genelde oyun sonlarında doluyor ve oyun sonlarında da 1-2 kişi kalmış oluyor. Zaten tek başınızayken kaçmak zor oluyorken bide işin içine bu rage girince staminanız bitince ve çakınız olmayınca kaçmak işkence oluyor bazenleri de imkansız. En azından kurbanlarda da bu tarz bir özellik olsa mesela tek başlarına falan kaldıklarında staminalarında büyük artış olsa yada daha sessiz hareket edebilseler. Çünkü oyun sonunda tek kaldığınızda gerçekten çok zor durumda kalıyorsunuz bide diğer takım arkadaşlarınız ölmeden önce arabayı, tekneyi falan tamir edememişse ev ev gezip malzeme aramanız gerekir.

- Oyunda araba sürüş mekaniği bana çok saçma geldi. Bunun düzeltilmesi lazım çünkü çok garip ve çok saçma bir sürme mekaniği var özellikle bunu dönüşlerde farkediyorsunuz.

-Oyunda suda yüzme , suda jasonun sizi yakalaması , suda jasonun tekneyi devirmesi, suda ölmeniz falan da bana çok yapmacık geldi.Jason iskelenin üstündeyse sizde altındaysanız sizin boğazınızı grab yeteneği ile yakalabiliyor. Aa bide bazen tekneden suya atlayan adamın bir süre suyun üstünde yürüyebilmesi var.

-Jasonun kurbanın boğazını yakalama mesafesi bana çok fazla geldi. Arada 30 cm falan varken nasıl yakalıyor merak ediyorum. Bide jason biraz ışınlanma tarzı hızlı hareket edebiliyor bunu kullanarak arkanıza veya önünüze geçip aniden boğazınınıza yapışabiliyor. En azından ışınlandıktan falan sonra birkaç saniye boğaza yapışmak için bekleme süresine girerse daha iyi olur diye düşünüyorum çünkü boğaza yapıştıkdan sonra çakınız yoksa kurtulmanız çok zor.

-Oyunda bağlantı sorunları çok fazla var

- Optimizasyonu çok iyi değil

-Sayılmayacak kadar çok bug var en son oyunda levelim sabitlenmişti.( Ciddi anlamda sabitlenmişti bar tamamen dolu olduğu halde level atlayamıyordum)

-Jason sizi görsün görmesin, takip etsin yada etmesin oyunda arada alakasız müzikler giriyor. Bu müziklerin jasonın sizi kovalamadan girmesi çok yersiz oluyor gerçekten

-Maçtan çıkanlar içinde bir ceza bulunmuyor. Oyun başında jasonı rastgele birisi oluyor ve bazıları jason olamadı diye oyundan çıkıp gidiyor. Ozamanda kaçmanız zorlaşıyor tabi. Zaten oyunda oylama ile atma veya şikayet etme sistemi yok bari ceza alsalarda oyundan ölmeden çıktıkları için. Yada bir matchmaking sistemi gelse counsoler olmak isteyen olur jason olmak isteyen olur.

-Eşleştirme sistemide yanlış geldi bana. Oyunda ben 5-10 levelken aynı lobiye 100-110 level adam gelmesi çok mantıklı değil bence.

-Oyun çok az güncelleme alıyor ve aldığı güncellemeler de çok bir şey değiştirmiyor

Kısacası oyunun iyi yönleri kadar kötü yönleride var. Şunu söyleyebilirim arkadaşlarınızla baya eğlenebilirsiniz. Ama uzun süre girerseniz bu kötü yönler gözünüze batmaya başlayabilir. Oyun eğlenceli ama sanki erken erişimdeymiş gibi havası olan bir oyun. ben oyunu oynadığım süre boyunca erken erişimde sanmıştım. Normal de erken erişim olayını sevmem ama bu oyuna gerekirdi çünkü gerçek anlamda bu oyuna atılabilecek bir sürü güncelleme var. Böyle bir oyun için 60 tl gerçekten fazla ve indirime girmediği sürece sakın almayın derim ama İndirime girerse denemenizi öneririm. Eğer olurda yolunuz kristal göle düşerse beni ziyaret etmeyi unutmayın.
Favorite Game
213
Hours played
55
Achievements

Recent Activity

573 hrs on record
last played on Aug 25
13.2 hrs on record
last played on Aug 7
460 hrs on record
last played on Aug 5
OsmanCihan™ Jun 21 @ 12:15am 
abi beni hatırladınmı
bir tane cs serverinde seni görmüştüm eklermisin abi demiştim eklediğinde sınavına çalışacağını söylemiştin 1 yıldır bekliyorum sınavının bitmesini arkadaşlıktan silmişsin geri eklermsin abi lütfen, lütfen abi lütfen
QarekTyphon May 4 @ 6:16am 
:angry_creep::blissful_creep::calm_creep::happy_creep::mean_creep::nonplussed_creep::sad_creep::wat_creep::yawning_creep::angry_creep::blissful_creep::calm_creep::happy_creep::mean_creep::nonplussed_creep::sad_creep::wat_creep::yawning_creep::angry_creep::blissful_creep::calm_creep::happy_creep::mean_creep::nonplussed_creep::sad_creep::wat_creep::yawning_creep::angry_creep::blissful_creep::calm_creep:
HpaPotter Apr 20 @ 6:21am 
Merhaba benim telefonum var ama piçliğine olsun diye açmıyorum. -SirMurloc :cozybethesda:
Bur4k Mar 17 @ 7:23am 
INGLISZ TAK WŁAśNIE INGLISZ INGLISZ FAKING RUSKI BICZ
GHOST Mar 9 @ 12:02pm 
dünya dönse fetullah gülse
Mr. Eye Mar 3 @ 2:45am 
Sen ne güzel kardeşsin öyle :lunar2019piginablanket::Heart_Gem: