guma
Sebastian Guminiczak   Poznan, Poland
 
 
Czasem czuje się jak :rarebutterfly: targany przeciwnościami losu, który spotyka na swojej drodze wiele przeciwności[...] Choć stara się walczyć, usiłuje żyć w zgodzie z samym sobą i tak w końcu wpada w pajęczynę życia, która "zabija" w nim wszystko co kochał, co tak naprawdę dawało mu szczęście :steamsad:

Swoją przygodę na poważnie z grami rozpocząłem ogrywając Mass Effect 1:cosmogun: Zakochałem się bez opamiętania i nie potrafię przestać. Zawsze będę mile wspominał historię Komandora Sheparda. Potem był Wiedźmin:Geralt:, który do tej pory wzbudza w moim sercu specyficzne emocje oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra wszech czasów. Szczególne miejsce w moim sercu ma historia Rachel Amber:arcadiabay: Life is Strange spowodowało, że moje serce przez kilka tygodni nie potrafiło zrozumieć dlaczego, dlaczego nasze życie jest "takie dziwne". Life is Strange Before the Storm rozłożyła mnie pod względem emocjonalnym jeszcze bardziej niż poprzedniczka i dzięki właśnie tej historii trafiłem na pewien serial. Miasteczko Twin Peaks i historia zatoczyła koło:btsilluminati:


"Wszystkie zamyka sprawy śmierć,
Lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny,
Godny tych, którzy z bogami walczyli." :2018spacefox:
Currently Online
Artwork Showcase
She was never real. We all know this.
111 7 1
Favorite Group
Świat Recenzji - Public Group
Dołącz do nas i baw się pisząc recenzje. Tak po prostu, na luzaku drogi graczu.
257
Members
21
In-Game
70
Online
4
In Chat
Screenshot Showcase
Life is Fuc&#$ strange! ;(
28 7 2
Review Showcase
Life is Strange: Before the Storm to produkcja studia Deck Nine. Jest to prequel swojej poprzedniczki nad którą z kolei drugą częścią pracuje zespół DONTNOD Entertainment. Tyle pięknych chwil jeszcze przed nami, ach... Akcja gry ponownie rozgrywa się w małej mieścince - Arcadia Bay wzorującej się na prawdziwym mieście Tillamook Bay w stanie Oregon(USA). Opowieść jaką będziemy mieli zaszczyt przeżyć to historia dobrze znanej Chloe i Rachel. Dwóch młodych kobietek, które połączyło...przeznaczenie. Gra znów czaruje swoją naturalnością i szczerym obrazem dwóch amerykańskich nastolatek, nie ma tutaj czarów i zabawy z "czasem". Zobaczycie na własne oczy historię, która mogła odegrać się naprawdę.

Wcielamy się w postać Chloe , sfrustrowanej nastolatki,która po stracie taty utraciła swoją "duszę"... Któż może wiedzieć jaki ból drzemie w sercach osób, które w tak młodym wieku tracą tak niezbędną "część" życia. Długo się nad tym zastanawiałem, chciałem postawić się na miejscu naszej bohaterki lecz nie potrafiłem dopóki nie przypomniałem sobie swoich lat w szkole średniej... Jak wielu z nas, mieliśmy moment kiedy staliśmy się małymi buntownikami, wszystko i wszyscy nam przeszkadzali i skrzywdziliśmy przy tym wiele dobrych osób, które chciały nam tylko pomóc. Life is Strange tytuł, który mógłby posłużyć jako "Niekończąca się opowieść", jak deszczowa pora w lasach Ameryki Południowej. Gdzie żadna ludzka siła nie potrafiłaby przerwać tego cyklu. Życie nie rozpieszcza większości z nas, a Chloe w szczególności odczuła na własnej skórze czym jest cierpienie po utracie bliskiej jej sercu osobie.

Historia zaczyna się "niewinnie" od imprezy w starej stodole zespołu bodajże Rockowo-Metalowego. Wybaczcie mi jeżeli się mylę, ale nie jestem przesadnym fanem takiej muzyki. Nie byłem nigdy na takim koncercie. Chloe oczywiście nie jest jeszcze pełnoletnią kobietką więc ma problem z dostaniem się do środka. Lecz jej spostrzegawczość i "ostre słówka" pokazują ochroniarzowi, że tak łatwo się nie podda i jak będzie trzeba zagada go na śmierć. Twarda z niej dziewczyna ;) W tym momencie spotykamy się z jedną z głównych cech mechaniki gry. Trybem "przekonajmy tego gościa, że racja jest po mojej stronie". Oczywiście tak to się nie nazywa, ale w gruncie rzeczy o to chodzi. Podczas rozmowy na dole ekranu ukazuje nam się pasek z kilkoma niezapełnionymi kółeczkami (różne postacie mają różnorodną ich liczbę). Jeżeli będziemy rozmawiać z głową i dobrym wyczuciem uzbieramy wystarczającą liczbę "wskazanych" odpowiedzi, aby przekonać innych do swoich racji. W innym wypadku przegramy. Raz mi się tak zdarzyło i do tej pory zastanawiam się jaki to miało wpływ na dalszy przebieg zdarzeń.

Rachel Amber bo to o niej jest tak naprawdę ta opowieść... To dziewczyna z zasadami, najlepsza uczennica Akademii Blackwell i co dla nas najważniejsze nasza przyszła przyjaciółka. Jak się dziewczyny poznały? Rachel podczas imprezy uratowała Chloe przed bandą dwóch nieprzyjemnych gości. Ukazała w ten sposób swoją silna osobowość. Można się w niej zakochać od pierwszego wejrzenia. Jest w pewnym sensie unikalna. Przestrzegam Was przed tym, że ta historia to opowieść o miłości, życiu, przyjaźni , ale też niestety ma swoją drugą stronę medalu. Smutek, żal,gorzkie łzy to coś na co musicie być gotowi choć uwierzcie mi nie zawsze jest łatwo powstrzymać swoje emocje widząc tragedię bliskiej "przyjaciółki". Gra w wielu momentach miażdży swoim poziomem zarówno dialogowym jak i gameplayowym.

Specyficzną szata graficzna dodaje grze jeszcze większego uroku. Arcadia Bay to urocze miasteczko położone przy pięknej zatoce gdzie gdybym tylko mógł zabrałbym dziewczyny na wspólną kolację w świetle księżyca... Audio w grze to arcydzieło, przecudowne utwory muzyczne, które dodają grze emocji tak wyjątkowych, że ciężko później o nich zapomnieć...

Chloe, Rachel ...I :lifeheart: you, pokochałem Was dziewczyny za naturalność, za piękne momenty, których żadna siła nie będzie w stanie wymazać z mojej głowy. Stałyście się dla mnie rodziną, którą nigdy nie opuszczę.
https://www.youtube.com/watch?v=Q2eJ4_v9mX4


Plusy:
- postać Chloe i Rachel
- wzruszająca, pełna bólu i cierpienia historia
- ścieżka dźwiękowa
- graficznie urzeka
- podejmowanie trudnych decyzji

Minusy:
- dlaczego musiał być "koniec"?

Ocena za całokształt w skali od 1 do 10?
Zdecydowanie mocna 9-ka z wielkim +
Favorite Guide
Created by - Narwana
Jeśli graliście w pierwszą część LiS, to wiecie, że osiągnięcia zdobywało się poprzez wykonywanie opcjonalnych zdjęć. W Life is Strange: Before the Storm główna bohaterka nie posiada aparatu, ale ma pisak, którym może nabazgrać coś w różnych miejscach. Tak
Achievement Showcase
2,378
Achievements
10
Perfect Games
36%
Avg. Game Completion Rate
Achievement Showcase
2,378
Achievements
10
Perfect Games
36%
Avg. Game Completion Rate

Recent Activity

9.4 hrs on record
last played on Jul 6
3.9 hrs on record
last played on Jun 28
Felices EpicThug Jun 30 @ 5:47am 
Guma ---> https://www.youtube.com/watch?v=Edqg3tJz9rQ
Easy Peasy Lemon Squeezy 🍋🍋🍋
ɴᴏᴠᴀ Jun 28 @ 9:15pm 
:FlyingTent::Implo::Implo::FlyingTent::Implo::Implo::FlyingTent:
:Implo::we_are_your_children::we_are_your_children::Implo::we_are_your_children::we_are_your_children::Implo:
:Implo::we_are_your_children::we_are_your_children::we_are_your_children::we_are_your_children::we_are_your_children::Implo:
:FlyingTent::Implo::we_are_your_children::we_are_your_children::we_are_your_children::Implo::FlyingTent:
:FlyingTent::FlyingTent::Implo::we_are_your_children::Implo::FlyingTent::FlyingTent:
:FlyingTent::FlyingTent::FlyingTent::Implo::FlyingTent::FlyingTent::FlyingTent:
guma Jun 27 @ 8:02am 
easy peasy :chuchelcrazy:
guma Jun 26 @ 1:54pm 
:hoverjet:
JillBSAA Jun 26 @ 12:45pm 
:2018bestcoffee::steamhappy:
guma Jun 26 @ 12:20pm 
Cieszę się razem z Tobą :skybornhappy: