12 people found this review helpful
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 18.6 hrs on record (9.3 hrs at review time)
Posted: Jun 28, 2017 @ 4:21am
Updated: Jun 28, 2017 @ 4:27am

The Dark City jest już trzecią częścią świetnej serii Grim Legends przy, której można bawić się naprawdę wyśmienicie.

OPRAWA
Podczas rozgrywki przemierzymy aż 36 lokacji, które utrzymane są w mrocznym (jak przystało na serię) klimacie. Oczywiście każda z nich jest ręcznie rysowana, co stało się już wizytówką studia Artifex Mundi, to właśnie ten zabieg nadaje każdej produkcji niepowtarzalnego klimatu, który jest tak naprawdę nieodłączną częścią opowieści. Prawie zawsze podczas gry zwracam uwagę na to, czy twórcy zwrócili uwagę na szczegóły i postanowili je dopracować i tutaj się nie zawiodłem, wszystko jest pięknie wkomponowane w otoczenie i utrzymane w tym samym stylu. Animacje wyglądają bardzo naturalnie, więc tak naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Udźwiękowienie jest świetnie dopasowane do panującego klimatu co tylko potęguje tajemniczość całej gry.

FABUŁA
Wcielamy się w członkinie zakonu mającego w posiadaniu artefakt, w którym zamknięta jest potężna siła mogąca zniszczyć cały świat, oczywiście wyznawcy ciemności chcą go odzyskać, co niestety im się udaje. Na naszych rękach spoczywa odpowiedzialność za całą ludzkość, musimy odzyskać artefakt, jednak nie będzie to takie proste. Po ukończeniu głównej przygody możemy zagrać w bonusową historię.

ROZGRYWKA
I niestety na tym etapie zaczynają się schody. Będziemy musieli przejść przez wiele łamigłówek, z czego każda jest inna i wymaga trochę innego myślenia. Sceny z ukrytymi obiektami... prawie wszystkie były bardzo przyjemne, poza jedną gdzie musimy znaleźć element (metalową obręcz), która jest przedstawiona jako zupełnie inny przedmiot (z tego co pamiętam było to coś w stylu deski), i nagle przy ostatniej scenie możesz stracić szansę na osiągnięcie, żeby nie używać podpowiedzi, dzięki temu, że przez nienaprawiony błąd gry puszczą Ci nerwy, powinno to być naprawione jednak do dzisiaj bardzo utrudnia rozgrywkę. Druga sprawa, czasem nie zostają zaliczone osiągnięcia, w moim przypadku przeszedłem grę na poziomie ekspert i teraz muszę robić to jeszcze raz bo gra sprawiła mi psikusa...

PODSUMOWUJĄC
Pomimo dwóch bardzo denerwujących błędów gra się przyjemnie, szczególnie w tak pięknym otoczeniu jakie stwarzają lokacje.

DLA TYCH, KTÓRZY NIE LUBIĄ CZYTAĆ
+ Ładne animacje
+ Elementy kolekcjonerskie

- Zbugowane osiągnięcia
- W dalszym ciągu nienaprawiona scena HO

Jeżeli moja recenzja pomogła Ci przy podjęciu decyzji nad zakupem, będę wdzięczny jeśli ją ocenisz/skomentujesz, co jest dla mnie ogromną motywacją do pracy nad kolejnymi tekstami.
Was this review helpful? Yes No Funny Award