12 people found this review helpful
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 18.8 hrs on record (9.2 hrs at review time)
Posted: Jul 9, 2015 @ 11:18pm
Updated: Mar 30, 2017 @ 5:37am

Kolejna część Mrocznych Legend zabierze nas w bajkową krainę, w której zmierzymy się ze złem, nękającym królewski dwór.

OPRAWA
Według mnie jest to jedna z najładniejszych gier Artifexu. Każda lokacja jest wręcz przepełniona kolorami, a idealne dobranie cieni pogłębia atmosferę tej bajkowej krainy. Jak zawsze każda lokacja jest rysowana ręcznie co sprawia, dzięki czemu możemy zobaczyć idealne dopracowanie każdego szczegółu. Możemy również dostrzec wiele kontrastów pomiędzy lokacjami dzięki czemu możemy odczuć różnorodność. Klimat dopełniany jest poprzez wiele różnych dźwięków takich jak szum wody, śpiew ptaków, oraz sporo innych odgłosów przyrody.

FABUŁA
Wcielamy się w uzdrowicielkę, która zostaje wezwana na królewski dwór w sprawie wielu nieszczęść, które nawiedziły pałac ostatnimi czasy. Od momentu przyjazdu wiadomo, że nie będzie to zwykłe zadanie, a za wszelkimi problemami stoi coś potężnego. Zaczyna się wyścig z czasem, a na szali jest życie królowej. Co prawda opowieść jest trochę przewidywalna jednak to nie oznacza, że nie potrafi nas czasem zaskoczyć.

ROZGRYWKA
Gra się bardzo przyjemnie, nie doświadczyłem żadnych błędów, a piękna grafika wzmacnia świetne doznania z rozgrywki. W chwili przerwy możemy zająć się poszukiwaniem przedmiotów kolekcjonerskich. Mamy do dyspozycji kilka poziomów trudności dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dużo łamigłówek oraz scen z ukrytymi obiektami rzuci nam wyzwanie na spostrzegawczość jak i logiczne myślenie.

PODSUMOWUJĄC
Fantastyczna przygoda w bajkowej oprawie graficznej sprawi, że te kilka godzin gry zlecą nam niestety bardzo szybko. Jest to idealna gra dla łowców osiągnięć, gdyż wszystkie wyzwania są dosyć łatwe.

DLA TYCH, KTÓRZY NIE LUBIĄ CZYTAĆ
+ Bajkowa sceneria
+ Dopracowana w każdym aspekcie
+ Sporo łamigłówek
+ Sceny z ukrytymi obiektami

Jeżeli moja recenzja pomogła Ci przy podjęciu decyzji nad zakupem, będę wdzięczny jeśli ją ocenisz/skomentujesz, co jest dla mnie ogromną motywacją do pracy nad kolejnymi tekstami.
Was this review helpful? Yes No Funny Award