Gnoll
Gnoll   Lubelskie, Poland
 
 
Fus Ro Dah nowadays... [img-9gag-fun.9cache.com]

NO LOW LEVEL PROFILE - NO PRIVATE PROFILE.
Currently Online
Screenshot Showcase
Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault
165 10 4
Favorite Game
27
Hours played
33
Achievements
Items Up For Trade
1,222
Items Owned
1,879
Trades Made
9,198
Market Transactions
And many bundle keys
Achievement Showcase
4,827
Achievements
35
Perfect Games
37%
Avg. Game Completion Rate
Achievement Showcase
4,827
Achievements
35
Perfect Games
37%
Avg. Game Completion Rate
Review Showcase
96 Hours played
Na początek muszę powiedzieć jedno - to dziwnie pozytywna gra. Nie przepadałem nigdy za tycoonami, sim builderami ani innymi tego typu grami. Ale to... to po prostu geniusz tego typu gatunku gier. Ale po kolei.

Zaczynamy jak zawsze skromnie - paru osadników, trochę surowców, czasem minimalna ilośc podstawowych budynków. I za pomocą tego co mamy musimy wybudować kwitnące miasto. Nie ma tu przeciwników, oprócz jednego - samej natury. Czyli musimy stawić czoła zimnu, braku jedzenia, przymrozkom niszczącym nasze plony, a bywa że i tornado nawiedzi nasze miasto. Powoli jednak sprawiamy, że nic nam nie straszne - na mróz mamy ogień i ubrania, na głód mamy pola, a na zły humor karczmy :) I naprawdę, czujemy dużą satysfakcję, jak już po jakimś czasie mamy mnóstwo mieszkańców, surowców nie mamy gdzie upychać, a tornado traktujemy raczej jako wyzwanie niż powód do załadowania poprzedniego zapisu stanu gry ;)

Grafika jest świetna, nie ma tam niewiadomo jakich bajerów, ale jest bardzo gustowna, ładna i nie monotonna. Muzyka tak samo dobra - kojąca i wpadająca w ucho. Technikalia - gra ma bardzo niskie wymagania sprzętowe - dość powiedzieć że wymaga niecałe 400 MB na dysku twardym. NIGDY nie zdarzył mi się jakikolwiek bug. Za to słowa uznania.

Poziom trudności jest dobrze zrobiony, możemy go dopasować jak tylko nam się podoba. Czy chcemy starować na dużej mapie z łagodnym klimatem, czy może stawimy sobie wyzwanie, i na górzystej z ostrą pogodą i krótkim okresem wegetacyjnym. Tu nie mam uwag, choć czasem irytuje za szybkie umieranie osadników w jednym momencie.

A teraz minusy. Jest właściwie tylko jeden - gra nieprędko nudzi, ale jednak w końcu to następuje. Gdy mamy mnóstwo zasobów, a nomadzi tłumnie już chcą u nas zamieszkać, robi się za prosto. Jeżeli gracz nie wyznaczy sam sobie celów ("a wybuduje domy wokół tego jeziorka, a zrobię tunel i zacznę tam budować"), to po jakimś czasie nuży. Ewentualnie można zdobywać achiewmenty, ale to da się zrobić na 2-3 mapach. Więc po prostu... chciałoby sie po jakimś czasie coś nowego. Kampania? Misje z wyzwaniami? Nie wiem... ale coś jednak by wypadało.

Reasumując - gra jest świetna. Stosunek jakości do ceny jest genialny. Gra pozwala na stworzenie nowego domu dla naszych wirtualnych protagonistów w bardzo przyjemnym, spokojnym stylu. To nie nachalne SimCity czy wojownicze Settlersy - to po prostu coś innego, nowego. Szczerze polecam. 9/10.

https://www.youtube.com/watch?v=dIqVoYKCJH8
Favorite Guide
Created by - Frost
27 ratings
A guide for the simple man on appropriate removal of kebab.
Favorite Group
Message to Valve
50,009
Members
1,557
In-Game
8,511
Online
0
In Chat

Recent Activity

47 hrs on record
last played on Nov 23
15.9 hrs on record
last played on Nov 23
0.2 hrs on record
last played on Nov 23
Desantowiec Oct 16 @ 8:10am 
Awesome screenshots <3
Pioras Apr 15 @ 5:10am 
Wesołego królika,
co po stole bryka,
spokoju świętego
i czasu wolnego,
życia zabawnego
w jaja bogatego
i w ogóle
wszystkiego najlepszego!
soulkings Mar 3 @ 2:21pm 
im wiecej gier tym lepiej ;) pozdro
Rother Feb 24 @ 6:51am 
+rep Dobre screeny :D
kreasom Jan 3 @ 9:54am 
+rep nice trader, thanks!
123 Jan 1 @ 9:14am 
+rep Friendly negotiations, good trading, all nice and dandy. Happy new year!