doomdude
Expondeus
 
 
Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!Mustafa Kemal Atatürk
Currently Online
Screenshot Showcase
sideways
1 2
Favorite Game
Artwork Showcase
Rich people be like
2
nice ketchup Dec 15, 2019 @ 1:06am 
🅱️🅱️🅱️🅱️🅱️🅱️🅱️😂🅱️🅱️🅱️🅱️🅱️
🅱️🅱️🅱️🅱️😂😂🅱️😂😂🅱️🅱️🅱️🅱️
🅱️🅱️🅱️😂😂😂🅱️🅱️😂😂🅱️🅱️🅱️
🅱️🅱️😂😂😂😂🅱️🅱️🅱️😂😂🅱️🅱️
🅱️😂😂😂😂🅱️🅱️🅱️🅱️😂😂😂🅱️
😂😂😂😂😂😂🅱️🅱️🅱️🅱️😂😂🅱️
🅱️😂😂️🅱️😂😂😂️🅱️🅱️🅱️😂😂😂
🅱️🅱️🅱️🅱️🅱️😂😂😂🅱️🅱️🅱️😂😂
🅱️🅱️🅱️🅱️🅱️🅱️😂😂😂🅱️😂😂😂
🅱️🅱️🅱️😂🅱️🅱️🅱️😂😂😂😂😂🅱️
🅱️🅱️😂😂😂🅱️🅱️🅱️😂😂😂🅱️🅱️
😂😂😂🅱️😂😂😂😂😂😂😂😂🅱️
😂😂🅱️🅱️🅱️😂😂😂🅱️🅱️😂😂🅱️
nice ketchup Sep 5, 2019 @ 5:02pm 
merhaba arkadaşlar yaklaşık 6 yıldan beri moba oyunlarını severek oynamaktayım bu oyunları sevmemin nedeni ise kişisel beceriye ve takım oyununa dayanmaktadır mobile legend isteklerimi yerine getirdiği için oldukça sevmekteyim ayrıca ve cep telefonu olanlar için istediğimiz her yerde rahatlıkla oynayabilmekteyiz oyunda en çok sevdiğim süreç arkadaşlar solo takılmamdır hem solo takılarak kendi bilgi ve becerime dayanıyorum hem de takım arkadaşlarıma yardım edebiliyorum orospu çocukları varya bi savaşta bana pusu atmışlar ben size ne yaptım amına kodum evlatları yolda giden adama niye pusu atıyonuz ama sonra farkettim ki bunlar sadece bana karşı yapmıyor bunu bizim ülkeden olan herkese böyle saldırılar yapıyor daha sonra noldu arkadaşlar biliyo musunuz çağırdım bizimkileri işlerine teker teker baktım hepsinin işini bitirdik benim ismim eyüp türkiyeden katılıyorum eğer sende bana katılmak istiyorsan buyur gel beklerim.
nice ketchup Jul 6, 2018 @ 4:42pm 
önce bismillahirrahmanirrahim diceksin bak krdşm sımdı ıyı dınle besmele cektınmı kardesım super tamam devam edıyoruz sonra muhru alıyorsun elıne sakın saga sola sıcratma duzgun al sonra onun parası agkpardı den cıkıor onun herneyse kardesım sonra muhru alıp sayın cumurbaskanımız reciptayıberdanın resmnın altına basıyororsun tamm mı bak dısına tasırma skerm sokarm ha sonra kardesm hayırlı olsun dıyosun zarfa koyup sandıga atıyorsun
nice ketchup Jun 21, 2018 @ 12:47am 
.................…………………………._¸„„„„_
…………………….…………...„--~*'¯…….'\
………….…………………… („-~~--„¸_….,/ì'Ì
…….…………………….¸„-^"¯ : : : : :¸-¯"¯/'
……………………¸„„-^"¯ : : : : : : : '\¸„„,-"
**¯¯¯'^^~-„„„----~^*'"¯ : : : : : : : : : :¸-"
.:.:.:.:.„-^" : : : : : : : : : : : : : : : : :„-"
:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.: : : : : : : : : : ¸„-^¯
.::.:.:.:.:.:.:.:. : : : : : : : ¸„„-^¯
:.' : : '\ : : : : : : : ;¸„„-~"¯
:.:.:: :"-„""***/*'ì¸'¯
:.': : : : :"-„ : : :"\
.:.:.: : : : :" : : : : \,
:.: : : : : : : : : : : : 'Ì
: : : : : : :, : : : : : :/
"-„_::::_„-*__„„~
nice ketchup Mar 11, 2018 @ 6:20am 
+yarrak sende yoktur hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Dev1ce Jan 18, 2018 @ 8:42am 
Trade Your CS:GO Cases For Keys! (Rate 4 Cases for 1 key) {LINK REMOVED}