CzechLP
Alexandr Radecký   Prague, Hlavni Mesto Praha, Czech Republic
 
 
https://www.twitch.tv/czechlp
Toto je jediný pravý účet Twitch Partnera známého jako CzechLP.
This is the only genuine account of the Twitch Partner known as CzechLP.
Currently In-Game
Agarest: Generations of War
Favorite Group
CzechLP - Public Group
Fanklub Pro Inteligentní Hráče!
76,816
Members
1,832
In-Game
13,464
Online
1,365
In Chat
Artwork Showcase
Twitchon 2019 Portrét
26 8 1
Screenshot Showcase
When you are finishing your law studies and the final state exam difficulty suddenly increases...
6 1
Achievement Showcase
52,504
Achievements
146
Perfect Games
39%
Avg. Game Completion Rate
Review Showcase
3.6 Hours played
Asi nikdo z nás se neubrání při prvním kontaktu se hrou automatickému reflexu předpovídat náplň hry z jejího názvu. U dnes recenzované hry The Fan jsem si představil originální hru operující s fyzikou předmětů v levlech za pomocí důmyslně umístěných větráků. Jaké však bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že hra není o větrácích, ale o jakémsi fanouškovi. Mé větrné mlýny, pardon, větráky, se rázem v mých představách rozplynuly s tím, že do dohrání hry hořká pachuť z tohoto nedorozumění nevyprchala. To však neznamená, že jsem ji pociťoval dlouhé hodiny, kdepak! Hru The Fan lze totiž dohrát do půl hodiny, a pokud budete čipernější než já a vyhnete se jakýmkoliv zbytečným zásekům a bloudění, tak klidně i za dvacet minut.

Protagonistou, či spíše antagonistou tohoto počinu, je zjevně psychicky vyšinutý jedinec, který unáší lidi, které předtím dlouhé měsíce stalkoval. Následně se vrací do jejich příbytků a hledá v nich konkrétní předměty, které má vytipované z potají vytvořených fotografií pořízených během stalkovací fáze. Zda se jedná o nějaký podivný fetiš, duševní poruchu či psychopatii je těžko posouditelné. Během hry totiž nevydá hlavní postava ani hlásku. Ostatně ani vedlejší postavy, unesená mladá slečna a její spící manžel, toho příliš nenamluví. Abychom byli přesní, ve hře není přítomen žádný dabing s výjimkou citoslovcí výkřiku a podobných skřeků. Vývojáři tak nepochybně ušetřili za dabing, jen mi úplně není jisté, kam takto důmyslně ušetřené peníze investovali. Asi do nějaké páteční kalby, protože na ostatních částech hry se tato úspora rozhodně neprojevila.

Celá hra je svou hratelností založena na průchodu klikáním na jednotlivé lokace, které tvoří reálné fotky a dle vývojářů je jich několik set. Inu, pokud do toho počítali i ty vystavené na několika nástěnkách do hry umístěných, tak asi ano. I tak to však dle mého názoru hraničí s klamáním spotřebitele, na úřad pro ochranu hospodářské soutěže je však pochopitelně ohlásit nejde, a ačkoliv mám nepochybně lorda Gabena nastaveného na mobilu v režimu rychlého vytáčení, nechci mu brát jeho drahocenný čas, který by jinak strávil na vývoji nového Half-Lifu.

Hra je během celého jejího kratičkého průchodu naprosto lineární, a to s jednou jedinou výjimkou. V posledním levelu hry narazíte na spícího manžela unesené paní, kterého můžete, ale nemusíte zabít. Já ho nejprve zabil v domnění, že se jedná o povinný úkon, nicméně následně vyplynula dobrovolnost tohoto úkonu, jelikož tento čin děj hratelnostně nikam neposunul. Mezi jednotlivými minikapitolami hry se vyskytují novinové útržky, ve kterých po penězích a slávě bažící pisálci v nesčetných superlativech líčí trestné činy spáchané vaší postavou, větrákmanem. Poslední noviny tak dle mého úsudku čerpajícího z běžného zdravého rozumu musí mít dvě různé varianty, a sice jednu, kde manžela zabijete, a druhou, kde ho necháte spokojeně chrupkat. Rovněž z mého zdravého rozumu však plynulo mé rozhodnutí jenom kvůli potvrzení této mé banální a popravdě poměrně nedůležité hypotézy hru podruhé nerozehrát.

The Fan je možné aktuálně na Steamu pořídit za šest euro, ale to si radši jděte do hospody na tři čtyři piva, a to prosím pěkně radím jako bytostný abstinent, takže by vám mělo být jasné, že hra mě nechala naprosto chladným. Na Steamu má celkem osmnáct recenzí a její celkové hodnocení je uvedeno jako spíše kladné, za což ovšem velmi pravděpodobně můžou falešné recenze od vývojářových kamarádů nebo hrou podplacených dětí. Každopádně se hra po publikaci této videorecenze může těšit na to, že ji na Steamu přibude jedno negativní hodnocení. Za tým CzechLP dávám hře The Fan jeden bod z deseti možných a vývojáři mohou být rádi, že jsme v týmu milosrdní a nulu dle našich pravidel není možné udělit.

+ Funguje Alt+F4
- Absence Dabingu
- Absence soundtracku
- Krátká herní doba
- Lineárnost
- Přemrštěná cena

UPDATE: Tato recenze byla publikována ve SCORE 288.
Achievement Showcase
52,504
Achievements
146
Perfect Games
39%
Avg. Game Completion Rate
Favorite Game

Recent Activity

5.3 hrs on record
Currently In-Game
0.1 hrs on record
last played on Dec 1
4.7 hrs on record
last played on Dec 1
KokesMikes™ 2 hours ago 
+rep podpis prosím
Vampsy-25 K comms thy Nov 29 @ 7:22am 
"Success is not final; failure is not fatal: It is the courage to continue that counts."

-- Winston S. Churchill

Have a nice day!Back at posting comments on steam !<3
Pengi Nov 26 @ 1:31pm 
+rep
pětihlav Jirkae879 Nov 24 @ 3:28am 
+rep podpis prosím
cHytune Nov 23 @ 5:46am 
xD
seraphy Nov 19 @ 12:27am 
Signed by waifu masta :SisterRam: :iffy: