Bavar
Ireland
 
 
:csgob: Twitch [twitch.tv]
:csgob: Youtube
Currently Online
Achievement Showcase
4,244
Achievements
7
Perfect Games
34%
Avg. Game Completion Rate
Favorite Game
500 XP
Favorite Group
Szlachta Bavara - Public Group
Grupa uderzeniowa Związkowcy
56
Members
1
In-Game
5
Online
2
In Chat
Review Showcase
12.0 Hours played
Jeden z lepszych horrorów ostatnich lat. Gra z rewelecacyjnym troche skompliokowanym, chorym, scenariuszem, która skupia się przede wszystkim na pokazaniu, co można spotkać w głowach innych osób. Sama gra zaczyna się niewinnie tak troche z pupy, przez co można poczuć się zdezorienotawnym, ale po czasie wszystko zostaje w dokładny sposób wyjaśnione. Świetnie odzwierciedlony klimat polskich realiów z lat 80, wymieszany z cyberpankową oprawą. To wszystko sparawia, że gra ma swój niepowtarzalny urok. Sama grafika zachwyca, jak i działanie gry, tylko raz uświadczyłem spadku fpów, ale było to w momencie kiedy był mega burdel na ekranie. Ścieżka dźwiękowa stoi również na rewelacyjnym poziomie.
Jednak nie wszystko w tej grze jest takie cacy. Przede wszystkim potwór (wirus), który całkowicie nie pasuje do całokształtu gry, mało tego akcja w biurze do złudzenia przypomina ucieczkę z klasy z gry Outlast 2, takie małe deja vu. To samo tyczy się akcji na polu, w Outlaście 2 uciekamy przez pole kukurydzy ścigani przez wieśniaków, w Observerze nie zabrakło identycznego momentu, kiedy to ścigają nas drony... Te dwa aspekty gry nie pasują do całokształtu gry. Przez cały czas nie musimy się nigdzie spieszyć, aż do momentu kiedy pojawia się dziwny pan, co moim, podkreślam moim zdaniem nie pasuje do schematu gry. Minusem też jest brak polskiej oprawy dźwiękowej. Wiem, że tytuł jest kierowany do szerszej publiczności i ma dużą szansę przebicia się, ale gra została stworzona przez Polskie studio.

Czas na krótkie podsumowanie:

Plusy:
+ rewelacyjny scenariusz
+ świetna oprawa graficzna
+ fenomenalne udźwiękowienie
+ gra chora do bólu
+ brak problemów z optymalizacją

Minusy:
- brak polskich głosów
- misje żywcem wyjęte z innej gry, które nie pasują do tytułu
- potwór nie pasujący do gry, można to było rozwiązać w inny sposób
- za krótka starcza na 10h powolnej wędrówki
- brak trybu save/load przez co pominąłem kilka rzeczy

Podwumowując, jeśli podobał Ci się Resident Evil 7, to ten tytuł powinien znaleźć się na Twojej liście gier, w które musisz zagrać. Gra, w szczególności klimat z lat 80, może nie wszystkim przypaść do gustu, zwłaszcza młodszej części graczy. Miejscami tytuł potrafi sprawić problemy i wymaga skupienia i zapamiętania pewnych małych rzeczy, które wpływają na dalszy ciąg gry, przez co można utknąć w jakiejś lokalizacji. Jednak mimo tych małych i większych "utrudnień" polecam tytuł każdemu fanowi horrorów i cyberpunka.
Screenshot Showcase
Wild Hunt running
1 2
Salien Stats
Level Reached
11
Bosses Fought
2

Experience Earned
2,400,626
Achievement Showcase
4,244
Achievements
7
Perfect Games
34%
Avg. Game Completion Rate
Items Up For Trade
2,147
Items Owned
32
Trades Made
8,148
Market Transactions
Pkeod // Subsoap Apr 24 @ 2:46pm 
Could you add me? I'm a FSH dev. It sounds like some of the mechanics were not clear enough but I want to make sure because machine translation was ambiguous. The spare space you move cards to - click the card then the spare space, your redeal is free if you get a +7 combo, you get combos by matching the same color cards, combos below +7 do not break when you draw a card from the deck.
Dymek Feb 11 @ 4:44pm 
+rep signet by by eee me ?
dawcioq Aug 18, 2017 @ 9:46am 
+rep dobry streamer:steamhappy:
KrówQa2k Aug 17, 2017 @ 9:36am 
+rep bardzo dobra recenzja observera przez nią zdecydowałem się na kupno :D
Moskal >3 Aug 4, 2017 @ 10:00am 
+rep Dobry streamer !
SajmonEU May 29, 2017 @ 3:23pm 
+Rep, Bardzo dobry streamer! :1033::doublenickels::steerme::car::flag::pcarsracer: