STEAM GROUP
Tactical Teamwork Plays ττρ►
STEAM GROUP
Tactical Teamwork Plays ττρ►
0
IN-GAME
2
ONLINE
Founded
February 9, 2017
Language
English
ABOUT Tactical Teamwork Plays

Welcome to the tactical fields of gameplay. Watch your mate!

Our especially basic motto is;
"Watch your mate, do not hate, follow the white rabbit, show us nice habit, do not be rude, hide under the hood, hey usual suspects! pay your respects."

TTP's primary goal is to gather players who play just for fun in a kind and friendly environment and create teams in games with these people. So, being polite and not being rude are the essential rules for this group. Games are fun. Just enjoy it.

TTP's secondary goal is to play somehow tactical form. So, communication is essential. You can use either headsets or just your keyboard. Be organized, respect your teammates, follow the tasks.

TTP's tertiary goal is to care teamwork. Multiplayer games can create an opportunity for players to know each other and liaising. Team's score is more important than your own score. Thus, your own score becomes meaningful. So, always consider the team's benefits.

For joining this group and participating in activities; age, experience, level, score, gender etc. are not important. Only the mental and affective maturity is important.

Cheaters are not allowed. They'll be reported immediately and banned from our community.

=-=-=-=-=|Türkçe|=-=-=-=-=

Özellikle temel sloganımız şu:
"Arkadaşını kolla, nefret etme, beyaz tavşanı izle, güzel davrananlar bizle, kaba olma, saklan ama kaybolma, hey olağan şüpheliler! saygılarınızı sunun."

TTP'nin öncelikli hedefi, kibar ve arkadaşça bir ortamda sadece eğlenmek için oynayan oyuncuları bir araya getirmek ve oyunlarda bu insanlardan kurulu takımlar oluşturmaktır. Bu yüzden, kibar olmak -ve dolayısıyla kaba olmamak- bu grubun esas kuralıdır. Oyunlar eğlencelidir, tadını çıkarın.

TTP'nin ikincil hedefi, bir şekilde taktiksel bir yapıda oynamaktır. Bu yüzden, iletişim elzemdir. Mikrofonlu kulaklık kullanarak ya da sadece klavyeden yazarak iletişim kurabilirsiniz. Organize olun, takım arkadaşlarınıza saygı duyun, görevleri uygulayın.

TTP'nin üçüncül hedefi, takım oyununa önem vermektir. Çok oyunculu oyunlar, oyuncuların birbirlerini tanımaları ve birlikte hareket etmeleri için fırsatlar doğurur. Takımın skoru sizin kendi skorunuzdan daha önemlidir. Ancak böylece sizin kendi skorunuzun bir anlamı olabilir. Bu yüzden, her zaman takımın çıkarlarını göz önünde bulundurun.

Bu gruba katılmak ve aktivitelerde yer almak için; yaş, deneyim, seviye, skor, cinsiyet vb. şeyler önemli değildir. Sadece bilişsel ve duyuşsal olgunluk önem arz eder.

Hile kullananlara izin verilmeyecek ve derhal raporlanıp oluşumumuzdan atılacaklardır.

YouTube Channel

Discord Server:
https://discord.gg/yK79bxH (Text)
https://discord.gg/y38fYWQ (Voice)
POPULAR DISCUSSIONS
VIEW ALL (19)
RECENT ANNOUNCEMENTS
We Are Live!
VIEW ALL (71)
STEAM CURATOR
Tactical Teamwork Plays reviews
"Have a look at the reviews by ττρ► before you buy a game. The recommended ones will be just good games, not only tactical/teamwork based ones."
Here are a few recent reviews by Tactical Teamwork Plays