STEAM GROUP
Task Force Roddenberry TFROD
STEAM GROUP
Task Force Roddenberry TFROD
3
IN-GAME
29
ONLINE
Founded
January 30, 2014
Language
Czech
Location
Czech Republic 
ABOUT Task Force Roddenberry

Komunitní Organizace TARC zaměřená na MILSIM operace v BiS simulátorech.

Všechnu organizaci a komunikaci řešíme přes náš DISCORD

Odkaz je zde: https://discord.gg/gQBDnaf

Podmínky přijetí

 • Minimální věk 17 let
 • Vlastnit Arma3 (Mít nastavený profil na public)
 • Schopný mikrofón, schopné PC
 • Volný čas
 • Vyslovitelný, ještě nepoužitý a normální nick

Příjmací postup

 1. Zažádejte si o členství na STEAM skupině ZDE!
 2. Zažádajte si o člesntví v ARMA UNITS ZDE! [units.arma3.com]
 3. Vyplňte přihlašovací formulář ZDE! [www.tfrod.cz]
 4. Pokud je jakýkoliv problém, ozvěte se přes e-mail.

Vaše nicky se musí shodovat ve všech případech (Tabulka, Steam, TS3, Arma)! Malé odchýlky (napr. v číslech) jsou povoleny.
Musíte splnit celý postup, aby jste byli přijatý!
Po přijetí sa řiďte povinnostmi členů!
Přečtěte si naše STEAM Diskuze, kde najdete vše potřebné!Povinnosti členů
 • Mít nainstalovány nejnovější addony podle návodu ZDE!
 • Číst oznámení a diskuze - jsou tam návody a hesla k modpacku i serveru
 • Do 6 týdnů od příchodu do skupiny splnit Základní Arma Výcvik
 • Alespoň jednou měsíčne se zůčastnit oficiální akce
 • Omlouvat se na povinné akce
 • Po přijmutí do Arma Units, změnit si TAG ve hře na TFRod (tuto možnost najdete v podrobnostech profilu v pravém horním rohu úvodní herní obrazovky)
 • Řídit se pravidly

Je Zakázáno být členem a aktivně působit v jiné Arma milsim skupině
Je zakázáno sdílet modpacky, mody, nebo části modů k jinému užití než ve skupině TFROD

Video o vstupu do skupiny

Zde

EMAIL skupiny: TASKFORCEROD@GMAIL.COM

Teamspeak pro komunikaci:
http://www.tfrod.cz/ts

Hesla: V diskuzích

Všechny potřebné informace najdete v diskuzích

Výcvikové materiály hlavně pro nováčky !
http://steamcommunity.com/groups/TFRod/discussions/4/

Seznam TFR Videií

Oficiální Tartarus Cast
Phonix
Ceddi
POPULAR DISCUSSIONS
VIEW ALL (215)
RECENT ANNOUNCEMENTS
Porada #12
 1. Úprava kampaní
  Rozšířil se nám tu menší problém. Velké množství kampaní (tím rozuměno více jak 1 misi., které na seba navazují) se nám na sebe příliš podobají. Co je ještě horší, některé se dějí ve stejnou dobu a tím pádem si tak trochu „berou“ nápady. Pro rychlý přehled hráčů znovu zavádíme upravenou tabulku misí, kde je každý missionmaker povinný svoji kampaň zapsat ještě před tím, než zažádá o schválení prvního slotování.
  Pro každého MM platí, aby měl rozběhnutou pouze jednu kampaň! Soustřeďte sa na její ukončení, potom se věnujte kampani nové. Nebudeme vám to nakazovat, ale pokud někdo bude chtít rozběhnout kampaň příliš podobnou, jako už někdo má, či v nejbližší době měl, nebude mu muset být v daném čase schválená.

  Výsledek: Každý missionmaker napíše svůj e-mail (propojený s googlem) přes PM (osobní zprávu) na Discordu ke3povi. Následovně mu bude udělena možnost editovat tento dokument, kde bude moct zapisovat svoji kampaň. Toto opatření se netýká samostatných misí, pouze kampaní (2 a více na sebe navazujících misí). Seznam slouží na rychlou kontrolu probíhajících (a také ukončených) kampaní v TFR. Každý missionmaker má povoleno mít rozběhnutou pouze jednu kampaň.

  Link tu: Tabulka kampaní

 2. Missionmaker, Zeus a schvalování
  Věc se má tak, že jsme dříve neurčili přesně, jak platí omezování počtu misí. Je teda na čase to nějak ujasnit. Teda – za jednu misi, kampaň zodpovídá její žadatel, takže Missionmaker( pokud se používa ZEUS, tak je braný jako Hlavní ZEUS). Pro něho platí omezení o počtu misí. Proto mise, které patří do jedné kampaně, může žádat pouze on a podléhá omezení o počtu misí. Střídání více lidí při žádání o schválení misí patřící do jedné kampaně, nebude akceptované a pokud k žádosti dojde vědomě (ve stylu: to klapne, toho si nevšimnou), bude následovat postih.

  Výsledek: V případě více Zeusů (skloňujeme Zeus jako věc, ne jako jméno boha), je třeba určit HLAVNÍHO Zeuse celé kampaně (missionmaker), který žádá o schvalování a zodpovídá za celou kampaň. Navazující a částečně mise žádané někým jiným než hlavním Zeusem patřící do dané kampaně (2 a více misí) nebudou schválené. Jednotlivé samostatné "single" mise tímto nejsou ovlivněné, stále však platí pravidlo o omezení počtu misí pro missionmakera. Žádáme o férovost při udávání totožnosti hlavního Zeuse.

 3. Doplnění pravidel
  Doplnění se týka náhradních misí, PvP a výše uvedených úprav tvorby kampaní. Vyzývame všechny, aby si pravidla opět celé prošli a byli s nimi obeznámení. Náhradní mise může organizovat jedině druhý missionmaker, ne ten, co misi vypsal. Mise by měla být ze stejného modpacku a myšlenkou přibližně stejná.

  Výsledek: PvP se v TFR nekoná v žádném oficiálním rozměru. Náhradní mise podléhají novým regulacím.

 4. Volby nového COM
  Jak jste už postřehli, SAS nás musel kvůli osobním důvodům dočasně opustit. Proto je místo třetího COM otevřené. Voľby budou probíhat jako předtím.
  Na Discordu najdete kanál s názvem #volby. Kandidáti aj lidé s volebním právem jsou jen REG působící ve skupině více než rok a vyšší (SPC, NCO, COM, SUPCOM). Hodnosti FNG a REG působící ve skupině méně než rok se nemůžou zúčastnit.

  Volby probíhají tak, že lidé s volebním právem nominují JEDNOHO človeka, kterého chtějí na post COM. Tento človek s tím následně musí souhlasit. Jak už se jméno nominovaného někde vyskytuje, nepište ho znovu. Po určené době, vybereme vhodné kandidáty a pro ty budete moci dále volit. Pro instrukce vždy sledujte první příspěvek v kanálu #volby.

  Termíny jsou následovné:
  Od 23.5. 00:00 do 26.5. 24:00 budou probíhat nominace. 27.5. určíme a oznámíme finalisty. Samotné volby budou probíhat 28.5. až 31.5. do 24:00. 1.6. Sečteme hlasy a oznámíme nového COM.

 5. Správce twitteru
  Rozhodli jsme se, že by jsme rádi trochu rozšířili povědomí o naší skupine, než jen pomocí YT. Potřebovali by jsme jednoho človeka, který by se stal správcem TFRod Twitteru. Šlo by o sdílení příspěvků, fotek, videí, retweetovaní jinych příspěvků, sledování dalších Arma skupin a oficiálních kanálů. Túto funkci může vykonávat jakákoliv hodnost, jde jen o to, aby jste to brali svědomitě a aktivně.

 6. Respawny
  Nezapomínejte prosím, že všechny mise se mají hrat primárně na jeden život. Když zemřete, vaše účast přímo na misi končí. Může se rozhodnut Zeus, že vás použije na doplňování munice, či paliva pro vrtulníky, atd. Přímé účasti na misi se však už nezúčastňujete. Pokud chcete mít misi s respawnem, označte tuto misi jako CUSTOM a dále se řiďte pokyny pro ni. Všechny odchylky od našeho standardu, či už v gameplay alebo ve frameworku, musí být jasně napsané, nejlépe přímo ve slotování.

  Smrt na misi se pochopitelně nebere pokud jde o technické problémy (propadnutí stěnou, odpojení ze serveru, atd.)

  Výsledek: Všechny mise neoznačené jako CUSTOM jsou primárně na jeden život, teda bez respawnu. Pro CUSTOM mise musí být jasně zaznamenané, k jakým změnám dochází.

 7. Oznámení na konec
  Nezapomeňte, že máme pravidlo o respektování se navzájem. Urážky, nerespektování se navzájem (jakékoliv hodnosti), nerespektování rozkazu velícího v misi, nařízení NCO či COM jse bude zpřísněně trestat. Bez výjimek.
  A samozřejmě nezapomínejte, že stále máte zakázané používat voice chat na jiný důvod, než na komunikaci počas hry. Zákazy pro Soundboardy, pouštění hudby, zvuků a další srandy spadají do pravidla č.11. Tak na to pamatujte.
  A dejte si do pořádku UNITS tag ve hře. Je to vaše povinnost.
Na hodnost NCO byli povýšeni: Damnik, KraftmanCZ, Sogundil, Tarrix
Na hodnost REG: Xerepus

Sepsali ke3p a ceddi.

Porada #11 25.2.2018
 1. SUT/CQB tréningy

  Bylo schváleno, že výcvik SUT/CQB pod vedením Rowira, bude povinný pro nové členy. Pro stálé členy bude vytvořena speciální mise, na kterou mohou přijít a podle zjištěných nedostatků si doplnit (či osvěžit) znalosti potřebné na udělení SUT/CQB tréningu. Ten koho se bude tento výcvik týkati, musí provést jeho splnění v termínu šesti měsíců. Pro nováčky bude tento výcvik rozdělen do čtyř částí.

  Výsledek: Pro nováčky, přidaných do skupiny od tohoto dne, bude SUT/CQB povinný(po splnění ZAV). Je nutné jej splnit do 6 měsíců od přijetí do skupiny. Pro stálé členy bude vypsána speciální mise na ověření, na základě toho se jim udělí (nebo neudělí) SUT/CQB výcvik.


 2. Další tréninky

  Dále se schválili následující tréninky, na které se můžete těšit. Jsou jimiž JTAC, Sniper, Heli, Air Assault a WW2 seminář (aby jste si zlepšili vědomosti o taktikách používané ve WW2 balíčku). Bude se taktéž znovu provádět Air insertion trénink.

  Výsledek: Zavedení tréninků: Heli, Air Assault, JTAC, Sniper+spotter. Bonusový seminář o WW2.

 3. Doplnění pravidel

  Mise na víkend (a pátek) můžou dělat jen lidi mající Mission Maker trénink. Aby na těchto misích nedocházelo k průtahům a opožděním vlivem technických problémů. Dále při slotování musí členové zapisovat do komentářů, přesné znění jejich jména (Nicku) a nic jiného (s výjimkou případně omluvy za nepřítomnost).
  Missionmakři budou posílat screenshot s účastí na oficiálních misích Sasovi (do zprávy na Discordu)

  Výsledek: Mise na Pá-Ne mohou tvořit pouze lidé s MM tréninkem. Pro ověřené MM je potřebné se pouze dohodnout se Sasem či Damikem, aby vás seznámil s aktualizacemi. V zápise na akce musí byť jasně vaše jméno bez dalších blbostí. MM jsou povinný posílat screenshot s lidmi přítomnými na misi Sasovi na Discord.

 4. Doplňkové misie

  Je možné tvořit neschválené doplňkové mise, které budou DO počtu 12 lidí a budou se konat mimo rezervované časy. Pokud někdo bude mít naplánovanou misi, a nebo si ji naplánuje do času neschválené misi, musí oficiální misi uvolnit místo – Chápej server. Takové dvě mise se nesmějí křížit a uskutečňovat najednou.

  Výsledek: Rychlé doplňkové mise do 12 lidí (domluvené), mimo rezervovaný čas, mohou byť organizované na serveru. Oficiální schválené mise mají vždy přednost.


 5. Přidání nové možnosti slotování

  Nově žádáme mission makery, aby do slotování nově přidávali neutrální tabulky, která neodkazuje na žádnou funkci. Jedná se o test jak by naše mise vypadali, kdyby si MM popřípadě PL rozházeli lidi dle své vůle. Pokud si MM přeje, může při použití základního slotování, po jasném upozornění, využít pouze tuto možnost – a následně si lidi před misí rozházet na sloty sám. Toto rozřazení na pozice by mělo byť zřejmé ještě před začátkem mise ve formě tabuky (tak jak to probíhalo v rámci Joint Ops).

  Výsledek: Do slotovní se přidá neutrální tabulka, kde zápisem hráč schvaluje, že může byť MissionMakerem určený jeho slot. Při použití tohoto způsobu, musí být mise řádně schválena a použité sloty musí být jasně určené dopředu. Rozdělení lidí na misi musí byť jasné před jejím začátkem.

 6. Doporučené slotovaní

  Vytvořili jsme doporučené slotování pro MOD, WW2, z-části Vietnam. Brzy bude doplněn i Cold War. Je to odrazový můstek pro mission makery a aby jsme se i navzdory značným úpravám, stále drželi stejného jádra. Tak jako dříve, je upraveno slotování pro potřeby Army a naší skupiny. Všechny mise se stále schvalují na Discordu.

  Výsledek: Zveřejnění doporučeného slotování. Bude uveřejněno na Steamu a připnuté na Discordu v kanálu #rules_info a #mods_n_missions. Doporučuje se jeho vyzkoušení a zavedení do praxe.

 7. Změna výbavy CLS

  Pro malé využití mediků, byla schválená regulace personálních lékárniček. Každý člen u sebe má pouze jeden kus. Co se týče CLS, tak pro něj taktéž platí nařízení jedné personálky (jinak vše zůstává). Od teď berte PAK jako komoditu – pokud si ho vypotřebujete na vyléčení nohou nebudete ho mít, když půjde do tuhého. Očekáváme zvýšenou aktivitu Medika a taktéž i opatrnost při hrě a plýtvaní s personálkami. Jde o nedrastickou změnu, která by mohla trochu změnit gameplay i bez technického zásahu do frameworku. Mějte na paměti, že CLS není od toho, aby na jednom místě ošetrovalo 10 těžce zraněných lidí ze squadu. Pokud je přítomný medik – využijte ho. Taktéž sa můžete takticky stáhnout a nebo si zavolat MEDEVAC (pak-li že je to možné). Ne každý kontakt, musí znamenat útok a eliminaci za každou cenu.

  Výsledek: CLS má od tohoto dne pouze 1 PAK. Medik – bez změny. Jejich nastavení zůstává stejné.

 8. Přidané addony

  Bylo schváleno přidání nových addonů, které přidají Britskou frakci. Reskin vanilla vozidel do Bundeswehr plus přibude nová herní možnost (Liberation na různých mapách místo DCG). Je možno hrát kdykoliv, jestliže není oficiálně vypsaná mise nezapočítává se jako aktivita na misích. Je vyžadováno seriozní chování a dodržování všech pravidel TFRod

  Výsledek: DCG bude nahrazeno za Liberation. Oficiální hraní Liberationu musí projít schvalováním. Bude se jednat o seriozní misi.

 9. Další malé úpravy

  Byli smazány zbytečné místnosti na TS a přidány nové neutrální na TS a i na Discord. Na ZAV se bude klást důraz na posloupnost velení – koho poslouchat a kdy.
  Došlo k aktualizaci doporučeného gearu. Odkaz na tubulku bude v příslušné diskuzi na steamu
Povýšení na hodnost REG získali: Verdehile, Brumár, Alfex_CZ, Tanker, ikiHara, MichaelShadow.

Věříme, že výsledek první porady roku 2018 je dalším správným krokem vpřed. Krokem jako zlepšit výkon, zábavu a soudržnost v skupině.

Out.

Sepsali ke3p, ceddi, sas0066.

449 Comments
theReal. ke3p Jun 6 @ 12:47pm 
Hoši, všetko smerujte na Discord. Všetka komunikácia prebieha tam. Ak sa chete ospravedlniť, napíšte ospravedlnenku do tabuliek.
Artanox Jun 6 @ 12:40pm 
Chtěl bych se omluvit, že delší dobu nebudu moct fungovat, protože se mi rozbylo uložiště a momentálně mám bez her 22 GB.
dAfGA May 30 @ 9:43am 
Zdravím, omlouvám se že jsem za květen nebyl na misi. Ve škole je trochu větší přetlak + dělám autoškolu a brigádu. Mrzí mě to. :steamsad:

P.S.: V červnu a hlavně o prázdninách budu aktivnější. Holt škola je škola.
Topin May 30 @ 2:27am 
chtěl bych se omluvit za moji momentalní neaktivitu... Omluvenky se určitě píšou jiinam než sem ale pro mě je to jediný dostupný kontakt... ještě chvíli budu neaktivní, protože se renovuji pokoj, takže jsem musel vyhazet všechno a včetně PC... děkuji za pochopení
theReal. ke3p May 5 @ 7:11am 
Jaho2: Treba si zapísať ospravedlnenku do tabuliek.
Jaho2 May 5 @ 3:23am 
Chtěl bych se omluvit že jsem se zapsal na misi, a nedorazil jsem. A taky že teď tu cca 2 měsíce vůbec nebudu, bohužel mám teď osobní problémy a navíc za chvíli začíná zkouškový a je toho teď prostě moc.
3
IN-GAME
29
ONLINE
0 IN CHAT
Enter chat room
Founded
January 30, 2014
Language
Czech
Location
Czech Republic 
Upcoming Events