STEAM JE TÍM SPRÁVNÝM MÍSTEM.

Služba Steam je TÍM NEJLEPŠÍM MÍSTEM NA SVĚTĚ, a to jak pro hráče, tak pro vývojáře spravující své komunity. Šance na úspěch pro vývojáře ještě nebyla větší a událost Steam Dev Days se zaměří na to, jak TÉTO ŠANCE VYUŽÍT – ekonomická rozhodnutí, technické překážky a budoucnost nejen v podobě VIRTUÁLNÍ REALITY.

Služba Steam umožnila tvůrcům být inovativními, zaměřenými na zákazníky a výdělečnými. Myslíme si, že to je zásluhou otevřenosti a spolupráce, a proto věříme, tvůrci se mají hodně co učit nejen od nás, ale především od sebe navzájem. Touto cestou Vás tak chceme pozvat, protože každý zúčastněný učiní naši konferenci ještě lepší. Dejme hlavy dohromady.


Uvítání

Zhlédnout ve službě Steam

Greg Coomer (Valve)

Uvítací proslov události Steam Dev Days 2016.

Novinky služby Steam

Zhlédnout ve službě Steam

DJ Powers (Valve)

Steam se jako platforma za poslední roky nejen rozšířil, ale také zlepšil. Zde se dozvíte jak.

Filozofie VR

Zhlédnout ve službě Steam

Joe Ludwig (Valve)

Přínos otevřených platforem a minulost, současnost a budoucnost VR.

Budoucnost VR a her

Zhlédnout ve službě Steam

Tim Sweeney (Epic Games)

Nejpokročilejší technologie kolem VR včetně digitálních lidí, sociální interakce, uživatelského obsahu, fotorealistické grafiky a neexistence bariér mezi žánry – a jak tyto nastupující trendy přispívají ke vzniku média připomínajícího Metaversum ze sci-fi.

Prodej v obchodu služby Steam 1 – seznámení s marketingovými funkcemi a nástroji

Zhlédnout ve službě Steam

Tom Giardino (Valve)

Tato přednáška bude zaměřená na nové partnery, kteří se chystají vydat svoji první nebo druhou hru. Ačkoli je samozřejmě hlavní, aby byla dobrá samotná hra, Tom se rozpovídá o systému Steamworks a poskytne srozumitelné rady, pomocí kterých ještě více zvednete své šance na úspěch. Mimo toho Vám tato přednáška pomůže s tím, jak činit rozhodování co se týče marketingu a prodeje.

Ovladač Steam Controller

Zhlédnout ve službě Steam

Jeff Bellinghausen (Valve) a Lars Doucet (Level Up Labs)

Ovladač Steam Controller ušel od svého oznámení na události Steam Dev Days 2014 dlouhou cestu. Při této přednášce se Jeff Bellinghausen ze společnosti Valve ohlédne za některými z nejnovějších vylepšení a vlastností ovladače a Lars Doucet ze společnosti Level Up Labs poskytne detailní návod pro vývojáře, jak ovladač co nejlépe integrovat pomocí jeho API a obecně využít všech jeho schopností. Přednáška bude doplněna praktickými ukázkami ze hry Defender's Quest.

Prodej v obchodu služby Steam 2 – rady od úspěšných vývojářů

Zhlédnout ve službě Steam

Nathaniel Blue (Valve)

Tato přednáška se bude točit kolem pokročilých marketingových rad a detailně se zaměří na to, co dělat a co nedělat při vydávání hry. Rady budou založené na úspěších, neúspěších a obecné zpětné vazbě zkušených vývojářů.

Inventář ve službě Steam

Zhlédnout ve službě Steam

Jon Pile (Valve)

Inventář ve službě Steam je sada nástrojů, která umožňuje ve hře povolit trvalé inventáře bez nutnosti vlastnit speciální servery pro správu uživatelů či položek. Jon se podělí o to, jak Inventář implementovat, vysvětlí, jaké specifické problémy lze jeho použitím vyřešit a ukáže, jak jej někteří partneři již využívají.

SteamVR hardware

Zhlédnout ve službě Steam

Ben Jackson (Valve)

Ať už pracujete na golfové holi pro VR nebo sestavujete kvadrokoptéru, sledování v prostoru je to nejdůležitější. A přesně pro to je tu systém SteamVR Tracking vyvinutý společností Valve – díky němu bude Vaše zařízení vždy přesně sledováno v prostoru místnosti. Plus celý systém je nyní k dispozici zdarma pro všechny. Naučte se, jak s ním pracovat. Tato přednáška bude zaměřená na hardware, ale jistě se na ní dozví něco i vývojáři her.

UGC a Workshop ve hře ARK: Survival Evolved

Zhlédnout ve službě Steam

Jeremy Stieglitz (Studio Wildcard)

Jak využití komunitního obsahu ze Steam Workshopu pomohlo vytvořit dlouhotrvající a proaktivní komunitu kolem hry ARK: Survival Evolved a technické a designové kroky, kterými toho bylo dosaženo!

Vytváření her v Unity pro Linux a SteamOS

Zhlédnout ve službě Steam

Na'Tosha Bard (Unity Technologies)

V této přednášce si detailně popíšeme současný stav enginu Unity a jeho schopností pro tvorbu her pro Linux a SteamOS. Témata budou zahrnovat: popis procesu tvorby (se zaměřením na začínající vývojáře), diskuzi o novinkách a o tom, jak změny ovlivní vývojáře, upozornění na časté chyby a jak se jim vyhnout a jak používat experimentální editor enginu Unity pro Linux. Navíc si také popovídáme o tom, v jakých oblastech by se Linux jako herní platforma měl zlepšit a jestli se mu to za poslední roky daří či ne.

Videa ve službě Steam

Zhlédnout ve službě Steam

Sean Jenkin (Valve)

Během posledních několika let se obchod služby Steam rozrostl o software, soundtracky a nyní i všechny pohyblivé obrázky. Ať už jste vytvořili krátký či dlouhý film, dokument, tutoriál nebo seriál, pomocí obchodu služby Steam jej můžete dostat do světa. Tato přednáška pokryje fungování videí ve službě Steam a jak je využít pro spojení se zákazníky, naučí Vás o dostupných obchodních modelech, procesu vydání a způsobech, jak videa přidat k jinému obsahu. Poslechněte si o několika úspěších a zjistěte, co v budoucnosti přinese podpora 360/VR videí a aktualizace obchodu služby Steam.

Hry jako služba

Zhlédnout ve službě Steam

Robin Meijer a Joost van Dongen (Ronimo Games)

Při této přednášce si povíme, jak ve službě Steam co nejlépe provozovat „hru jako službu“. Využijeme při tom našich vlastních zkušeností a pokryjeme témata jako jak často hru aktualizovat, jak využít beta verzí, jak komunikovat s hráčskou základnou, jak propagovat velké aktualizace, jak hru balancovat, jak monetizovat další obsah a jak na model „hra jako služba“ najet hned při vydání. Naše hra Awesomenauts (MOBA 3 na 3 s pohledem ze strany) byla v obchodu služby Steam vydána před více jak 4 roky a stále se jí daří natolik, že se nám ji vyplatí aktualizovat a nadále podporovat. S přístupem „hra jako služba“ máme tedy několikaleté zkušenosti a rádi se podělíme o to, co funguje a co ne.

Hostování herních serverů

Zhlédnout ve službě Steam

Spencer Rose (Bankroll Studios), Steffen Heigel (Valve), Richard Lawrence (Daybreak) a Karl Bergström (Stunlock Studios)
Moderátorem bude Kassidy Gerber (Valve)

Podpora dedikovaných serverů se stala nedílnou součástí při poskytování spolehlivého a bezpečného prostředí pro online hry. Pro tento panel jsme proto sehnali několik nesmírně talentovaných lidí, kteří mají dlouholeté zkušenosti jak s vývojem, tak provozem nezbytného softwaru a infrastruktury. Očekávejte diskuzi na téma, kde a jak začít, jak se vypořádat s možnými problémy a také jak problémům předcházet.

VR hry v enginu Unity

Zhlédnout ve službě Steam

Corey Johnson (Unity Technologies)

Corey se podělí o to, jak v enginu Unity začít VR projekt a poskytne zúčastněným tipy pro design a optimalizaci takového projektu.

Vývoj hry The Lab

Zhlédnout ve službě Steam

Kris Katz, Jeep Barnett, David Sawyer, Tejeev Kohli, Don Holden, Paul Thuriot a Matt Charlesworth (Valve)

V roce 2016 vydala společnost Valve svoji první VR hru, bezplatnou sadu miniher nazvanou The Lab. V tomto panelu se vývojáři a designéři této sady zaměří na to, jak probíhal její vývoj, testování a vydání.

Psychologie her

Zhlédnout ve službě Steam

Mike Ambinder (Valve)

Tato prezentace poskytne přehled různých psychologických jevů a jejich obecného významu v souvislosti s vývojem her. Hlavní zaměření prezentace bude na nespočet způsobů, kterými lze manipulovat s pozorností hráčů, subjektivní povahu spotřebitelských preferencí, vliv rozličných kognitivních zkreslení na volby hráčů, modely vzdělávání/nabývání dovedností, selhání intuice, sociální vlivy (a snížení toxicity komunit) a další témata. Účelem této prezentace bude představit vývojářům širokou škálu relevantních poznatků získaných experimentální psychologií a vhodné principy experimentálního designu, který by měl usnadnit zkoumání a získávání znalostí v tomto odvětví.

Rozhraní Vulkan

Zhlédnout ve službě Steam

Alen Ladavac (Croteam), Dan Ginsburg (Valve), Jeff Bolz (NVIDIA), Rolando Caloca Olivares (Epic) a Mikko Strandborg (Unity Technologies)
Moderátorem bude John McDonald (Valve)

V tomto panelu se představí experti na grafiku z celé herní branže a popovídají si o současnosti a budoucnosti rozhraní Vulkan, nové generaci grafických rozhraní. Vulkan poskytuje vysokou účinnost a platformami neomezený přístup k moderním grafickým čipům používaným jak v počítačích, tak konzolích či mobilních telefonech.

Předběžný přístup

Zhlédnout ve službě Steam

Arthur Bruno (Crate Entertainment), Russ Clarke (Payload Studios), Will Turnbull (Klei Entertainment), Tynan Sylvester (Ludeon Studios) a Tyler Sigman (Redhook Games)
Moderátorem bude Alden Kroll (Valve)

Když společnost Valve roku 2013 spustila Předběžný přístup, doufala, že poskytne vývojářům a zákazníkům novou platformu, kde se budou hry vyvíjet na základě odezvy hráčů. Za ta léta stihlo Předběžným přístupem úspěšně projít několik desítek her, nicméně tento způsob vývoje a prodeje hry stále zahrnuje určitá úskalí, na která se pokusíme v tomto panelu zaměřit.

Ochrany proti podvodníkům v multiplayerových hrách

Zhlédnout ve službě Steam

Simon Allaeys a Aarni Rautava (Easy Anti-Cheat)

V poslední době se podvádění v online multiplayerových hrách rozmáhá více než kdy předtím, a proto jsme si pro vývojáře připravili souhrn zkušeností z předešlých dekád, vhled do problému a návrhy, jak se s podvodníky vypořádat.

Vývoj skvělé VR hry s jednoduchou grafikou

Zhlédnout ve službě Steam

Nat Brown (Valve)

Jak vytvořit kvalitní VR obsah s jednoduchým grafickým kabátkem.

Prosperující vztah mezi vývojáři a vydavateli

Zhlédnout ve službě Steam

Nigel Lowrie (Devolver), James Schall (Sega), Chris Kramer (Digitalmindsoft) a videoherní právník Tom Buscaglia
Moderátorem bude Connor Malone (Valve)

Podle čeho byste měli zvolit, zda spolupracovat s vydavatelem či nikoli? Jak poznáte, že je pro Vás daný vydavatel tím pravým? Jaké jsou výhody a nevýhody spolupráce s vydavatelem a jak vypadá prosperující vztah s ním? Na co si dát pozor ve smlouvách s vydavatelem? To vše a mnohem více se dozvíte od tohoto panelu, který nabídne pohled ze strany vývojářů, vydavatelů i právníků.

Umění komunikace: rozšifrování kreativního vztahu

Zhlédnout ve službě Steam

Andrea Wicklund (Valve)

Ať už má Vaše studio interní tým výtvarníků nebo jde o externí pracovníky, může být pro designéry a programátory obtížné zajistit s nimi efektivní komunikaci. Kvůli tomu pak může dojít ke zpoždění, dalším výdajům či dokonce zhoršení kvality výsledných produktů. Andrea poukáže na časté problémy, poradí jak na to a podělí se o své zkušenosti nejen ze společnosti Valve. Tato přednáška dá vývojářům vše pro to, aby zlepšili svou komunikaci.

Vývoj a prodej VR hry v enginu Unreal Engine 4

Zhlédnout ve službě Steam

Wes Bunn (Epic), Steve Bowler a Jeremy Chapman (CloudGate)

Tato přednáška bude rozdělena na dvě části a z představení enginu Unreal Engine 4 přejde do popisu, jak pomocí něj vytvářet VR hry. První část. Wes Bunn ze společnosti Epic se rozpovídá o tom, jak začít používat engine Unreal Engine 4 pro vývoj her, jaké jsou pro něj dostupné editory, jaké můžete použít předpřipravené šablony, kde můžete získat další zdroje a materiály a na závěr dodá pár tipů a tripů pro nováčky. Druhá část. Steve Bowler a Jeremy Chapman ze společnosti CloudGate Studio ukáží divákům, jak dokázali za pomoci enginu Unreal Engine 4 (a jeho služeb Blueprint a Marketplace) s malým týmem v krátkém čase vytvořit a vydat několik skvělých VR titulů.

Panel pro vývojáře VR

Zhlédnout ve službě Steam

Brandon Laatsch (Stress Level Zero), Sarah Northway (Northway Games), Dylan Fitterer (Audiosurf), Dirk Van Welden (I-Illusions)
Moderátorem bude Chet Faliszek (Valve)

Tento panel se zaměří na zkušenosti, které jeho účastníci nabrali při vytváření a vydávání úspěšných VR projektů. Trh VR her je stále v plenkách, nicméně mnoho vývojářů již nalezlo spousty spokojených uživatelů a na svých projektech vydělalo. Poslechněte si proto od těchto vývojářů, jaké příležitosti a překážky VR trh nabízí.


Steam Dev Days 2014 Logo

Záznamy přednášek z události Steam Dev Days 2014 jsou dostupné na této stránce a také na YouTube.