Oyun Merkezleri; oyun bazlı tartışmaların, atölye öğelerinin, ekran görüntülerinin, videoların ve haberlerin yer aldı koleksiyonlardır. Hem topluluk hem de resmî kaynakların ürettiği, Steam kullanıcıları ve sizin tarafınızdan değerlendirilen içerikleri barındırır.
Her şey tek bir yerde
Tüm topluluk yapımı ve resmî oyun içerikleri Oyun Merkezlerinde toplanacak: Ekran görüntülerine, videolara, atölye dosyalarına, haberlere ve tartışmalara kolayca erişebileceksiniz.
Tartışmalar
Her Merkez bir Tartışmalar sekmesine sahip, burada Steam Forumlarını ziyaret etme gereği duymadan favori oyunlarınız hakkında konuşabileceksiniz.
Oyuncular tarafından sergileniyor
Siz ve topluluk üyeleri tarafından değerlendirilen en popüler içerikler Oyun Merkezlerinde en üstte yer alır. Böylece en iyi ve en aktif içeriğe çok kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.
Her oyun bir merkeze sahip
Burasını Mağazanın diğer tarafı olarak düşünebilirsiniz. Steam'deki her oyun, en son haberleri ve toplulukta yer alan tartışmaları içeren bir merkeze sahip.
Topluluk ilk yayına geçtiği günden beri Steam oyuncuları 2.5 milyonun üzerinde grup yarattı ve arkadaşlarıyla ya da fikirlerinin uyuştuğu diğer oyuncularla ortak ilgi alanlarını oluşturdular. Bu gruplar belirli bir oyunla bağlantı ya da sadece beraber oynamak isteyen birkaç arkadaş tarafından kurulmuş olursa olsun, bu oyuncuların oyunlarından daha kolay zevk alabilmelerinin önünü açıyoruz.
Yeni arayüz
Modernize edilen yeni grup arayüzü sayesinde grup ve grup üyeleri ile gruptaki etkinlikler hakkında bilgilere daha kolay ulaşabiliyorsunuz. Gruba genel bakış, arkadaş vitrini ve birçok yeni özellik ekledik.
Grup Tartışmaları
En önemlisi, artık her grup kendi tartışma alanlarına sahip olacak, açılan başlıklarda grup üyeleri ister herkese açık, ister kendi aralarında bilgi alışverişinde bulunabilecekler. Kendi grup forumlarınızın için alt forumlar yaratma, moderatör ekleme, iletileri silme gibi eylemleri içeren moderatör yetkilerine sahip olacaksınız.
Çok Daha Kişisel
Her grup artık iftiharla en sevdiği oyunları listeleyebilecek. Ayrıca grubun varsayılan dilini de ayarlayabileceksiniz.
Yayınladığınız içerikler de güncellemeye tabi tutuluyor. Yarattığınız tüm içeriği tek bir uygun mekanda toplayacağız, böylece daha rahat yönetip daha rahat gösterebileceksiniz. Bu tüm arkadaşlarınız ve sizi takip eden tüm kullanıcılar için de geçerli.
Resim duvarım
Ekran görüntüsü sayfaları, en iyi oyun anlarınızı birer sanata dönüştüren yeni arayüzüyle birlikte birkaç farklı görüntüleme seçeneğine sahip olacak.
Tek bir yerde
Aldığınız ekran görüntülerine, tekrarlara, YouTube videolarınıza, SFM paylaşımlarınıza, Atölye dosyalarınıza ve koleksiyonlarınıza profilinizden kolayca ulaşabilir.
Favoriler
Bir ekran görüntüsü, video ya da atölye öğesi hoşunuza mı gitti? Artık o öğeleri favori listenize ekleyebilir ve daha sonra arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
Topluluk sayfalarından Arkadaşlar bölümünü kopardık ve artık her arkadaşınızın kendine ait bir alanı bulunmakta. Topluluk sayfası artık tüm Steam Topluluğunu içeriyor ve Oyun Merkezleri, Steam Atölyeleri ve Steam Greenlight burada yer alacak. Arkadaşlar sekmesi artık sadece size ve arkadaşlarınıza özel.
Yeni arkadaş aktiviteleri
Görsel açıdan çok daha zengin ve interaktif beslemenin yer aldığı bu yeni Arkadaşlar sekmesinde her şeye oy verebilir ya da yorumda bulunabilirsiniz. Fikirlerinizi paylaşın, arkadaşlarınıza yardım edin veya onlarla alay edin, en sevdiğiniz oyunlarda en iyi anları yakalayın, arkadaşlarınızın içeriklerine oy vererek onların oyun merkezlerinde en üstte yer almalarını sağlayın.
Durumunuzu güncelleyin
Hele şükür o en son bölümü geçebildiniz mi? Oyun satın almadan önce arkadaşlarınızın görüşlerine mi ihtiyacınız var? Övünmek için iletinizi yazıp bir oyunla etiketleyebilir ya da arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.
Takma Adlar
Arkadaşlarınız profil adlarını değiştirseler dahi artık onların kim olduğunu takma isimler vererek anlayabilirsiniz.
Aşağıda eklediğimiz birkaç yeni özellik daha bulunuyor. Tüm güncellemelere Topluluk Beta Grubundan ulaşabilirsiniz.
Steam'de paylaşmak
Bir Steam içeriğinin, YouTube™ videosunun ya da bir Forum Başlığının adresini durum yazınıza yapıştırın ve otomatik olarak önizlemesi, yazarın ismi ve açıklamaları çıksın. İsterseniz içerik sayfalarına girip doğrudan da paylaşabilirsiniz.
Grup moderatörleri
Grup düzenini daha iyi sağlamak için gruplar artık Moderatör denilen üye seviyelerine de sahipler.
Arkadaşlarınızın oyları
İçeriğinize oy gönderen arkadaşlarınızın isimleri de artık gösterilecektir.
Başlık arama
Her yerden Başlık araması yapabilirsiniz.
Lütfen bize deneyiminiz hakkında bir geribildirimde bulunun.