Gruba katılın
Güncelleme duyurularını okumak için, takas forumuna göz atmak için ve bize yeni fikirler sağlamak için Steam Koleksiyon Kartları Grubu'na katılın.
Steam Koleksiyon Kartları
Sık Sorulan Sorular
Steam Koleksiyon Kartları Nedir?
Steam Trading Cards are collectible cards you get by playing games on Steam. Collect a set of cards to earn items that help you customize your profile and show off your gameplay.
Koleksiyon kartlarını nasıl elde edebilirim?
Koleksiyon Kartlı Oyunlar'dan birini oynayarak bu kartlardan toplamaya başlayabilirsiniz. Siz oynadıkça, zaman zaman Steam Envanteri'nize kartlar düşecektir.
Oyun oynayarak kart toplamanın bir sınırlaması var mı?
Oyun oynayarak o oyuna ait koleksiyon kartlarının yaklaşık olarak yarısını toplayabilirsiniz. Örneğin, Half-Life 2 oyununun 8 tane koleksiyon kartı vardır ve bunlardan 4 tanesi oynanarak elde edilir. Geri kalan kartları diğer topluluk üyelerinden toplamanız gerekecektir. Beta grup tartışmalarına, topluluk pazarına ve takas forumuna göz atmayı deneyebilir veya kartlarınızı arkadaşlarınızla takas etmeyi düşünebilirsiniz. Rozetler sayfanızdan kaç tane kart düşürme hakkınız kaldığını öğrenebilirsiniz.
Peki Team Fortress 2 ve Dota 2 gibi oynaması ücretsiz olan oyunlar?
Ücretsiz oyunlardaki koleksiyon kartları oyun-içi satın alma işlemlerine bağlı olarak elde edilebiliyorlar. Steam Koleksiyon Kartları Beta sürümünün başlangıcından beri yaklaşık olarak harcanan her 9 dolara bir koleksiyon kartı kazanıyorsunuz. Bu kart siz oyunu oynarken bir yerde düşüp envanterinize eklenecektir. Steam Koleksiyon Kartları Beta sürümünün öncesinde Dota 2 ve Team Fortress 2 oyunlarında oyun-içi satın alma işlemi yaptıysanız veya Team Fortress 2 oyununa ücretsiz oyun güncellemesinden daha önce sahip olduysanız fazladan 4-5 koleksiyon kartı düşürebileceksiniz.
How can I get a booster pack?
Once you have received all of your card drops, you become eligible for a booster pack, which is a set of 3 trading cards that may include both basic and foil cards. Booster packs are granted randomly to eligible users as more badges are crafted by members of the community. Make sure you log in to Steam each week to maintain eligibility.

Once eligible, your Steam Level increases your rate of receiving a booster pack drop:
  • Level 10: +20% increase in your drop rate
  • Level 20: +40% increase in your drop rate
  • Level 30: +60% increase in your drop rate
  • Level 40: +80% increase in your drop rate
  • Level 50: +100% increase in your drop rate (i.e. the rate has doubled)
  • Etc.
How do I know if I can get card drops and booster packs?
From your Badges page, the “How do I earn card drops?” window shows you how many card drops you have earned, how to get more, and if you are currently eligible for a booster pack drop.
Hangi arkadaşlarımla takas yapabileceğimi nasıl öğrenebilirim?
From your Badges page, the "Badges in Progress" tab shows you which Steam Trading Cards you already have, how many more you can get by playing the game, and how many more you need to complete a set. Clicking on a badge in progress will show you a list of all your friends who have the cards you need to complete the set, and has a link to sending them a message to start a trade. For example, Cyl and Tappet both own TF2 and Portal 2. Tappet can see that Cyl has the Portal 2 cards he needs to complete his Portal 2 badge. Tappet starts a trade with Cyl and gives him TF2 cards in exchange for Cyl's Portal 2 cards. Tappet is now able to complete his Portal 2 badge.
Hangi oyunlardan koleksiyon kartları düşer?
There's a complete list of participating games available on the Steam Store. We'll be adding more games as we get them done.
Rozet nedir?
A badge is an icon on your profile (and tied to your account) that represents the trading card sets you've collected or your participation in an event.
Nasıl bir rozet işleyebilirim?
From your Profile page, click on the "Badges" link near the top of the right column or select "Badges" from your persona name drop down in the Steam menu. From your Badges page, the "Badges in Progress" tab will show which badges are ready to be crafted. Select a ready to craft badge to view its details and click on the blue "Craft a Badge" button.
Nasıl sahip olduğum veya eksik olan kartlarımı görebilirim?
Rozetler sayfanızda yer alan "Rozet İlerlemesi" sekmesi altından bir rozet seçerek kart setinizi görüntüleyin, sahip olduğunuz ve sette eksik olan parçalar aynı yerde olacaktır.
Koleksiyon Kartlarıyla rozet oluşturduğumda ne elde ederim?
Oyun Rozetinin kendisini almaya ek olarak:
  • sohbet odalarında veya tartışmalarda kullanılabilen, bu oyun için yapılmış rastgele bir ifade;
  • Steam Topluluk profilinizde kullanılabilen, bu oyun için yapılmış rastgele bir profil arka planı,
  • farklı bir oyun veya DLC için indirim kuponu kazanma şansı
  • Steam Seviye'nizi yükseltebilecek olan, 100XP kazanırsınız.
Eğer Steam Seviye'niz artarsa, arkadaş listenizin sınırı da 5 kişi daha artar, ve imkan dahilinde profilinizi vitrinlerle kişiselleştirme yeteneğinin kilidini de açacaksınız.
Oyun rozetimi yükseltebilir miyim?
Eğer aynı oyunun bir başka koleksiyon kartı setini tamamlarsanız, o oyun rozetini yükseltebilirsiniz. Aynı oyuna en fazla 5 set kart işleyebilirsiniz. Her oyun rozeti yükselttiğinizde 100 ekstra XP'nin yanı sıra, rozetin resmini ve başlığını da yükseltmiş olursunuz.
Steam seviyem kaç?
Your Steam Level is a summary of your badges and shows off your trading card collection and participation in Steam events. Each badge earned increases your XP, and every 100 XP gives you an added Steam Level (at least to start).
Bir rozeti nasıl sergileyebilirim?
Rozetler sayfasından tamamladığınız herhangi bir rozeti seçebilirsiniz. Sergilenen rozetiniz profilinizin en üst kısmında ve avatarınızın üzerinden geçtiğinizde görülen mini profilinizde görüntülenecektir.
Topluluk Pazarında koleksiyon kartları alıp satabilir miyim?
Evet, takas kartları diğer kullanıcılarla takas edilebilir ve Topluluk Pazarı'ndan satın alınabilir veya satılabilir.
Steam'de bir oyunum var, oyunum nasıl katılabilir?
Oyununuzu nasıl programa ekleyeceğiniz hakkındaki detaylar için Steam Hesap Yöneticisi ile iletişime geçin.
Yeni profil arkaplanları ve ifadelere nasıl katkıda bulunabilirim?
We'll be working first with game developers to get them to contribute, but after release we'll be looking into adding a Workshop for community items.
Daha fazla oyun ve daha fazla rozeti ne zaman ekleyeceksiniz?
Adding new games will be slow at first while we work through any issues with the system or content. After we get everything working smoothly we hope to add many more games.
Yaptığım bir takastan memnun değilsem ne yapmalıyım?
Tüm takaslar nihaidir; onaylamadan önce takası gerçekten yapmak istediğinizden emin olun.
Steam seviyemi yükseltmek için kaç tane rozete ihtiyacım var?
When you get started, each badge you craft will increase your level. Most badges give 100 XP, and it takes 100 XP to get to the next level. The amount needed to level up increases every 10 levels, meaning after Steam Level 10 you'll need 200XP per level, after level 20 you'll need 300XP per level, etc.
Steam Seviyesinin mantığı nedir?
The Steam Level is a quick way for users to see how much someone has invested in their Steam account. We have just a few different ways to get badges right now, but we hope to expand that to include all the different ways users contribute.
Steam Seviyemin doğrudan faydaları nelerdir?
Profilinizi özelleştirirken daha fazla seçeneğe sahip olursunuz. Ayrıca arkadaş listenizin sınırı yükselir, yani her seviye atladığınızda daha fazla kişiyle arkadaş olma imkânı elde edersiniz.
Are there ways to get badges other than playing games?
Steam üzerinde bazı basit görevleri tamamlayarak kazanılan Steam Topluluk rozeti, bir rozet kazanmanın en kolay yoludur. Hizmet Yılı rozeti (hesabınızı oluşturduğunuz günün yıl dönümlerinde), hesabınız yaşlandıkça size otomatik olarak daha çok XP verecek. Steam üzerindeki özel etkinlikler için de sıkça rozetler oluşturulur. Rozet alma yollarınızı genişletmeyi devam ettirmenizi umuyoruz.
Vitrin nedir?
Bu, profilinizi Steam'de ilgi çekici bulduğunuz şeylere göre özelleştirmenin bir yoludur. Burada diğerleri arasından seçmeniz için; favori oyunlarınızı, en iyi başarımlarınızı, ekran görüntülerinizi, sanal eşyalarınızı sergileyebileceğiniz çok fazla vitrin vardır.
Profilime vitrin nasıl eklerim?
Steam'de 10. seviyeye ulaştığınızda profil düzenleme sayfasından bir vitrin seçip özelleştirebilirsiniz. Her 10 seviyede bir ilave vitrin kazanacaksınız, yani 20. seviyede iki vitrin, 30. seviyede üç vitrin şeklinde devam edecek.
Steam İfadesi nedir?
An emoticon is a small image, themed for a particular game, that you get from crafting a Game Badge. You can insert it in Steam chats, discussion board posts, comment threads, etc. You can see the emoticon in your Steam Inventory and you can trade it to other users, or put it up for sale on the Steam Community Market.
Profil Arka Planı nedir?
Profil arka planı belirli bir oyunun temasına sahip, Oyun Rozeti işlenerek elde edilen büyük bir resimdir. Bu resmi Steam Topluluğu Profilinizin arka planında göstermek için seçebilirsiniz. Bu resmi Steam Envanterinizde görebilir, diğer kullanıcılarla takas yapabilir ya da Steam Topluluğu Pazarında satışa sunabilirsiniz.
Parlak Koleksiyon Kartları nedir?
There is a small chance whenever you get a Trading Card from playing a game that it will have a special foil border. You'll need to collect a set of foil cards in order to craft them into a foil badge. There is no extra benefit to having foil cards or foil badges aside from their rarity.
Kartlarla oynayabileceğim bir oyun var mı?
Steam Koleksiyon Kartlarının amacı koleksiyonculuk ve takas yapmaktır, herhangi bir oyunu yoktur. Harika bir fikir aslında, bu fikri gelecekte gerçeğe dönüştürebiliriz ya da kullanıcıların sahip oldukları kartlarla oyun yapmalarını sağlayabiliriz.
Oyun içi başarımları tamamlayarak Koleksiyon Kartları elde eder miyim?
Trading Card drops are currently just tied to playtime within a game, independent of which achievements you are getting. We will definitely look into adding more rules for how cards are dropped in the future, but there are a few problems with in-game achievements that prevented us from using them right now. Many games have achievements that are grindy or un-fun to get, and we want the act of getting game cards to be fun for all users in games. We also don't want to push users to cheat or use achievement-unlockers in games in order to get cards, since that devalues achievements and isn't that fun either. Achievements are still valuable, and having the Achievement Showcase on your community profile is a great way to show off those rare achievements.